Doğuş - Sim Çalışma Videoları

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Uçağı bilmiyorum ama heli için simulator şart ve sende çalışıyorsun bence bu iş ok.

Çok teşekkür ederim abi, hover işi bitince sırada piroflip var ;D ;D

Her ne kadar piroflip olmasada piro çalışmaya başladım. Çoğu kişi yarım bırakmış güncel sim videoları gelmiyor en azından canlılık gelir belki. :RCKolik:

Hem simülatör çalışırken hemde ekran kaydı alırken grafik kartı yetmiyor. O nedenle hareketi tam düzgün çıkartamıyorum. Yoksa on numara piro yaparım. :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay arkadaş :eek: Dün "Hover" , bugün "Piro Hover" :thumbup: :bravo: İyi gidiyorsun Doğuş :halay:

Ama artık daha fazla yeni hareket ekleme bence. Mevcut olanları iyice pekiştir. Zira gerçek Hover ile sim birazcık farklı olacak :D

Doğuş kolay gelsin :)

Videonun 1:48 ine bi bakarsın ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Artık geriye bir maiden'ı görmek kaldı Doğuş. :bravo: :hoppa: :hoppa:

Bundan sonra zaten simle akuple bir yaşam tarzın olacak. :laugh:

Mehmet abi bana hover harici sim çalışmayı yasakladı, invert piro falan yasak :D

Neyseki ilk başta tail in harici hover da yasaktı. Şimdi side in hover çalışıyorum :)

Şaka bi yana Mehmet abi çok haklıymış. Sim çalışmasını reel uçuş gibi düşünüp yapmak gerekiyor bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu adamdan helici olur :thumbup: :saygilar:

Abilerim çok teşekkür ederim sizlere gerçekten sizlerden böyle yorumlar duyunca çok mutlu oldum. :halay: :halay: Hoverda çalışırken aklımda hep kuyruk burun şu anda bana bakıyor önde arkada gibi telkinler kullanıyordum. Sorun şu şimdi bu şekilde uğraşırsam belli bir süre sonra düşünmeden komut verememeye başlayacağım. En azından piro çalışırken düşünmeme imkan tanımıyorum. Ve tüm komutları refleks şeklinde yapabilirsem bu sefer hem burun ile kuyruk nerede olduğunu önemsemeyeceğim hemde rotasyonuma katkı sağlayacak diye böyle bir çalışma yapma gereği duydum. Yoksa daha güzel bir alan turu bile çıkartamıyorum. Ama sayenizde o günleride göreceğiz inşallah. :RCKolik:

Doğuş' Alıntı:
Abilerim çok teşekkür ederim sizlere gerçekten sizlerden böyle yorumlar duyunca çok mutlu oldum. :halay: :halay: Hoverda çalışırken aklımda hep kuyruk burun şu anda bana bakıyor önde arkada gibi telkinler kullanıyordum. Sorun şu şimdi bu şekilde uğraşırsam belli bir süre sonra düşünmeden komut verememeye başlayacağım. En azından piro çalışırken düşünmeme imkan tanımıyorum. Ve tüm komutları refleks şeklinde yapabilirsem bu sefer hem burun ile kuyruk nerede olduğunu önemsemeyeceğim hemde rotasyonuma katkı sağlayacak diye böyle bir çalışma yapma gereği duydum. Yoksa daha güzel bir alan turu bile çıkartamıyorum. Ama sayenizde o günleride göreceğiz inşallah. :RCKolik:

Tebrik ederim Doğuş, güzel gidiyor. Diğer yandan çok güzel yorumlamışsın, düşünmeden komut vermek refleks olarak bunu benimsemek pilotajına daha hızlı ilerleme katacaktır. Katılıyorum :agreed:

USB Dongle bozuldu sanırsam. Simülatör kullanamaz oldum. USB üzerinde bir mavi ışık var yanıp sönen. Tam heliyi uçururken o sabit yanmaya başlıyor bu seferde hareket versem bile heli almıyor. Çıkarıp takınca devam ediyor çalışmaya acaba neyi var. Simülatörsüz mü kalacağım. :eek:

Kumanda da bir sorun olacağını düşünmüyorum ama öyle de bir ihtimal olabilir mi. :eek: :eek:

Doğuş' Alıntı:
USB Dongle bozuldu sanırsam. Simülatör kullanamaz oldum. USB üzerinde bir mavi ışık var yanıp sönen. Tam heliyi uçururken o sabit yanmaya başlıyor bu seferde hareket versem bile heli almıyor. Çıkarıp takınca devam ediyor çalışmaya acaba neyi var. Simülatörsüz mü kalacağım. :eek:

Kumanda da bir sorun olacağını düşünmüyorum ama öyle de bir ihtimal olabilir mi. :eek: :eek:
Genelde kumanda çıkarıldığında yapar yani aradaki kablo ve giriş jak ini lehimlerini bir kontrol et derim. Bozulmuşta olabilir tabi

kablodur kablo

Doğuş senin yüzünden bi helikopter macerasına atılacam....... :halay: :halay: :halay:

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Doğuş senin yüzünden bi helikopter macerasına atılacam....... :halay: :halay: :halay:
Abi uçağı bende simde felan uçuruyorum inan çok basit geliyor bize hemen biten herşeyi yapabildiğimiz bir hobby lazım değil abi sonu olmayacak. ;D

Abi uçak ile heliyi karşılaştıracak olsam; helikopterde parama geçer sözüm durumu var kırımlarda yedeğini al tak. Ama uçak öyle değil el emeği şart. Kaba kaba el aletlerine ihtiyaç var en azından bir çalışma atölyesi lazım tozu, talaşı eksik olmaz uçağın. Derdi daha çok heliye göre. Ama uçma kısmında helide çalışma daha fazla farklı boyutlar mevcut. Beynin bunu kavraması gerek. Onun haricinde heli daha keyifli bana göre. Şimdi elimdeki son kalan uçağıda eritip ufak tefek iki aliminyum alet çantası tasarlayıp zaten az olan el aletlerini onlara dizip bir çantada şarj aleti için tasarlayıp görsellere çalışacağım. Heli biraz görsel tatmin duygusu. Başarmaktan ziyade gönlü hoş tutuyor. Oysa uçak ben yaptım demek için daha doğru bir seçim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi