[Duyuru]: 18.12.15 Tarihli Kesinti Hakkında

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Malum bugün öğleden itibaren yaklaşık 4 saat süre ile foruma erişimde sıkıntı yaşandı. Sıkıntının nedeni kritik dosyaların bazında ortaya çıkan problem.

Çok şükür elimizde aldığımız yedekleri dönerek, sıfır mesaj kaybı ile sistemi yeniden ayağa kaldırdık.

Yoğun bir cuma günü olması nedeniyle ne yazık ki kesinti süresi biraz uzun oldu. Bunun için de ayrıca özürlerimizi kabul etmenizi rica edeceğiz arkadaşlar.

Hepinize anlayışınız için teşekkür eder, keyifli bir hafta sonu geçirmenizi dileriz.

RCKOLIK Yönetimi

Abicim ne özürü. Ellerinize sağlık. Benim anlamadığım şey, PC'den giremezken nasıl oluyordu da Tapatalk çalışıyordu?

Server temel olarak çalışıyordu abi. Sadece web açılmasını engelleyen bir durum soz konusuydu. Bu yüzden tapatalk arka tarafda düzgün çalısmaya devam etti.

Ender de olsa bazen dosyalarda yapısal sorunlar ortaya çıkıp, bozulabiliyor. 3 senede 2 defa benzer durumu yasadık.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sümer Yamaner' Alıntı:
Abicim ne özürü. Ellerinize sağlık. Benim anlamadığım şey, PC'den giremezken nasıl oluyordu da Tapatalk çalışıyordu?
Sümer abi forum siteleri basit anlatimla bir internet arayüzü birde database ile bize pc den hizmet veriyor. Tapatalk ise o arayüzü kullanmıyor ve kendi arayüzünü kullanıyor ama database bağlanıp ona göre çalışıyor zaten mesaj kaybını olmayışı da database de sorun olmaması artık hangi dosya bozuldu nasıl oldu bilemiyorum ama ara yüzdeki temel dosyalarindan birinin bozulması tüm arayüzü etkileyebiliyor.

Edit: çalışmalarınızdan dolayı teşekkürler her zaman böyle şeyler olabiliyor.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Elinize sağlık, büyük geçmiş olsun.

İnanın geçmişte yaşanan elektrik kesintileri benzeri rahatsızlık yaşattı.

Abi Bağımlılık yapan diye boşuna yazmamışsınız :saygilar:
Forum olmayınca bir yanımız eksik gibi oluyor :RCKolik:

Geçmiş olsun. Şükür ki kayıp yaşanmamış.

Bu aralar Rus kaynaklı siber saldırıların mevcudiyetini herkes biliyordur. Bende öyle bir şey sanmıştım ilk etapta :D

Cümleten geçmiş olsun , ne krizdi be , akşam olmadı bugün... :laugh: , tam kolik olmuşum.... :D

Mehmet, eline sağlık! Ben de yine benim internet veya bilgisayardan diyordum ki, Face'de görünce jeton düştü. Bir kaç gündür de biraz yavaştı sanki, şimdi biraz daha hızlanmış görünüyor.

:saygilar:sorunun çözüldügğne sevindim çünki akşam olmadı bu günn şükürki mehmet abimm yine sorunu çözdü oh beeeee :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Forumun 2014 öncesini ara ara takip etmekle birlikte, çok da aktif katılımcısı değildim. O zamanları ilk kurulduğu zamanlardan beri buralarda olan abilerimiz daha iyi bilir. Ama son bir iki yıldır hakikaten bağımlılık yaptığı bir gerçek. Doğrudan hayattan aldığımız keyfi etkiler hale geldi forumluluk/forumsuzluk :)

Böyle sistemsel sıkıntılar olduğunda başka meşgaleler bulmaya çalışıyoruz, helifreak biraz, biraz alışveriş siteleri... Ama kesmiyor onlar bee... Muhabbet yok, aile ortamı yok.

Geçmiş olsun diyelim forumumuza, Allah kaza bela vermesin :)

Gecmis olsun lakin bu yeni hosting sunucusu son 1 haftadir eski yerinden daha yavas,

Ilginiz icin tesekkurler arkadaslar :thumbup: Ara ara artan yavaslik konusunu da ayrica ele almaya calisacagiz insallah :)