CESSNA 182 PLANLARI

mevlüt

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
CESSNA 182 planını İnternette yogun araştırdım fakat uygun bi çizim bulamadım Eger elınde bulunan varsa paylaşırsanız sevinirim

CESSNA 182 PLANLARI

Linkleri dener misiniz. Dowland yapılıyor mu. Cessna 182 planlarını yüklemeye çalıştım.

https://mega.nz/#!ocRlgAqR!63XvwxVr0Lz9w47ZdGWx3GhcLefVZnuQ5Yp9u117rik

https://mega.nz/#!gUg11ZyA!9zp_7PzH-i-uaRXkWjf0wv4TwATWpHY6OkHxYYklRXs

CESSNA 182 PLANLARI

CESSNA nin bir TRAINER yani baslangic modelI olmadigini anlatmak icin daha ne yapmamiz lazim.

NOT: Konu arkadasimiz tarafindan "Trainer-Baslangic" bolumune acilmis :rolleyes:

CESSNA 182 PLANLARI

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
CESSNA nin bir TRAINER yani baslangic modelI olmadigini anlatmak icin daha ne yapmamiz lazim.

NOT: Konu arkadasimiz tarafindan "Trainer-Baslangic" bolumune acilmis :rolleyes:

Belki biz artık o uçağı bir trainer olarak görmeye çalışırsak rahat ederiz. :D

CESSNA 182 PLANLARI

Planlar, planlar...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Not: Yeni başlayan arkadaşlara tavsiye edilmez. ;)

Link:

CESSNA 182 PLANLARI

Abilerim bu tra-60 modeli olan varm ıdır elınızde planı eger varsa oda düşüncelerim içinde eger varsa atabilir msiiniz
mvltgrgl96@gmail.com
şimdiden teşekkürler

CESSNA 182 PLANLARI

mevlütgörgülü' Alıntı:
Abilerim bu tra-60 modeli olan varm ıdır elınızde planı eger varsa oda düşüncelerim içinde eger varsa atabilir msiiniz
mvltgrgl96@gmail.com
şimdiden teşekkürler

"bu tra-60 modeli" ? :rolleyes:

CESSNA 182 PLANLARI

mevlütgörgülü' Alıntı:
mvltgrgl96@gmail.com
şimdiden teşekkürler

kardeşim TRA-60 yok ama cessna 182 planlarını meiline gönderdim.kolay gelsin

CESSNA 182 PLANLARI

Yeri gelmişken, salık vermek istediğim bir modelden bahsetmek isterim. Özellikle yeni başlayan ve de plandan balsa model yapmak isteyen arkadaşlar için biçilmiş kaftandır.
Zaman içinde değişik boyutlarda TELEMASTER lar yapmışlığım var ve uçuş kabiliyetlerinin çok iyi olduğunu belirtmek isterim. Bu arada eğer bakarsanız, başlangıç için tavsiye ettiğimiz ve forumda konuları da olan köpükden ÇAYLAK modelininde, çizgilerinin TELEMASTER modelinin çizgilerine ne kadar çok benzediğini de görürsünüz. ;)
Yapmak isteyecek arkadaşlara şimdiden başarılar.

Link 1:

abi bu çok iyi oldu hem balsa hemde eğitim modeli.cessna bittikten sonra buna başlayıp kendimi geliştiricem siteye üye olmak gerekiyor plan için oldum ama aktivasyon bekliyorum.acaba boyutları ne bir bilgin varmı abi

CESSNA 182 PLANLARI

ahmet vural' Alıntı:
abi bu çok iyi oldu hem balsa hemde eğitim modeli.cessna bittikten sonra buna başlayıp kendimi geliştiricem siteye üye olmak gerekiyor plan için oldum ama aktivasyon bekliyorum.acaba boyutları ne bir bilgin varmı abi

CESSNA 182 PLANLARI

evet abi planı indirince farkına vardım 1.5 kilo agırlık kanat 1220 motor benzinlide 09-19 nedemek onu çözemedim. ama model çok güzel ileride benzinli düşünülebilir.

CESSNA 182 PLANLARI

Levent abi planda wing joiner bulamadım resimdeki olabilirmi

CESSNA 182 PLANLARI

Ahmet planın en üst kısmında kanadın tam ortasına denk gelecek şekilde bir not var onu oku.
Evet wing Joiner yok, gerekli dihedrel açısını vererek arada kalan boşluğuda dolduracak balsadan bir parça yapıp direk yapıştırılıyor, daha sonra da kanadın orta kısmını cam elyafı ve epoxi ile sağlamlaştırılıyor, ama istersen sen joiner kesebilirsin ve ekleyebilirsin sıkıntı değil.
:)