Compass WARP Montaj / İnceleme / Maiden

Throttle işini çözemedik Doğukan...

Modelin ana dişli 135T, üzerinde 17T pinyon ve scorp 2520-1360kv motor var. Gens 6s 40c piller var...

Buna göre mrmel calculatorda %60-65 civarı bir throttle gerekli 3200rpm ler için... Ben %80 lere kadar çıktım bunu yakalamak için gerçekte... Bu tabii esc için daha iyi ama hesapta bu kadar şaşma olmazdı, çözemedim :)

Bu uçuş öncesi trim uçuşu da yaptım. Ayrıca 50 mainrotor gain çok geldi (default değerdi 450 modeller için), kuyruk yukarı-aşağı sallanıyordu, 40'a çektim düzeldi... Tail gain hiç kurcalamadım, 60 idi default değer, yeterli geldi, ne salma ne titreşim hiçbir şey yapmadı full collective lerde... Bir de cyclic dönüşler biraz ağır geldi, mainrotor rate'i de 90 dan 100 e çıkardım.

Abi istersen ana dişli eğer standart 137T değilse elinle saymanı tavsiye ederim her ihtimale karşı :D Zaten mr.mel doğru değerleri vermiyor (castle için konuşuyorum) mr.mel de örnek veriyorum 2200 gösterirken castle 2300 küsür değer verebiliyor. O yüzden ben castle'a göre direk ayarlıyorum :D

Compass Warp ana dişli standart yaa, ikinci bir alternatif yok. Manualde yazıyor 135T olduğu, HF'de team pilotu Dave Ketelhut tarafından da bir kullanıcıya cevaben söyleniyor. Saymaya gerek var mı bilmiyorum da çok da önemli değil zaten, ben istenen kafaturunu daha ideal bir yüzdede yakaladım zaten. Sorun yok :)

Rasim maiden hayırlı olsun. Arkadaşlarda bahsetmiş gerçekten sesi çok güzel eee model de zaten yakıyor. Tekrar hayırlı olsun :bravo:

Hayırlı uğurlu olsun Rasim canavar maşallah :bravo:

Kendine özgü bir ses gerçekten Rasim abi,hayırlı olsun tekrardan :RCKolik:

Modelin maşallah var tekrar hayırlı olsun Rasim kırımsız güzel günlerde Uçur.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Bugün kargo geldi. Daha önce birisi makaronla tamirli olan canopy standoff lar değişti. Yedek kanopilerin rubber grommetleri de yoktu, onlar da tamamlandı. Eksik birşey kalmadı. Fin biraz ince, titreşim yapıyordu, uçuşlarda karbonfiber fini takacağım.

Kanopilerin hepsi ayrı güzel :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gri canopy ben compass'ım diye bağırıyor resmen 700'lük canopye benzemiş ;D

O kanopi ile Compass 3.6HVU oluyor :laugh:

Abi bildiğin oyun hamuru gibi şekilden şekile giriyor bu ufaklık :thumbup: %p
Güle güle kullan kardeşim :saygilar:

İbrahim hocam :) Evde uğraşmayı seviyorum keratayla ;D

Sahada eh işte uçurdum ama 550 ile aynı anda tam bi tat verme durumu olmuyor haliyle... Aynı stabiliteyi de beklememek lazım tabi, öyle hareketler sırasında uzun uzun asılı kalacakmış gibi durmuyor da, 450 model sonuçta... Tipi, sesi, elektroniği güzel oldu canavarın... Bakalım :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Kanopilerin hepsi ayrı güzel :)
Farklı Canopy seçenekleri güzel oluyor, sanki farklı modelmiş havası veriyor :halay: :yuppi:

Rasim tam anlamıyla bir butik model sahibi oldun, böyle Rolls Royce kıvamında bir heli oldu. :thumbup:

Bu sınıf için model her yönüyle gayet iddialı bence. :coolxf: Farklı bir sınıf olduğunu unutmamak lazım.

Zamanla uçuşundan da ayrı bir keyif almaya başlayacağından eminim, tekrar hayırlı uğurlu olsun. :yuppi:

Rasim grili kanopide çok güzelmiş maşallah, kazasız belasız :thumbup: