Compass WARP Montaj / İnceleme / Maiden

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)

Geçen haftasonu tam tat alamadım. Üç pil gitmiştim, bir pil gov store ve uygun rpm için yüzde bulmaca... Ardından trim uçuşu... İkinci pil maiden ile geçti, onda da default ayarlar uygun olmadı mainrotor gain ve agility değiştirmem gerekti falan... Üçüncü pil zaten jandarma yüzünden yalan oldu...

Bu hafta protosa geçmeden biraz daha kullanmayı düşünüyorum. Üç kanopisini de alacağım, her pile bir tane :D Belki biraz daha kurcalarım parametrelerini, bi kıvam tuttururuz muhakkak.

Rasim canopyler çok güzel.. Favorim ilk kullandığın turuncu olan :) %p

Bu son kanopilerle bir şeye benzetiyorum ama bir türlü çıkaramadım ne olduğunu. Ama çok çok şirin

Buraya yeni videolar bekleniyor sayın moderatörümüz tarafından :)

Küçük canavarımız haftasonunda da sahalardaydı :) Hareket çıkışlarında kuyrukta bir titreme vardı ama genel olarak keyifli bir uçuştu. Half piro, invert gelişler, collective konusunda da iyi kaçıyor... Tail pitch leverın ball linki biraz gevşekti sıktım, gainlere de bi daha eğiliriz bir dahaki sefere, o titremeyi de aldık mı sıkıntı yok. Çeviklik güzel :)

Şu linkten, youtube üzerinden 60p izleyiniz -->

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hey gidi günler, ne uçardı ufaklık :D

Duruyor demi abi model halen sende?

Ali Yalçın' Alıntı:
Duruyor demi abi model halen sende?
Dün el değiştirdi Ali :D

Baktık rafta tozlanıyor ;D ver birisine de uçsun dedik ve Rasim de kırmadı verdi :)

Bu arada hazır yeni sahibi uyurken ben de modelin yeniden monte edilmiş fotolarını paylaşayım :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kimmiş o şanslı abi? [emoji12] [emoji1]

Ben [emoji5]

Konfigurasyonumuz soyle;

Brain (eski)
Mks Ds530 cyclic'ler
Walkera 2601h kuyruk
Scorpion 2520-1360kv motor
Hobbywing 50A V3 esc

Ordan burdan elektronik devsirerek yarim saatte topladik modeli :) Zaten topluydu da, elektronikleri yerlestirdik iste. Manuele ihtiyac bile olmadi, bu konudan resimlere bakarak ilerledik :D

Abi walkera neden tercih ettin kuyrukta? Güvenilir gelmiyor bana o marka.

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Abi walkera neden tercih ettin kuyrukta? Güvenilir gelmiyor bana o marka.

Valla bana da hiç güvenilir gelmiyor :D Ama elde olan buydu Mustafa.

Modelin toplanması şöyle oldu;

Elimde bir arkadaşımdan bana gelmiş olan bir walkera 450 model vardı. Walkera'ya karşı hislerim dolayısıyla onu toplamak istemedim. Rasim'in Warp aklıma geldi, aradım, istedim, sağolsun ikiletmedi bile :) Niyetim walkeradaki servolar ve motor-esc'yi kullanmaktı aslında. Ancak o motor Warp'a uymadı, pinyon açısından mümkün olmadı. Rasim'in P380'deki motor tam da Warp motoruydu, ki zaten Warp'tan Protos'a geçmişti. Rasim'e pilottr'den güzel bir Xnova aldım, Scopion da benim olmuş oldu. Esc için de Doğuş kardeşime bir telefon yetti :)

Ordan burdan toparlayarak modeli ayağa kaldırmış oldum yani. Pil için de Rasim destek verdi, şimdilik ondan iki pil ödünç aldım kendime pil alana kadar.

Emre abi hayırlı olsun o zaman [emoji5]

Servo konusunda bende bende Şafak bey ile aynı fikirdeyim.

Emre hayırlı olsun, tam imece usulü bir model olmuş. :laugh: Canavar gibi uçacağından hiç şüphem yok. :coolxf: :halay:

Bugun isten tam cikarken aklima geldi. Kuyruk plastik iki parca tarafindan sıkıştırılıyor. Hemi de kayisli... Statik icin zemin elverisli. Yarin bir bakayim.