Çaylak modelini bende denedim inşallah uçar :D

emrahshn

Yeni Uye
Öncelikle merhaba

Can Sismaneli arkadaşımıza paylaşımından dolayı teşekkür ederim.Paylaşımı sayesinde aşama aşama bir model yapmaya başladım.İnşallah kısa zamanda uçurup düşürdüğüm anın videosunuda paylaşırım.Ufak değişiklikler kattım kendimden bakalım nasıl olacak.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ağırlık merkezi, toplam ağırlık ve doğru elektronik tercihi ile gayet güzel uçan bir modeldir.

Kuyruk kısmını neden balsa yaptınız peki ? Bu hali ile kuyruk biraz ağır gelebilir. Her şey bittikten sonra ağırlık merkezini mutlaka kontrol edin ;)

Sanırım kuyruk balsa değil, konraplak gibi görünüyor. Ayrıca, o dolap menteşelerine de hiç gerek yok. Depron bir kuyruk ve basit bant bir menteşe yeterli. O kuyrukla o modelin uçması neredeyse imkansız. Daha önce izlenen yolları izlemeni öneririm.

örneĝin: ;)

Omer Erkan' Alıntı:
Sanırım kuyruk balsa değil, konraplak gibi görünüyor. Ayrıca, o dolap menteşelerine de hiç gerek yok. Depron bir kuyruk ve basit bant bir menteşe yeterli. O kuyrukla o modelin uçması neredeyse imkansız. Daha önce izlenen yolları izlemeni öneririm.

Yorunız için teşekkür ederim kuyruk biraz ağır oldu farkındayım bende değişiklik yapıyorum.Örneklemeyi elimde nitrolu bir model var ondan esinlendim bazı yerlerinde o biraz kafamı karıştırdı sanki
modelim alpha 40

Emrah şahin' Alıntı:
Yorunız için teşekkür ederim kuyruk biraz ağır oldu farkındayım bende değişiklik yapıyorum.Örneklemeyi elimde nitrolu bir model var ondan esinlendim bazı yerlerinde o biraz kafamı karıştırdı sanki
modelim alpha 40

Alpha 40 da güzel modeldir. ;)

Levent UYGUN' Alıntı:
Alpha 40 da güzel modeldir. ;)

Bendeki model nitrolusu elektrikli ile elimi alıştırıp uçurmak için sabırsızlanıyorum.videolarını izliyorum çok keyifli gibi duruyor.

Emrah bey merhaba.Modeliniz güzel görünüyor.Fakat yükseliş ve yön dümenini maket kartonu,depron veya kaprondan yapmanız daha iyi olurdu.Sonuç itibariyle aerodinamiği düzgün,cg doğru ayarlanmış ve uygun elektronik kullanıldığı sürece güzel uçan bir model.

Ayrıca Kyosho Calmato da güzel bir model.KKTC Modelcilerinde bazı arkadaşlarımızda var ve keyifle uçuyorlar.İşçiliği olsun,uçuş karakteristiği olsun her yönüyle mükemmel bir model.Yalnız bilen birinin kontrolünde uçmanızı öneririm.Kolay gelsin. :)

Tamer Öztürk' Alıntı:
Emrah bey merhaba.Modeliniz güzel görünüyor.Fakat yükseliş ve yön dümenini maket kartonu,depron veya kaprondan yapmanız daha iyi olurdu.Sonuç itibariyle aerodinamiği düzgün,cg doğru ayarlanmış ve uygun elektronik kullanıldığı sürece güzel uçan bir model.

Ayrıca Kyosho Calmato da güzel bir model.KKTC Modelcilerinde bazı arkadaşlarımızda var ve keyifle uçuyorlar.İşçiliği olsun,uçuş karakteristiği olsun her yönüyle mükemmel bir model.Yalnız bilen birinin kontrolünde uçmanızı öneririm.Kolay gelsin. :)
Merhaba Tamer bey
Son aşamalara geliyorum artık önerileriniz dikkate alacağım.yanlız kafama takılan bu modelde toplam ağırlık ne olmalı yada ağırlık ne olursa olsun güçlü motor mu uçmayı sağlar.gövde ve kanatları 0.5 mm ahşap kaplama yaptım.ağırlık biraz normalin dışına çıktı.

Emrah bey merhaba.Normalde modellerimizi yaparken olabildiğince hafif yapmaya çalışırız.Keşke ahşap ile kaplama yapmasaydınız ağırlığı daha da fazla arttırmıştır. :-\ Sonuçta modellerimiz bittiğinde toplam uçuş ağırlığı vardır.Bu ağırlığı taşıyabilecek,uçurabilecek belirli bir kuvvette motora ihtiyacımız vardır.Elektrikli motorlarda güç Watt(W) ile ifade edilir.1000Kv ve muadili, 3S lipo ile 250 - 300W arası gücü olan motor sizi tatmin edecektir.Kolay gelsin. :)

Teşekkürler Tamer bey

İnşallah uçar diyelim artık:laugh:

Çaylak modelini bende denedim inşallah uçar

Emrah şahin' Alıntı:
Teşekkürler Tamer bey

İnşallah uçar diyelim artık:laugh:
Moral bozmak gibi olmasın ama bu hali ile uçması mucize olur. Neden, çünkü siz çaylak modeli degil de başka bir model yapmışsınız sanki :D Neyse bunlar hep tecrübe, moral bozmadan devam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emrah, "TAŞ" gibi olmuş. :laugh:

Çaylak modelini bende denedim inşallah uçar

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Moral bozmak gibi olmasın ama bu hali ile uçması mucize olur. Neden, çünkü siz çaylak modeli degil de başka bir model yapmışsınız sanki :D Neyse bunlar hep tecrübe, moral bozmadan devam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tecrübe katarak gitmek daha eylenceli Mehmet bey
Çaylaklıktan çıktı dediğiniz gibi ama uçacak matematik yanılmazsa :laugh: