Dijital Açı Ölçer Adamı Nasıl Deli Eder

Ynt: Dijital Açı Ölçer Adamı Nasıl Deli Eder

Cahit bey yaniliyorsunuz . zemini teraziye alicaksiniz once , su terazisi ile , zeminin acisini sifirlayin sonra telefonla olcum yapin :) sizin 2 derece farkli dediginiz zemin demekki terazide degil

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut hocam telefonda hangi programı kullanıyorsunuz

rc heli pitch guage adli uygulamayi

sensoru dikey yada yatay ayarlayabiliyorsunuz , ayrica min ve max olcumleri hafizasinda tutup size gosteriyor

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1406662004148.jpg
    uploadfromtaptalk1406662004148.jpg
    54.9 KB · Görülme: 33
  • uploadfromtaptalk1406662012130.jpg
    uploadfromtaptalk1406662012130.jpg
    31.7 KB · Görülme: 22

Mesut AKIN' Alıntı:
Cahit bey yaniliyorsunuz . zemini teraziye alicaksiniz once , su terazisi ile , zeminin acisini sifirlayin sonra telefonla olcum yapin :) sizin 2 derece farkli dediginiz zemin demekki terazide degil

Maalesef elimde terazi yok. Ama şöyle yaptım. zeminde telefonun uzunluğu kadar düz bir çizgi çizdiğimi düşünün. telefonu o çizgiye koyup açıölçeri sıfırladım. telefonu yerden kaldırmadan 180 derece çevirdim. ama yaklaşık 2 derece gibi bir açı verdi. normalde sıfır olması beklenir. telefon xperia z idi. bunu belirtmemin nedeni de bir kenarının çııntısız olması

Ynt: Ynt: Dijital Açı Ölçer Adamı Nasıl Deli Eder

Cahit Kaş' Alıntı:
Maalesef elimde terazi yok. Ama şöyle yaptım. zeminde telefonun uzunluğu kadar düz bir çizgi çizdiğimi düşünün. telefonu o çizgiye koyup açıölçeri sıfırladım. telefonu yerden kaldırmadan 180 derece çevirdim. ama yaklaşık 2 derece gibi bir açı verdi. normalde sıfır olması beklenir. telefon xperia z idi. bunu belirtmemin nedeni de bir kenarının çııntısız olması
Haklısınız aynı eksende çeviriyorsanız 0 olması lazım.

İlker Hocam süper bir konu. :bravo:

Şahsen benimde defalarca açı ölçeri camdan atasım gelmiştir bu sebepten. :laugh: En son pes ettiğim ve o gün bugündür çareyi tüm ölçümleri tek bir referans noktasından yapmaya başladığım bir konudur bu. :lollol:

Ben hep kabahati açı ölçerde bulmuş ve modellerime böyle bir hatayı konduramamışımıdır zaten. ;D Sayende şimdi için daha da rahat etmiş oldu. %p

Orada benim ekleyeceğim küçük bir ilave de açı ölçerin pal tutucusunun bazen kesiti mükemmel bir şekilde kavrayamaması sebebiyle de açı farkı oluşabiliyor. Misal açı ölçeri aynı pale birkaç kere takıp söktüğüm de de benim 1 dereceye yakın farklar gördüğüm oldu. :( İyice oturduğundan, temas yüzeylerinin tam olarak bastığından ve pal tutucunun pali 90 derece ile kesecek şekilde takıldığından emin olmak gerekiyor.

Sanırım şunu da söylemem gerekir ki eğer benim kadar pimpirikli bir adamsanız sonsuza kadar sürecek bir ayar süreciniz olabilir. O yüzden bu işi bir yerde bırakmanız gerekecek ve hiçbir zaman mükemmel olmayacak, en azından bende olmadı bugüne kadar. :lol: :lol:

Dijital aci olceri her olcum icin tekrar resetlemek lazim aksi taktirde yanlis sonuc veriyor
Align dahil birkac modelde denedim sonuc ayni
Yani bastan reset Edip tum setupu yapamiyorsunuz
En kaliteli ayar her olcum icin tekrar reset zemin istedigi kadar duzgun olsun.

iscender mobile'dan

Ynt: Ynt: Dijital Açı Ölçer Adamı Nasıl Deli Eder

Cahit Kaş' Alıntı:

bu yaptiginiz yanlis ama :) zeminde 2 derece aci varmis ( teraziyle olcmediginiz icin zeminin duz yani sifir derece olduğunu nerden biliyorsunuz ?) , siz bu acili zeminde telefonu sifirladiysaniz diger yone cevirdiginizde 2 derece aci gostermesi cok normal :)