Burdur 19.07.2015

Burdur 19.07.2015

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Maşallah Hakan abi sen zaten bu işi çözmüşsün , alan turları scale scale atılmaya başlanmış sanki :saygilar:

Doğrudur Mehmedim , uçuş çalışmalarım tamamen scale uçuşa yönelik , yavaş ve düzgün yapmaya çalışıyorum......Daha işi çözecek kadar uçamadık ama inşallah çözeceğiz.....Sağolasın kardeşim....... :saygilar:

Burdur 19.07.2015

Burdurda olsaydim kesin arkadas olurdum her ne kadar su sira sadece havada hover az ıleri az geri yapiyor olsamda,
Burdurda siz haric varmi modelci hocam ?

Burdur 19.07.2015

Hakan abi, tebrik ederim çok güzel uçuşlar yapmışsınız, keyifle izledim hepsini :) Böyle güzel alan turlarını, ilerde scale fuselage ile izlemek çok daha keyifli olacak. :halay: Kırımsız uçuşlar dilerim abi. :saygilar:

Burdur 19.07.2015

Evrim SUTEL' Alıntı:
Burdurda olsaydim kesin arkadas olurdum her ne kadar su sira sadece havada hover az ıleri az geri yapiyor olsamda,
Burdurda siz haric varmi modelci hocam ?

Burdur'da olmanıza gerek yok Evrim Bey :) , biz burada , somut olarak olamasa da sanal olarak gönülden arkadaş oluyoruz zaten , hoverler devam ediyorsa , çok zaman kalmamış demektir , ancak simülasyon ile sürekli pratik yapmalısınız , alan turuna ilk çıkış , aslında çoktan civciv tüylerini atmış , kanatları olgunlaşmış , sadece ilk harekete cesaret toplayıp uçması gereken bir yavru kuşun uçuşunu andırıyor , tek gereken biraz daha cesaretli ve soğukkanlı olmak , gerisi inanın zaten geliveriyormuş...Ancak ben bunları yazarken , şu alt bilgiyi vermeyi unutursam yanlış olur , simülatör dongle'dan mı , bilgisayarımın eskiliğinden mi , ya da kumandam mı bozuldu bilemiyorum , son 10 aydır simülasyon yapamıyorum , onun yerine canlı simülasyon 922 ile çok defalar düşe kalka uçuş yaptım.Bana öğretti resmen uçmayı ve ona o kadar alışmış olmalıyım ki , 450 ilk alan turumun heyecanı bile çabucak geçti , sizin model biraz daha büyük ve bence daha da stabil bir uçuşu var , siz daha da kolay geçersiniz gibime geliyor.
Burası malesef küçük bir il , helikopter modelcisi olarak sadece ben yapıyorum artık, ve bir de yanımda yetiştirmeye çalıştığım Ömer kardeşim var.Uçakcı ve arabacı birkaç modelci arkadaşımız daha var , ancak biz yanlız öğrenip uçmaya çalışıyoruz , ama pes etmedik çünkü arkamızda kocaman bir RCkolik desteği vardı :RCKolik: , sağolsunlar , forumdaki aktif olan her arkadaşımın , öyle ya da böyle , çorbada tuzu mutlaka oldu.Bu sebeple kendinizi yanlız hissetmeyin , bize bakın , biz gibi çabalayan diğer arkadaşlarımıza bakın , o zaman istek ve hevesiniz kırılmadan , devam edeceğinize canı gönülden inanıyorum... :saygilar:

Can Sismaneli' Alıntı:
Hakan abi, tebrik ederim çok güzel uçuşlar yapmışsınız, keyifle izledim hepsini :) Böyle güzel alan turlarını, ilerde scale fuselage ile izlemek çok daha keyifli olacak. :halay: Kırımsız uçuşlar dilerim abi. :saygilar:

Çok teşekkür ederim Can :saygilar: , alan turları oturmaya başladı , sırada nose in , left side in , right side in hoverler geliyor , simülasyonda yapıyorduk ama gerçekte de yapabilmek çok iyi olacak , scale body'yi giydirince , model havada manken gibi süzülmeli ve kıyafetini her yönden son derece estetik pozlarla gösterebilmeli değil mi.... :evil: :lollol: :RCKolik:

Burdur 19.07.2015

Hakan'ın gercekten tebrik ederim :bravo: Son donemde pilotaja ciddi bir gelişme var :) Rüzgara rağmen gerek Titan gerekse 250 sınıfı gibi Oynak modeli gayet kontrollü ve guzel bir sekilde ucurmussun. Özellikle side in geçişlerde sabit irtifa ile cok guzel uçuyorsun :halay: Alan turu da gün geçtikçe daha guzel oluyor.

Tarot ayarları da şahane olmuş. Ellerine saglık model ip gibi maşallah :)

Bu arada omer de gayet basarili. Ama pilota fazla ısrarcı olmamak lazım öyle degil mı :)

Tekrar ellerinize saglık. Burdur ekibini takipteyiz :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Burdur 19.07.2015

Sağol Mehmedim , bu güzel yorumları bilhassa senden duymak beni gerçekten çok mutlu ediyor ve daha da cesaret buluyorum..Gerçekten hava acayip rüzgarlı olmasına ve normal modda uçmama rağmen , şükür bir sıkıntı yaşamadım.Burdur şubesi , elinden geleni yapıyor ve yapmaya da devam edecek.... :halay: :halay: