Diecast arabayı RC Hot Rod yapmak

albar

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba , tamamen amatörce , elimdeki diecast modeli biraz değişikliğe uğratmak için çalışma başlattım. Öncelikle gerçek arabalarda bu dönüşüm nasıl oluyor bunu bir aktarıp, henüz bitmemiş kendi projemin paylaşımını yapmak istiyorum. Orjinal arabamız bu 1932 model Ford

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Amerikada bu arabaları modifiye ederek Hot rod yada Rat rod dedikleri tarzda arabalar yapıyorlar. Şöyle ki;

Elimizdeki diecast 1:34 ;

Elimizde bulunan diğer oyuncaklardan alınan motor ve tekerlekler ile v911 helikopterimizin yedek alıcısını kullanarak RC haline getirmeye çalıştık, henüz tamamlanmasa da ortaya şöyle bir şey çıktı.

Boyasından arındırılan araba boyandı ve yeni yapılan şasisinin üzerine oturtuldu

şimdi sırada alıcının takılması ve motor bölümünün mümkün olduğunca gerçek motora benzeyecek bir maket motor yapılarak kapatılması var.
Elimd hali hazırda bir oyuncak Dodge Ram kamyoneti mümkün olduğunca pro görünümlü bir RC ye çevirme işi olduğu için, bununla arta kalan zamanda uğraşıyorum.
Belirttiğim işlemleri bitirdiğimde yeni fotoğrafları ve çalışan bir videosunu paylaşmak üzere.

Lütfen fikirlerinizi paylaşın fikirleriniz benim için çok önemli.

çok güzel bir çalışma olmuş. ince işçilik lazım belli . çıkacak sonuç resmini merakla bekliyorum.

Teşekkürler çok bekletmiycem inşallah :)

Ali Bey tebrik ediyorum ellerinize saglik sonucu merakla bekleyenler arasindayim :thumbup:

Ali bey tebrik ederim valla çok başarılı görünüyor özellikte bu T model ford efsane olmuş :thumbup: Bu modellere ayrı bir merakım var araç modifiyesini başlatan modeller bu T-bucket 'lar . Amerika'da yaşayan Jeff gordon adında bir vatandaş bu modeller'de nirvaranayı görmüş aracın üzerine 4 adet 8 silindir atmosferik motor koyarak dünyada bir ilk yapmıştı :lollol:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Ali Bey tebrik ediyorum ellerinize saglik sonucu merakla bekleyenler arasindayim :thumbup:

Teşekkürler.İnşallah en kısa zamanda

Recep Şurgun' Alıntı:
Ali bey tebrik ederim valla çok başarılı görünüyor özellikte bu T model ford efsane olmuş :thumbup: Bu modellere ayrı bir merakım var araç modifiyesini başlatan modeller bu T-bucket 'lar . Amerika'da yaşayan Jeff gordon adında bir vatandaş bu modeller'de nirvaranayı görmüş aracın üzerine 4 adet 8 silindir atmosferik motor koyarak dünyada bir ilk yapmıştı :lollol:

Recep bey o arabayı iyi biliyorum Youtube'da videosu var, tam bir canavar. Benimde bu modellere karşı çok ilgim var ve kendi çapımda benimde bir arabam olsun istedim , bakalım sonuç ne olacak.İlginiz için teşekkürler.

Güzel bir çalışma oluyor elinize sağlık. Her hobi uğraştıkça ve ortaya bir şeyler çıkartınca dahada vazgeçilmez oluyor. Tebrikler %p

oğuz kaan kanarya' Alıntı:
Güzel bir çalışma oluyor elinize sağlık. Her hobi uğraştıkça ve ortaya bir şeyler çıkartınca dahada vazgeçilmez oluyor. Tebrikler %p

Katılıyorum, normalde çabuk sıkılan biriyim, bunlarla uğraştıkça hem daha sabırlı oluyorum hemde sonrasında başka modellerle devam edilebilir mi diye düşünüyorum, bu ilk acemilik giderek daha iyi olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

Recep Şurgun' Alıntı:
....Amerika'da yaşayan Jeff gordon adında bir vatandaş bu modeller'de nirvaranayı görmüş aracın üzerine 4 adet 8 silindir atmosferik motor koyarak dünyada bir ilk yapmıştı :lollol:
Gerçekten çok güzel, sanat eseri gibi birşey olmuş fakat sürücü önünü nasıl görecek acaba diye merak ettim. :laugh: :lol:

ilham verici :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Gerçekten çok güzel, sanat eseri gibi birşey olmuş fakat sürücü önünü nasıl görecek acaba diye merak ettim. :laugh: :lol:

sürücünün önündeki 3.ve 4. motorun arasından bakıyor , youtube da videoları var , 1927 Ford: Double-Trouble yazarsanız izlersiniz :)

Ali Bey,

Ellerinize, emeğinize sağlık gayet güzel bir çalışma oluyor. Ben de özellikle RC kısmını nasıl çözümleyeceğinizi merakla bekliyorum %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ali Bey,

Ellerinize, emeğinize sağlık gayet güzel bir çalışma oluyor. Ben de özellikle RC kısmını nasıl çözümleyeceğinizi merakla bekliyorum %p

:D valla Mehmet bey benimde en çok merak ettiğim kısım orası, v911 helinin yedek alıcısını bu işte kullanıcam, haliyle geri gitmeyecek ama ileri giderken sağa sola dönmesi için bana çok küçük bir servo gerekiyor bunu da 911in bordundaki servolarla hallederim diye düşünüyorum. Yakında belli olacak

Ali bey elinize sağlık. :bravo:

Çok güzel bir paylaşım olmuş, keyifle takip ettik. Projenin final halini görmeyi de merakla bekliyoruz. :thumbup: