Castle ESC Ayarları : Temel Ayarlar, Throttle Kalibrasyon ve Governor Aktivasyon

Castle ESC Ayarları : Temel Ayarlar, Throttle Kalibrasyon ve Governor Aktivasyon

Cahit Kaş' Alıntı:
Anladım sorunu. Daha önce bu esc ile çalıştırdınız mı motoru. Throtle reverse yapmak gerekiyor olabilir mi?

Önceden çalıştırdım Cahit abi, motor normal bir şekilde çalıştı ve pallerin dönüş yönüde doğruydu.

Kemal sorununu video ile anlattım demişsin ama ben video göremiyorum ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kemal sorununu video ile anlattım demişsin ama ben video göremiyorum ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cahit abi videoyu izleyip, bir kac mesaj yazdi abi. Sende bir problem olmasin videoyu engellicek.

Bu direk linki abi;
https://m.youtube.com/watch?v=k1ZnXuBMELE

Linkin icinde "&feature" olunca Cepten goremedim. Birazdan izlemeye calisirim Kemal ;)

Zamaninda video anlattigimiz sekilde yapmissin. Olmamasi icin bir neden aklima gelmiyor ?? Peki Kemal ESC alt tarafinda bulunan isiklarda durum ne ? Onlarda da bir degisiklik olmuyor mu ??

Ya acaba bu yeni güncelleme ile calivrqsyon olayı değiştimi. Geçen talon 90 Dada aynı sıkıntı oldu. Castle ı upgrade edip ce acaba kalibrasyon olayı artık olmuyormu . Acaba bi arkadaş deneyebilirmi.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla Erhan en son talon 90 ayarını ben yaptım sanırım ikisinide yaptım ben önce upgrade ettim sonra kalibrasyon yaptım

Zamaninda video anlattigimiz sekilde yapmissin. Olmamasi icin bir neden aklima gelmiyor ?? Peki Kemal ESC alt tarafinda bulunan isiklarda durum ne ? Onlarda da bir degisiklik olmuyor mu ??

Mehmet abi acaba ses mi cıkmıyor diyerek ESC'nin üstündeki ısığa bakarak yapmayı denedim. Senin videondaki gibi kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor, hiç sabit yanmadı.

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Mehmet abi acaba ses mi cıkmıyor diyerek ESC'nin üstündeki ısığa bakarak yapmayı denedim. Senin videondaki gibi kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor, hiç sabit yanmadı.
Cok ilginc Gercekten :eek: Simdi bu ESC daha once kalibre ettin ve kullandin dogru mu ?? Erhan yazilim upgrade supheleniyor Anladigim kadari ile. Son ayarlamadan Sonra ESC yazilim guncellemesi falan yaptin mi peki ? ESC firmware versiyonu nedir ?

Cok ilginc Gercekten :eek: Simdi bu ESC daha once kalibre ettin ve kullandin dogru mu ?? Erhan yazilim upgrade supheleniyor Anladigim kadari ile. Son ayarlamadan Sonra ESC yazilim guncellemesi falan yaptin mi peki ? ESC firmware versiyonu nedir ?

ESC'yi sifir aldim Mehmet abi, ilk defa kullanacagim. Önce bilgisayardan ayarlamalarini yaptim daha sonra en son versiyon 4.22 ye guncelledim, update edip kapattim. Videomdaki gibi kalibre etmeye calistim fakat olmadi. Daha sonra versiyonu 4.11e geri alip tekrar kalibre etmeye calistim yine olmadi. En son tekrar 4.22 alip denedim hala ayni malesef.

Travel'dan 100-100 yapip calistirdigimda motor calisiyor, cok garip bir durum :-\

Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
ESC'yi sifir aldim Mehmet abi, ilk defa kullanacagim. Önce bilgisayardan ayarlamalarini yaptim daha sonra en son versiyon 4.22 ye guncelledim, update edip kapattim. Videomdaki gibi kalibre etmeye calistim fakat olmadi. Daha sonra versiyonu 4.11e geri alip tekrar kalibre etmeye calistim yine olmadi. En son tekrar 4.22 alip denedim hala ayni malesef.

Travel'dan 100-100 yapip calistirdigimda motor calisiyor, cok garip bir durum :-\
Gercekten tuhaf bir durum :rolleyes: Firsatim olursa Helifreak bir bakayim Bakalim benzer sorunlari yasayan oldu mu ?

Eger 100-100 duzgun calisiyorsa bence sikinti olmayacaktir ama Yine de hos bir durum degil Tabii ki. Ne oldugunu daha dogrusu Neden olmadigini bilmekte fayda var.

Bu arada Erhan dedigini sen test etmis ve eski surumde de benzer sorunu yasamaya devam etmissin. Demek mi yeni surum ile ilgili bir durum degil gibi geldi Bana ??

Gercekten tuhaf bir durum :rolleyes: Firsatim olursa Helifreak bir bakayim Bakalim benzer sorunlari yasayan oldu mu ?

Eger 100-100 duzgun calisiyorsa bence sikinti olmayacaktir ama Yine de hos bir durum degil Tabii ki. Ne oldugunu daha dogrusu Neden olmadigini bilmekte fayda var.

Bu arada Erhan dedigini sen test etmis ve eski surumde de benzer sorunu yasamaya devam etmissin. Demek mi yeni surum ile ilgili bir durum degil gibi geldi Bana ??

100-100 yapınca motor çalışıyor Mehmet abi fakat kalibre ederken kırmızı yanan yerde sarı ışık yanıp sönmeye başlıyor. Bildiğim kadarı ile orda yeşil yanması gerekiyor yoksa yanlış mı biliyorum :-\

Senin videondada kalibreden sonra o ışık yeşile dönmüştü.

Helifreak'i karıştırırken şöyle bir konuya denk geldim.

bunu denedim ama yinede olmadı. Fakat artık model 100-100 yapıncada çalışmıyor :laugh:

Talon 90 da ilk kalibrasyon yaparken ben de de olmadı Kemal.
Travel 120lere geldi yine de tık yoktu.
Bir kaç kez kapat aç taktiğiyle kendine geldi esc.
Bilmiyorum sorun nedendir ama benim ilk kalibrasyonda öyle oldu. :saygilar:

Kemal sen en iyisi esc ye bir restart yap. Herşeyi sıfırdan en baştan başla .

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi