Cheerson CX-20 ( Quanum Nova CX-20 ) ilk kurulumu, ozellikleri ve ilk ucus.

senginfb

I believe I can Fly
Merhabalar,

CX-20 almayi dusunen yada yeni almis arkadaslara yardimci olmasi icin ekteki ilk kurulum videosunu ve ilk ucus videosunu yaptim.
Umarim faydali olur.

Ozellikleri ve kurulumu;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ilk ucusumuzu gosteren video da asagidadir (ruzgarli oldugu icin Return to Home ozelligini tanitamadim bu videoda ancak en yakin zamanda tanitacagim);

Compass kalibrasyonu, acceleration kalibrasyonu, kumanda kalibrasyonu vs. Ayrica bazi configuration ve tuning ayarlarini da anlattim. Umarim size faydasi olur.

Mission Planner a baglandiginizda mevcut parametreleri bilgisayarinizda bir yere mutlaka kaydedin cunku daha sonra parametrelerde degisiklik olursa, eski parametrelerenize hemen kavusabilirsiniz.

Eger kumandanizin pili bitti ya da kumandayla quadcopter in baglantisi koptu, mesafe disina cikti, ozaman alet failsafe mode a girecektir, failsafe e girdigi zaman quadin hangi modu yapmasini istiyorsaniz, bunu mission plannerdaki failsafe ayarlarindan yapabilirsiniz. Orjinali failsafe de Return to Home olarak isaretlenmistir (bende de ayni sekilde kayitli), yani baglanti koparsa, kalktigi yere geri inmeli. Bunun da videosunu yaptim, asagida gorebilirsiniz;

Ayrica ucus tekniklerini gosteren egitici videolar da yapip sizlerle paylasmayi dusunuyorum.
Kirimsiz ucuslar.
Serhan

Öncelikle bu güzel paylaşım için teşekkürler Serkan, ellerine sağlık :bravo: Konuyu hemen INDEKS sayfamıza dahil edelim.
Bu işten pek anlamam ama anladığım kadarı ile sen CX-20 konusunda sen şanslı çıkmışsın ya da firma kaliteyi yükseltmiş. Zira aşağıdaki konuda Buğra arkadaşımız epey uğramış zamanında.

Diğer taraftan ilk videodaki "Nargile" en az model kadar dikkatimi çekti doğrusu :lol:

2. videonun 13:45'de bomba olmuş :D "Türk insanı bu riski göze alır" :lollol: Bu arada şikayet olursa ödenecek $3.000 ceza bence oldukça mantıklı. Böylece insanların oldu ortamda uçuş yapanlar için etkili bir caydırıcılık sağlanmış.

Elinize sağlık Serhan Bey,

Quadrokopterlerle şuan için pek ilgilenmiyor olsamda ismini çok sık duyduğum bir modeldi tanıttığınız. Videonuzu keyifle izledim, paylaşım için teşekkürler. :bravo:

Eminim bu modeli almayı düşünen arkadaşlarımız için çok faydalı olacaktır. :RCKolik:

Elinize sağlık. Bir CX-20 kullanıcısı olarak çok beğendim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle bu güzel paylaşım için teşekkürler Serkan, ellerine sağlık :bravo: Konuyu hemen INDEKS sayfamıza dahil edelim.
Bu işten pek anlamam ama anladığım kadarı ile sen CX-20 konusunda sen şanslı çıkmışsın ya da firma kaliteyi yükseltmiş. Zira aşağıdaki konuda Buğra arkadaşımız epey uğramış zamanında.

Diğer taraftan ilk videodaki "Nargile" en az model kadar dikkatimi çekti doğrusu :lol:

2. videonun 13:45'de bomba olmuş :D "Türk insanı bu riski göze alır" :lollol: Bu arada şikayet olursa ödenecek $3.000 ceza bence oldukça mantıklı. Böylece insanların oldu ortamda uçuş yapanlar için etkili bir caydırıcılık sağlanmış.

Devamli yurtdisi sitelere bakip birseyler ogrenmeye calistigimiz icin, yabanci dili olmayan arkadaslara faydali olmasini istedim, cunku oldukca keyifli bir hobi.

Dediginiz gibi firma kaliteyi biraz yukseltmis ve quadcopter konusunda da rekabet iyicene kizistigi icin de en iyi hizmeti, kaliteyi en uygun fiyata vermek durumundalar, bu da biz tuketicileri olumlu etkiliyor.
Bu benim ikinci cx-20 tecrubem, ilki husranla sona ermisti, zamanla tecrube kazanip onlemlerimizi aliyoruz.
Acik soylemek gerekirse, aleti ne mission planner a bagladim ne de kalibrasyon disinda baska bir ayari ile oynadim.
RTF dedikleri ready to fly gercekten, ucmaya hazir.

Nargileye herzaman beklerim Londraya :)

Burada 3 yasindaki bir cocugun gozune carpti quadcopter ve cocuk gozunu kaybetti maalesef, o yuzden insanlarin oldugu yerde, yollara yakin yerde, havaalanina yakin yerlerde ucurmak gercekten tehlikeli.
Tesekkurler.

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize sağlık Serhan Bey,

Quadrokopterlerle şuan için pek ilgilenmiyor olsamda ismini çok sık duyduğum bir modeldi tanıttığınız. Videonuzu keyifle izledim, paylaşım için teşekkürler. :bravo:

Eminim bu modeli almayı düşünen arkadaşlarımız için çok faydalı olacaktır. :RCKolik:

Keyif almaniza sevincim. Kimbilir belki sizi de Quadcopter dunyasinda goruruz yakin bir zamanda :RCKolik:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Elinize sağlık. Bir CX-20 kullanıcısı olarak çok beğendim.
Pozitif dusunceleriniz icin tesekkurler.
Ben daha yeniyim, sizlerin de tecrubelerinden de faydalanmak isterim. :RCKolik:

Güzel bir paylaşım olmuş tşkler Serhan Bey.Sizin bu modelinizin aynısıni galiba youtubda izlemiştim ve oldukça yalpalayarak her an başını alıp gidecekmiş gibi uçuyordu,sizinki gayet stabil,ellerinize sağlık.Iyi uçuşlar

D.Baran Küçükkaya' Alıntı:
Güzel bir paylaşım olmuş tşkler Serhan Bey.Sizin bu modelinizin aynısıni galiba youtubda izlemiştim ve oldukça yalpalayarak her an başını alıp gidecekmiş gibi uçuyordu,sizinki gayet stabil,ellerinize sağlık.Iyi uçuşlar

Benim iki Cheerson CX-20 de oldukca stabildi, ben memnunum bu aletten.
Sizin izlediginiz buyuk ihtimalle, wifi kullaniyor olabilir 2.4 Ghz frekans cakismasi olmustur ya da kalibrasyon eksiklikleri vardir.

Eger quadcopter kumandasinin pili biterse yada kapanirsa ne olur? Korkmayin cunku quadcopter otomatikman Eve don moduna gececektir. Cheerson CX-20 Quanum Nova

https://youtu.be/-qOZagpiHVw

Bugun park a gidip quadla biraz yukseldim ve bulutlarin arasinda kayboldum.
Size linkini gonderiyorum, zevkliydi

https://youtu.be/w4HpX7CqjMg

iyi seyirler :)

Cepten girmiyorsak Youtube linklerini şu şekilde paylaşmak daha güzel oluyor ;)

cheerson quanum nova cx-20 yi apm mission planner a nasil baglanacagini ve nasil kalibrasyon yapilacagini anlatan video.
Compass kalibrasyonu, acceleration kalibrasyonu, kumanda kalibrasyonu vs. Ayrica bazi configuration ve tuning ayarlarini da anlattim. Umarim size faydasi olur.

Serhan Engin' Alıntı:
cheerson quanum nova cx-20 yi apm mission planner a nasil baglanacagini ve nasil kalibrasyon yapilacagini anlatan video.
Elinize sağlık Serhan Bey, paylaşım için teşekkürler. :bravo: :thumbup:

Bu videoyu kolay farkedilmesi için ilk mesajınıza da taşıyorum. ;)