Castle edge 120 HV Esc Garantisi hakkında

Mesut SERT

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Geçtiğimiz Mayıs ayında aldığım Trex 700e pro dfc hv süper combo yu gayet güzel kurup setuplarinida yaptıktan sonra esc ayarlarını yaptım. Kafa turu Idle 2 de 2200 rpm. Hersey gayet normal.
Sonrasında esc datalarini kontrol ettiğimizde sıcaklığın 80-90 derecelere geldiğini gördük. Soft cut off 100 dereceleri geçtikten sonra devreye girip esc yi yanmaya karşı koruyor.
8 - 10 uçuş Sonrasında havada tik tak yaptıktan Sonra Idle 2 den ıdle 1 e aldığım gibi esc havada yandı ve Alev aldı. (Normalde soft cut off ayarli olmadisina ragmen).Neyseki Scorpion becguard devreye girip Helikopteri indirmeme fırsat tanıdı. (Yani parasini çıkardı).

Neyse sadede gelelim. Esc yandı ve benim Garantisinden haberim yoktu. Sağolsun İlker abi ve Erhan in bilgilendirmesi ile yanmış esc nin fotolarini çektik ve mail atmak için ilk adımı attık.
Sonra servis formunu doldurduk ve Cevap gelmesini bekledik. Ama gelmedi:mad:. Bende diğer yetkili kisilere mail attim ve çabam sonuç verdi. Servis Formu .paypal çıktısı, order Çıktısı ve Kül olmuş esc yi castle la gönderdik.

castle fabrikasına vardiktan 2 gün sonra yenisini kargo ettiler.ve bugün elime ulaştı. Yaklaşık 3 hafta da . Resimleri asagida paylaşıyorum.

Servis Formu dolduracaginiz Bölüm.

http://www.castlecreations.com/support/repairs.html

Yanmış esc

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni esc:D:D:D:D

Yanıyor ama garanti servisi iyi :) Zaten ayarları tam olan ESC'nin normalde hiç bir şekilde yanmaması gerekiyor ki bu ESC nin ayarları konusunda bir problem yoktu.

Ynt: Castle edge 120 HV Esc Garantisi hakkında

Evet Mesut abi hayırlı olsun.

Bu konu yu açtığın iyi oldu. Bir çoğumuz bozulan veya kullanılmaz hale gelen parçalarımızı. Garanti kapsamı dahilinde olsa bile göndermiyoruz.

Bu yanık Esc yi amerikaya göndermek sadece 12tl. O yüzden hiç erinmeyim ve gönderin.

Yeni bir Castle ESC kullanici olarak insallah bu bilgiler hic gerekmez :laugh: ama oldukca faydali bir paylasim olmus, eline saglik Mesut :thumbup:

Bu arada sen gelmeden bu olayi ogrenmistik. Tekrar gecmis olsun, Allah'tan model sagsalim sekil bir sekilde inmis :thumbup:

İlker Sönmez' Alıntı:
Yanıyor ama garanti servisi iyi :) Zaten ayarları tam olan ESC'nin normalde hiç bir şekilde yanmaması gerekiyor ki bu ESC nin ayarları konusunda bir problem yoktu.
Iste bu tespit super :lol: :lollol:

Genelde elektronik devreler yandığı zaman pek fazla gözle anlaşılan bir durum olmaz ama bu gerçekten yanmış latife değil yani. :lollol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Genelde elektronik devreler yandığı zaman pek fazla gözle anlaşılan bir durum olmaz ama bu gerçekten yanmış latife değil yani. :lollol: :lol:
Resmen Alev aldı. Pili hemen çektik ve enerjiyi kestik. Üfleyerek söndürduk . Ne nefes varmış biz de de.:D:D

Benim nasıl depar atıp, yanına geldiğim için. nefes hızlı alıp veriyordum[emoji125][emoji125][emoji125][emoji125][emoji125] onun etkisi olması lazım. [emoji48][emoji48][emoji48][emoji48][emoji48]

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Benim nasıl depar atıp, yanına geldiğim için. nefes hızlı alıp veriyordum. onun etkisi olması lazım.
Tahmin bile etmek istemiyorum Erhan :( Allah dusmanimin basina bile vermesin :embarras:

Mesut Sert' Alıntı:
Resmen Alev aldı. Pili hemen çektik ve enerjiyi kestik. Üfleyerek söndürduk . Ne nefes varmış biz de de.:D:D
Biz ufleyerek mangal yakiyoruz ama siz escyi sondurmussunuzya helal olsun :halay: