CESSNA 182 PLANLARI

CESSNA 182 PLANLARI

Levent Uygun' Alıntı:
Ahmet planın en üst kısmında kanadın tam ortasına denk gelecek şekilde bir not var onu oku.
Evet wing Joiner yok, gerekli dihedrel açısını vererek arada kalan boşluğuda dolduracak balsadan bir parça yapıp direk yapıştırılıyor, daha sonra da kanadın orta kısmını cam elyafı ve epoxi ile sağlamlaştırılıyor, ama istersen sen joiner kesebilirsin ve ekleyebilirsin sıkıntı değil.
:)

Levent abi yukarıda 2 inç diyor 5 cm ben joiner yaparım daha kolay, bide sana resmini gösterdigim dihedrel detayda da 3 inç 7 küsür cm diyor onda kafam karıştı resimdeki dihedrel yazan yer neresi abi yani vermem gereken açı 2 inç mi 3 inç mi

CESSNA 182 PLANLARI

ahmet vural' Alıntı:
Levent abi yukarıda 2 inç diyor 5 cm ben joiner yaparım daha kolay, bide sana resmini gösterdigim dihedrel detayda da 3 inç 7 küsür cm diyor onda kafam karıştı resimdeki dihedrel yazan yer neresi abi yani vermem gereken açı 2 inç mi 3 inç mi

Kanadın dihedrali için, bir kanat masaya yatırılacak, ikinci kanat birleşim noktasına getirilip kanat ucu 7,5 cm. yukarıda olacak şekilde birleştirilecek.
Yukarıdaki not ta ise kanat ortasından sağ ve sol tarafa doğru 5 er cm. yani toplan 10cm. cam elyaf yapın diyor, fakat sen gerekli açıda joiner keser ve uygularsan ve kanat birleşiminide epoxi ile yaparsan cam elyafına gerek yok. ;)

ahmet vural' Alıntı:
evet abi planı indirince farkına vardım 1.5 kilo agırlık kanat 1220 motor benzinlide 09-19 ne demek onu çözemedim. ama model çok güzel ileride benzinli düşünülebilir.
Bu arada modeli illa yakıtlı motor ile yapacaksın diye bir şey yok. 900-1000 Kv. lık bir elektrik motoru ile de gayet güzel uçar, modelin bitmiş hali elektronikler ile 1100 gram falan geliyor.

CESSNA 182 PLANLARI

Levent Uygun' Alıntı:
Kanadın dihedrali için, bir kanat masaya yatırılacak, ikinci kanat birleşim noktasına getirilip kanat ucu 7,5 cm. yukarıda olacak şekilde birleştirilecek.
Yukarıdaki not ta ise kanat ortasından sağ ve sol tarafa doğru 5 er cm. yani toplan 10cm. cam elyaf yapın diyor, fakat sen gerekli açıda joiner keser ve uygularsan ve kanat birleşiminide epoxi ile yaparsan cam elyafına gerek yok. ;)
Bu arada modeli illa yakıtlı motor ile yapacaksın diye bir şey yok. 900-1000 Kv. lık bir elektrik motoru ile de gayet güzel uçar, modelin bitmiş hali elektronikler ile 1100 gram falan geliyor.

teşekkür ederim levent abim şimdi kafamda parçalar oturdu. 7.5 cm açıda joiner yapıcam.benzinliye şimdilik benimde gözüm kesmiyor abi.cessna ya alacağım aşşagıdaki linklerde elektironik sistemle bu boyuttakilerde uçarmı.planda aileron kontrolu tek servo ile 9 gr lık olmaz galiba aileron rudder elevatör kaç gr olur

motor:

ESC:

SERVO:

PİL:

PERVANE:

CESSNA 182 PLANLARI

Motor: olabilir, ;)
aileron için standart servo yeterli olacaktır, yada yan yana çift mikro olabilir.

CESSNA 182 PLANLARI

Levent Uygun' Alıntı:
Motor: olabilir, ;)
aileron için standart servo yeterli olacaktır, yada yan yana çift mikro olabilir.

motoru verdiğin linkteki servolara gelince o zaman ben plan dışına çıkıp dediğin gibi çift 9 gr metal dişli servo kullanıyım.rudder elevatör içinde 9 gr pervanede 10x4.7 uygunmudur abi

CESSNA 182 PLANLARI

Görünürde uygun, fakat belki pervane işine uçuş testleri sonrası tekrar bakmak gerekebilir. :)

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN