Bugün Hezarfen

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Ohhh çok keyifli yahu. Bir RCKolik üyesini daha uçakçı olarak görmek paha biçilemez bi duygu! :)
Birkaç hafta önce giymiş olduğum RCKolik T-Shirt'ü sayesinde Zeki Akbay arkadaşımızla tanışmıştık. Zeki elektrikli köpük uçaklardan balsa patlarlı bir modele geçiş aşamasındaydı. Geçen sefer (burada paylaşmıştım) Taranis kumandanın azizliğine uğrayıp, curve sonrası aileronların terse dönmesi sonucu kalkışta Seagull Low Wing Trainer'i hafif hasarlamıştı. Sahada onarmıştık. Bugün artık adam gibi uçarız diye düşünüyorduk. Ama herif acemi ayaklarına yatıyor. Ben de "yahu yardımcı olalım çocuğa da uçakta kalsın heliye falan dönmesin" diye elimden geleni yapmaya çalışıyordum. Sahaya vardığımızda hava oldukça rüzgarlı idi. Zeki uçuş için tereddütlü idi. Neyse bir şekilde motoru çalıştırdık hazırladık. "Kalk istersen" dedim, "yok sen kalk havada alırım" dedi. Kalkışta motor stop edince kalkışı iptal ettik. Ufak bir motor ayarı sonrası ben havalandım ve uçağı sahibine teslim ettim. Acemi ayaklarına yatan herif benden daha düzgün uçuyordu. Epey bir uçup gelip bir de güzel inmesin mi. Ehh tabii ben buna verdim veriştirdim. Yahu madem böyle uçuyorsun beni niye panikletiyorsun kardeşim!!! :p :D
Neyse artık bir uçakçı fazlayız burada. Süper oldu. Acelemiz yok. Tüm heliciler uçakçı olana kadar durmak yok! :lol:

Bugün Hezarfen

Bence bu gecis gecici olmuştur Sumer abi. Zekivkardeşimiz heli zehirini almış bir kere :lol: bu saatten sonra Ucak onu kesmez ki :lollol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bugün Hezarfen

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence bu gecis gecici olmuştur Sumer abi. Zekivkardeşimiz heli zehirini almış bir kere :lol: bu saatten sonra Ucak onu kesmez ki :lollol:

Aynen katılıyorum Uçakta neymiş monoton bir iki stick hareketi. hepsi o (yinede uçakçı arkadaşlara :saygilar: )

Sümer abim benim , sen iste hepimiz uçakcı olalım :thumbup: ...Sen öyle yardımseversin ki , bunun için bile uçakçı olmaya değer :bravo:...Ancak , bir gün hezarfene geldiğimde scale bir helikopter getireceğim , ve seni ait olduğun gerçek bölgeye , heyecanın , adrenalinin oluk oluk aktığı , o zevkli karanlık bölgeye çekeceğim abi... :evil: :lol: :lol: :lol:

Sümer babaya selam, uçağa devam :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün Hezarfen

Sümer abi, uçağın tadına seninle varanın, zaten bırakması imkansız olur diye düşünüyorum. :bravo::saygilar: Keşke fırsat olsa da, o hezarfen havasını soluyabilsek biz de :)

Bugün Hezarfen

Rasim Öztürk' Alıntı:

Bunun da iki dk uçtuğunu göremedik bi senedir :laugh:

Bugün Hezarfen

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yahu Can, asıl biz burada havacılığın mabedi olan Eskişehir'in havasını koklamayı hayal ediyoruz! :)
Bu hayalin gerçekleşmesi daha da paha biçilemez olur valla Sümer abi, keşke buralarda görebilsek sizi. Ama şehire yakın olarak, asfalt yada beton pist eksiğimiz var, onu da çözeriz bi şekilde artık :laugh:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Rasim abi şaka yapıyor olmalısın. :D Buluşmaya getirsende bi şenlendirsen ortalığı harika olur. :halay:

Bugün Hezarfen

Can Sismaneli' Alıntı:
Rasim abi şaka yapıyor olmalısın. :D Buluşmaya getirsende bi şenlendirsen ortalığı harika olur. :halay:

Eski uçakçılardan kim kaldı ;D

Bunu uçurabilecek rüzgarsız havayı hiç bulamadım Can... Indoor zaten, spor salonu işi... Öylesine meraktan aldım. Half piro yapamıyor :(

Bugün Hezarfen

Her modelcinin zaman zaman aklı karışabilir, biraz sabırlı olup doğru yolu bulmasını beklemek dışında bir tedavisi yok. :laugh: :lol: :lol:

Bugün Hezarfen

Sumer abiyle ayni havayi soluyupta helici olmak imkansiz zaten :) Saka bir yana kendisi cok mutevazi. O olmasaydi patlar motorlu bir ucak toplayip, hezarfende ucus yapma cesaretini gosteremezdim. Gel gelelim o tecrube ve deneyimde yok. 3 yillik wing tiger ucagimla toplasan 10 ucusum vardi. Yaninizda tecrubeli, sabirli ve yardimsever bir abiniz olunca kendinizi cok sansli hissediyorsunuz. Darisi hobiye baslayacak tum arkadaslara.

Bugün Hezarfen

Facede rast gelmesek haberimiz olmayacak, aşkolsun Sümer abi :D

Teşekkürler abi, ellerine sağlık

Model Pilotu arkadaşımız Sayın Prof.Dr. TC Sümer Yamaner' in her 23 Nisanda Hezarfen pistimizde Bayrağımızı Göklere çıkardığı an...Hezarfen RC Club adına teşekkürler sayın hocam.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün Hezarfen

Eliniz sağlık. Ne de güzel dalgalanıyor şanlı bayrağımız.

Bugün Hezarfen

Arkadaşlar bu her millî bayramdaki bir standart uygulamamızdır. Yeter ki Piper uçar halde olsun. Hava koşullarına bakılmaksızın bayrak uçuşumuzu yaparız. Piper'ın iki tekerinin de jantları kırıktı. Cumartesi günü el birliği ile başka tekerlere ciddi cerrahi müdahaleler yaparak Piper'a uydurup uçuşumuzu yaptık. Mutlu olduk...