DRL - Drone Racing League Action FPV Simulator

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Sağolsun Berat arkadaşımızın aşağıdaki paylaşımı ile bu FPV simulatorü keşfettik :thumbup: Buradan kendisini bir kez daha teşekkür ederiz :RCKolik:

Yazılım şu an BETA durumda ve en güzel tarafı UCRETSIZ :thumbup:

Link :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Windows ve MAC olmak üzere 2 versiyon var. Fakat benim tahminden daha büyük bir dosya büyüklüğüne sahip ( Windows - 874 MB) :rolleyes: Ve özellikle ilk kullanım önce PROFIL oluşturmak için aktif internet bağlantısına ihtiyaç var.

Detaylara geçmeden önce DRL ne demek onun açıklayan kısa videoyu izleyelim ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

DRL : Drone Racing League : Yani "Drone Yarış Ligi". Kendi deyimleri ile geleceğin Formula F1 :D

DRL yapıldığı özel etapları simulasyon yazılımı içerisinde saha olarak tanımlamışlar. Simulasyon yazılımın KISA Tanıtım videosunu da bir göz atalım :)

Bu da Berat arkadaşımız kısa çalışma videosu :

Henüz şahsen detayli inceleme firsatim olmadı. Gerçi denesem de bir helici gözü ile ancak yorum yapabilirim :laugh: :D Ama grafiklerden gördüğüm kadarı gerçekten bu konuda hayli iddia bir yazılım gibi gözüküyor deyip konuyu uzman arkadaşlara bırakalım. ;)

Aşağıdaki videolarda değişik kumandalara göre gerekli ayarlamaların nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

Daha fazla detay için :

Min İhtiyaç duyulan PC Özellikleri

Windows Requirements (64-bit only)
Processor: Intel Core i5-4460 (2.70 GHz) or better
Memory: 8 GB RAM or more
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 650 (2GB) or better (DirectX 11 card Required)
DirectX: Version 11
HDD Space: 10 GB minimum

Spektrum DX9 Ayarı

Spektrum DX6 Ayarı

TARANIS Ayarı

Mehmet abi eline sağlık. :saygilar:

Ellerinize sağlık . Paylaşım için teşekkürler.

Yanlız bir sorun var anlamadım bir şekilde. Kuman'da ayarlarını falan yaptım ama gerek alistirma gerekse yarış kısmına geçip yuklu olan pisti secsem bile simülatör kitleniyor !!

Berat bu durum senin basına geldi mi ? Olmadı yuklu olmayan pistleri de indirerek bir kere daha deneyeyim bakalım ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abi tanıtım için teşekkürler, arada insanın canı sıkılınca vakit geçirebileceği güzel bir atmosfer gibi. Azda olsa bu noktaya da temas etmekte faydalı olacağını düşünüyorum. Kullanılabilirlik, taşınabilirlik ve işlevsellik konusunda hızla yükseliyor drone sektörü. Özellikle fotoğraf makinesi taşımak yerine kullanılabilecek bir cihaz olması vesilesiylede tercih edilebilir. Ama yarış droneları apayrı bir keyif olmalı. En azından simulatorler bu tada erişebilirsek ne ala...

Mac versiyonu 960Mb imiş. 3-4 dakika içerisinde denerim bakalım nasıl olacak. :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yanlız bir sorun var anlamadım bir şekilde. Kuman'da ayarlarını falan yaptım ama gerek alistirma gerekse yarış kısmına geçip yuklu olan pisti secsem bile simülatör kitleniyor !!

Berat bu durum senin basına geldi mi ? Olmadı yuklu olmayan pistleri de indirerek bir kere daha deneyeyim bakalım ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yazılımsal bir problem belkide yada donanımsal olabilir abi bilemedim çünkü ben 2 platformda da çalıştırıyorum sorunsuz. (Mac ve Win)

İnceledim beceremedim teşekkürler. %p

Ne kadar zor manevra çok düşük gibi sanıyorum ki kumanda ayarını düzgün yapamadım. Simden çok bir oyun gibi keyifli gerçekten. :agreed: