DJI Phantom - Batarya Seçim Tablosu

Aga

Rabbine kul olamayan, davasına er olamaz...
Web sitesi
www.krank.com.tr
Arkadaşlar Selam,

Phantom ile ilgili batarya seçiminde yardımcı olmasını düşündüğüm bir excel hazırladım. Umarım faydalı olur.

Bu tabloya göre en mantıklı şöyle oluyor. Normalde 2 tane 2200 mah takılıyor, bunun yerine 1 tane 4500 mah takmak daha mantıklı. 100 mah daha fazla 13 gram daha hafif.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Excel'i indirmek için bağlantısını kullanabilirsiniz.

Eminim DJI olan arkadaşlarımızın çok işine yarayacak, eline sağlık Bekir. :)

Sen anlattıkça bu modelin cazibesi git gide artıyor, bize de aldıracaksın bu gidişle. :laugh:

Evet yavaş yavaş DJI ile ilgili güzel kaynaklar geliyor :thumbup: Bu durumda QUADRO bölümü için de INDEKS sayfası hazırlamak farz oldu %p

Bekir eminim bakmışsındır ama ben yine de sorayım (şimdi üşendim kendim bakmaya :laugh: ) 2 adet 2200 mAh ile 1 adet 4500 mAh pil maliyetleri nasıl, hangisi daha avantajlı ??

O zaman ben bol bol içerik paylaşayım, DJI alma süreciniz hızlansın :)

Mehmet Abi, fiyatlar biraz farklı. 2200 lükler 7-10 $ civarında, 4500 lükler 36-45 $ arası değişiyor. Arada fiyat farklı çok :)

çok güzel bir alet,yanına fatsharkta alırsanız,canlı görüntüyü görmek inanılmaz keyif verici,çift pille uçuşuda oldukça başarılı ve yeterli,kırım derdi yok,fazla ustalıkta istemiyor,şiddetle tavsiye ederim,

bu arada dji phantom vision 2 lerin pilleri toplam 25 dakika uçuş sağlıyor ,buraya kadar iyide fiatı uçuk 600- 700 tl gibi uçuk rakamlar,vision 2 almak istiyenler bence pil fiatını değerlendirsinler,

adnan kaptan' Alıntı:
bu arada dji phantom vision 2 lerin pilleri toplam 25 dakika uçuş sağlıyor ,buraya kadar iyide fiatı uçuk 600- 700 tl gibi uçuk rakamlar,vision 2 almak istiyenler bence pil fiatını değerlendirsinler,
"DJI Phantom 2" ile ""DJI Phantom 2 Vision" arasındaki tek farkın sadece üzerinde gelen Wifi ile haberleşen FPV sistemi olduğunu zannetmiştim ama değilmiş anlaşılan :rolleyes:

Bekir Topuz' Alıntı:
Arkadaşlar Selam,

Phantom ile ilgili batarya seçiminde yardımcı olmasını düşündüğüm bir excel hazırladım. Umarım faydalı olur.

Bu tabloya göre en mantıklı şöyle oluyor. Normalde 2 tane 2200 mah takılıyor, bunun yerine 1 tane 4500 mah takmak daha mantıklı. 100 mah daha fazla 13 gram daha hafif.

Peki 4500lük pili nereye takabilir bekir, bence modelin sağına ve soluna batarya mount yapıp dengeli bir şekilde 2 pil yüklemek daha uygun olur, orginal pil yuvasına 4500lük pilin girme imkanı yok, modelin altına koyalım desek modelin altı çarşamba pazarı gibi oldu zaten :D kameraydı gimbaldi video vericiydi :)

4500 lük pil takmak çok zor Hüseyin :) en mantıklısı işte dediğin gibi iki batarya takmak..

ya aslında keşke 2 alsaymışım diyorum bazen çok pişman oluyorum :(

Bekir Topuz' Alıntı:
4500 lük pil takmak çok zor Hüseyin :) en mantıklısı işte dediğin gibi iki batarya takmak..

ya aslında keşke 2 alsaymışım diyorum bazen çok pişman oluyorum :(
Ama Bekir, hatırladığım kadarı ile 1-2 arasında iyi bir fiyat farkı da var. Bence 1 işini görüyor ise, en mantıklısı yine de 1 almak :)

İşimi görüyor tabiki de 10 dk uçmak yerine 20 dk uçmak var. Çift batarya ile yapılıyor bu ama bilemedim işte :)

Bekir Topuz' Alıntı:
İşimi görüyor tabiki de 10 dk uçmak yerine 20 dk uçmak var. Çift batarya ile yapılıyor bu ama bilemedim işte :)

Bana çift batarya kullanmak pek mantıklı gelmiyor. Üstelik ağırlık artışından dolayı sürenin iki katına çıkacağını da sanmıyorum, %50 daha uzun süre havada kalabilecektir bence.

Zaten quad'a bir sürü kamera, gimball, fpv ekipmanı vs. malzeme takılıyor birde ekstradan ikinci pil fazla zorlamak oluyor bana göre. Bu durumun yük artışından dolayı elektronik ekipmanın (motorlar ve ESC gibi) over load olmasına sebep olabileceğini, ayrıca uçuş performansının da olumsuz etkilenebileceğini düşünüyorum ben.

Türker kardeşime katılıyorum Bekir. Öncelikle Phantom dizayn olarak max taşıma kapasitesine ne acaba ? Ilk önce bunu araştırmak lazım ki sonra ilave pil ile toplam uçuş ağırlığını bunun altında kalıyor mu emin olmak gerekiyor.

Ancak o zaman bir deneme yapılabilir diye düşünüyorum. Kesinlikle 2 x 10 = 20 dak kısa bir uçuş süresi olacak, ama ne olur bunu ilk test uçuşu söyler zaten. Sonra ayrı ayrı tek pil olarak mı yoksa tek seferde çift pil olarak mı uçmak daha mantıklı, bunu sen değerlendirirsin ;)

Türker söylediğine katılıyorum, tabiki süre 2 katına çıkmaz ama yine de uçuş süresini uzatacağından şüphe yok.

Nette çok araştırdım çift batarya kullananlar çok var. Bunun üzerine bir de gimbal, kamera ve fpv ekipmanları ile beraber 1450 gr olan phantomlar gördüm. Adam bildiğin uçuyor, hiç sorun yaşamıyorum diyor.

Benim mantığım şu aslında, P2 nin baaryası 350 gr civarı. O ağırlıkta iki batarya takarak uçuş süresini sağlıklı olarak uzatabiliriz belki.

Mehmet Abi, bunu test edeceğim ilerleyen zamanlarda inşallah. Gimbal için henüz sipariş vermedim,15-20 güne sipariş vereceğim :saygilar:

Bekir Topuz' Alıntı:
Türker söylediğine katılıyorum, tabiki süre 2 katına çıkmaz ama yine de uçuş süresini uzatacağından şüphe yok.
....................................
Mehmet Abi, bunu test edeceğim ilerleyen zamanlarda inşallah. Gimbal için henüz sipariş vermedim,15-20 güne sipariş vereceğim :saygilar:
Hem çift bataryalı hem de gimbal uçuş sonuçlarını merakla bekliyoruz Bekir ;) %p