Depron Extra 330 Ilk Modelim için Önerileriniz

Tekrardan herkese selam olsun bır kaç gün önce uçağı tamamladım sanıyordum kı menteseler dün aksam yavas yavas atmaya basladı fıberlı bant alıcam hafta sonu öyle devam edicem 1000kvlık bir motor buldum arkadastan ucurur mu uçurmaz mı bılemedım ama denıycem bir iki güne kumanda gelir diye düşünüyorum sanırım ıkı haftaya ucurabılırsem :D vıdeosunu atabılırım :D
herkese iyi forumlar...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçağınız gayet güzel görünüyor ellerinize sağlık. Zamanında bende böyle bir model yapmıştım fakat pek uzun ömürlü olmamıştı. Hatta ömrü 6-7 sn kadar olmuştu [emoji23]Umarım siz keyifle uçurursunuz uçağınızı. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İbrahim ÜNAL' Alıntı:
Uçağınız gayet güzel görünüyor ellerinize sağlık. Zamanında bende böyle bir model yapmıştım fakat pek uzun ömürlü olmamıştı. Hatta ömrü 6-7 sn kadar olmuştu [emoji23]Umarım siz keyifle uçurursunuz uçağınızı. Kırımsız uçuşlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler ibrahim bey similasyonda sürekli bu uçağa çalışıyorum istediğim gibi uçuruyorum çok şükür ama gerçek hayatta nasıl bir uçuş gerçekleştireceğiz bende merak edıyorum :D

Simulatörden sonra gerçeğinin aynı olmadığını göreceksin.
Bir tavsiye : Simulatörde uçak sana doğru gelirken manevra yaptırmaya çalış. Oryantasyon için büyük faydasını görürsün.

Ha bir de bolca EXPO ver..

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Simulatörden sonra gerçeğinin aynı olmadığını göreceksin.
Bir tavsiye : Simulatörde uçak sana doğru gelirken manevra yaptırmaya çalış. Oryantasyon için büyük faydasını görürsün.

Ha bir de bolca EXPO ver..

Teşekkürler genelde tersıme gelen manevralara calısıyorum ruzgarlı havalarda calısıyorum sımılatörde yanlız expo ? ben bilemedi onu :D netten baktım ordada bulamadım acemiliğime verin lütfen :(

Bunlar işinize yarar

Kadir Kurt' Alıntı:

Bunlar işinize yarar
Hasan Gonenli' Alıntı:
Teşekkürler genelde tersıme gelen manevralara calısıyorum ruzgarlı havalarda calısıyorum sımılatörde yanlız expo ? ben bilemedi onu :D netten baktım ordada bulamadım acemiliğime verin lütfen :(

Benim kastım, simulatördeki EXPO değil. Gerçeğinde bolca EXPO ver.

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Benim kastım, simulatördeki EXPO değil. Gerçeğinde bolca EXPO ver.
Kadirin gönderdiği linklerden sonra jeton düştü :D teşekkürler terimlere yabancı olunca anlıyamadım ilk başta :D

Abiler herkese merhaba modelim bitti kumandayı bagladım motor calısıyor tek kalan sey servoların alıcıya baglanması veeee servo teli :D servo ıcın kanatcıklara tel bulamadım elımde aslında celık tel var ama sıkıntım şu tel çok ınce kanatcıkları sabıt tutmuyor ınternetten arastırdım ne kullanabılırım dıye herkes bişey soyledı bunu türkiyede nereden bulabılırım özellıkle ankara içi olursa gıdıp kendımde alabılırım hobı mağazalarına baktım yok görunuyor siz ne kullanıyorsunuz ?

teller sarkıyor nasıl bır çözüm üretebılırım

Hasan Gonenli' Alıntı:
Abiler herkese merhaba modelim bitti kumandayı bagladım motor calısıyor tek kalan sey servoların alıcıya baglanması veeee servo teli :D servo ıcın kanatcıklara tel bulamadım elımde aslında celık tel var ama sıkıntım şu tel çok ınce kanatcıkları sabıt tutmuyor ınternetten arastırdım ne kullanabılırım dıye herkes bişey soyledı bunu türkiyede nereden bulabılırım özellıkle ankara içi olursa gıdıp kendımde alabılırım hobı mağazalarına baktım yok görunuyor siz ne kullanıyorsunuz ?

teller sarkıyor nasıl bır çözüm üretebılırım
Gövdeye boru şeklinde (pipet gibi) küçük ince bir parçayı yapıştırıp teli onun içinden geçirirseniz esneme bir miktar azalır. O parçayıda telin tam orta noktasına doğru koyarsanız faydalı olur.
Basit gibi gözüküyor ama bu kanatçık servo bağlantıları elde uygun malzeme olmayınca sıkıntı oluyor. Tel alırsınız horn büyük gelir. Horn tam olur servo koluna olmaz. Uygun boyutta delik açmak için elde alet olmaz :D

Kadir Kurt' Alıntı:
Gövdeye boru şeklinde (pipet gibi) küçük ince bir parçayı yapıştırıp teli onun içinden geçirirseniz esneme bir miktar azalır. O parçayıda telin tam orta noktasına doğru koyarsanız faydalı olur.
Basit gibi gözüküyor ama bu kanatçık servo bağlantıları elde uygun malzeme olmayınca sıkıntı oluyor. Tel alırsınız horn büyük gelir. Horn tam olur servo koluna olmaz. Uygun boyutta delik açmak için elde alet olmaz :D
aynen öyle parçaların birini bulsam dıgerını bulamıyorum :D destek yapmak ıstedım ama pipet daha mantıklı geldı teşekkürler yada son çare teli ıkıye katlayıp burgu yapıcam

Hasan Gonenli' Alıntı:
aynen öyle parçaların birini bulsam dıgerını bulamıyorum :D destek yapmak ıstedım ama pipet daha mantıklı geldı teşekkürler yada son çare teli ıkıye katlayıp burgu yapıcam
Birileri şemsiye telinden bahsetmişti :rolleyes: Hiç aklınıza geldi mi ? O gözle bir bakın isterseniz ;)

Hasan Gonenli' Alıntı:

ben hep bu ince tellerden kullanırım fazla güç harcamadan kesmesi ve bükmesi kolay olduğu için, tabi bunları alırken kılıflı olanlarından almışdım ben ondan kılıfından geçirip kılıfı sıcak silikonla gövdeye yapıştırıyordum, sizde kılıf yerine geçicicek bişeyler deneyebilirsiniz, yada karbon çubuk varsa elinizde karbon çubuk ucuna bu ince telden yapıştırıp servoya ince teli ara uzun kısma ise karbon çubuk gelicek şekilde yapabilirsiniz yada şemsiye teli, birsürü seçenek var aslında yani tamam hayal gücüne kalıyor :D

ben şu telden alıyordum : https://hobbyking.com/en_us/control-rod-abs-sleeve-1pc-bag.html

bu tel sizin telin kılıflısı gibi düşünebilirsiniz, birde servo teline kılıf takıcaksanız servoya yakın yerlerin çıplak kalmasına dikkat edin, eğer kılıf servoya çok yakın olursa, servo harekete başladığı zaman kılıfa dayanır ve zorlanarak bozulur. bunada dikkat edin, servoya yakın yerler yani servonun hornunun hareket özgürlüğü kısmı çıplak kalmalı.

Tükenmez kalem içi kullanın. ;)

Merhabalar uçağım bıttı hatta bu ıkıncısıydı :D ılkını sabredemeden ruzgarda ucurdum güzel havalandı ama gerı gelemedı :D ıkıncısı guzel oldu renklendırme felanda yaptım ama aksılık nereden kaynaklanıyor bılmıyorum ucarken havalanır havalanmaz kumanda hakımıyetı sağlıyamadan kafalama cakıldı acaba yanlısım nerede bılemıyorum bu tarz 3d yapımı ucuşu basıt baska bı model ne önerırsınız daha sakın ucacak bısey denıyeyım hatamı bulmak ıcın :(

şimdiden cevaplar için teşekkürler.