Görseller Bursa buluşmaları (Ana Başlık)

Bursa buluşmaları (Ana Başlık)

Sağol Mehmet abi[emoji5]

Evet Bursa ekibi sizin de sesiniz çıkmıyor 2-3 haftadır, hayırdır ???

Mehmet abi bizim ekipte bu aralar duruldu, Fatih abi, drone hava çekimi işine sardı, Dinçer abinin peşini şanssızlıklar bırakmıyor, miniciler İstanbul yarışında. Diğerlerinin de işi var

Ama ben Bahadır, Kürşat abi dün ufak bi buluşma yaptık, videoların yüklenmesini bekliyordum.
Resim yok sadece benim 600 nitro ve x7 ile uçuşlarım var [emoji1]

600 ü havaldırdık kazasız belasız motor tarafında hiç sıkıntı yaşamadık, ama ünite bizi kanser etti, videodan da anlaşılacağı üzere heli sağa sola kafa sallıyor gainleri kış, kıs nafile yemiyor, bunda tüm servoların ds 620 olmasının etkisi varmıdır bilemiyorum, o yüzden uçları hep zengin yaptık bi türlü motor tarafına konsantre olmadık.

Neyseki x7 yanımdaydı onunla uçuşun keyfini çıkardım, Bahadır da sorunsuz 5 pil uçtu.

600 nitro maiden

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

7x uçuşum

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi nitroda ünitenin konumu nerede? Ayrıca ünite altında yumuşak ped falan yok değil mi? Gainleri o kadar kapattığın halde bu kadar titreşim varsa önce mekanik üzerine yoğunlaşalım derim. %p

Ali Yalçın' Alıntı:
Mehmet abi bizim ekipte bu aralar duruldu, Fatih abi, drone hava çekimi işine sardı, Dinçer abinin peşini şanssızlıklar bırakmıyor, miniciler İstanbul yarışında. Diğerlerinin de işi var
Evet ekip biraz meşgul gözüküyor dediğin gibi de helici adamın hava çekimi ile ne işi olabilir ki :laugh: Fatih'e söyleyin de bu işlere fazla dalıp, gereksiz vakit kaybetmesin ;D

Hayırdır Dinçer'de ne sorun var Ali :rolleyes: En son TSA sorun çözülmüş ve güzel güzel uçmuyor muydu ?

Ali Yalçın' Alıntı:
Ama ben Bahadır, Kürşat abi dün ufak bi buluşma yaptık, videoların yüklenmesini bekliyordum.

600 ü havaldırdık kazasız belasız motor tarafında hiç sıkıntı yaşamadık, ama ünite bizi kanser etti, videodan da anlaşılacağı üzere heli sağa sola kafa sallıyor gainleri kış, kıs nafile yemiyor, bunda tüm servoların ds 620 olmasının etkisi varmıdır bilemiyorum, o yüzden uçları hep zengin yaptık bi türlü motor tarafına konsantre olmadık.
Öncelikle yeni model havalanmış, tekrar hayırlı uğurlu olsun :thumbup: Video'dan görebildiğim kadarı ile :laugh: modelde gerçekten bir tuhaflık var

Ama bunun sebebi kesinlikle servo olamaz. Ya mekanik bir sorun var, ya da aşırı titreşim nedeniyle ünite halinden pek memnun değil.

Ünite olarak üzerine ne var peki ? Bir de üniteyi modele nasıl monte ettin, bir resim paylaşır mısın ?

Ali Yalçın' Alıntı:
Neyseki x7 yanımdaydı onunla uçuşun keyfini çıkardım, Bahadır da sorunsuz 5 pil uçtu.
Nitrocu adamın yanında hep 1 tane de elektrikli model mutlaka olmalı, ne olur ne olmaz ;) Bu arada Over Speed ile modele fazla yüklenme Ali, ne olur ne olmaz :laugh:

yeni modelin tekrar hayırlı olsun ALİ, model havalandımı bir şekilde diğer sorunlarda çözülür inşallah :D overspeedler de yavaştan gelmeye başlamış tebrik ediyorum herkese selamlar kırımsız uçuşlarınız olsun :saygilar:

Herkse teşekkür ederim, selamını ileteceğim Fatih abi [emoji106]

Doğukan en iyisi problem için müsait bi zamanda ayrı bi konu açayım sorunu orada daha rahat tartışabiliriz.

Merhaba arkadaşlar bugün Fatih abi ile soğuk ama güzel bi havada buluşma yaptık [emoji1]

Fatih abi yeni dorone ve 700 ü getirdi.

Bende 2. alıcım yolda olduğu için sadece nitroyu götürdüm çünkü kedisine kds ebar V2 ünite taktım onu denemek istiyordum.

Ama melesef ayar kısmında yaptığım hatadan dolayı, model kalkar kalkmaz sol tarafına şiddetli bir şekilde meğil aldı, throttel cut çekerek zar zor skidlerin üzerine sıfır hasarla indirdik modeli, sonrada hevesim kaçtı üniteyi söktüm üzerinden uçuşumu iptal ettim.(brain den gerisi yalan oldu artık [emoji2])

Neyseki Fatih abi her iki modeliyle sorunsuz uçuşlarını yaptı.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ali sağolsun bugun beni davet etti 5 kasim dan beri ilk defa uctum bugün. Havaalanina arabalari almadiklari icin sarj sıkıntı oluyor 2 pil ucabildim. hava sartlari nedeniyle daha az katilim oluyor haliyle.
Nitro yu bugün gorecektim ama kismet olmadi neyseki model halen ucuyor zira Ali nin pilotaj bu kadar iyi olmasaydi muhtemelen 4 parca olurdu.
Drone isi zevkli ama heyecan yok sadece gecici heves :saygilar: :RCKolik:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ali geçmiş olsun ,zarar yoksa sorun yok.Verilmiş sadakan varmış diyelim.
Fatih, soğuk havaya rağmen buluşup uçmuşsunuz , bu bile yeterince takdire şayan bir hareket.
Elinize sağlık :RCKolik:

Size de helal olsun arkadaşlar :thumbup: Bu soğukta siz de boş durmamışsınız ;)

Ali büyük geçmiş olsun :-\ Allahtan hasarsız bir şekilde atlatmışsın :thumbup:

Geçmiş olsun Ali, kırımsız atlatabilmen güzel olmuş :)

Ali hem teşekkürler paylaşım için hem de geçmiş olsun ucuz atlatmışsın. Dediğin gibi brain2 den şaşmamak lazım, kds ebar da iyidir eminim ama brain daha kullanıcı dostu olsa gerek.

Fatih abiye de aynen katılıyorum drone konusundaki görüşleri için :)

Geçmiş olsun dilekleri için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bildiğimiz ünite den şaşmamak lazım.