[Duyuru]: KEEP RC HELIS ALIVE !!!

Arkadaşlar uzun zaman oldu malesef bende bırakanlardanım. Kaç sefer elime kumandayı almaya kalksam aman boşver deyip tekrar kutusuna koydum. İnsanın içinde istek olmayınca üzülerek söylüyorum , başlayamıyor. Eskiden 1 saat helikopter uçuracağım diye 300 km yaptığımı bilirim, işte nasıl oluyor bilmiyorum ama bir şekilde heves kaçıyor. Modelcinin üç tane düşmanı vardır eskiler bilir, Zaman, para ve evdekiler :). Hangisinin benim modelciliğe karşı olan ilgimi öldürmekte daha etkili olduğunu bilmiyorum ama sonuç ortada. 3 senedir duvarda asılı duran helikopterler ve bir türlü tekrar eski günlere dönemeyen ben :eek:f:
Sizlerle bu kısa satırlar ilede olsa tekrar bir şekilde buluşmak güzel. Görüşmek üzere.

Vay abi sesini duymak ne kadar güzel. Özledik valla.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vaaay ,Tuğra abi tekrar hoşgeldin :bravo: Valla ne kadar sevindim bilemezsin.Önemli değil abi,ne zaman istersen o zaman uçarsın.Dostlar seni unutmadı,sen bir selam ver yeter :saygilar:

Hakan Selam Kardeşim.
Bende çok sevindim sizleri tekrar burada gördüğüm için. Mehmet ile senin bana hediye etmiş olduğunuz el emeğin olan saat halen atölyemin baş köşesinde asılı duruyor.
Sonuç olarak herzaman aklımdasınız her saate baktığımda , ;) :saygilar:

Akşam akşam gaza geldim, simülatörü kurdum durum içler acısı :D Sil baştan olmuşuz.
Piller bitik, bu piller ile bırak helikopter uçurmayı ateşleme bile yapılmaz :(
Anlayacağınız bu hobiyi bırakırsan tekrar başlaman için bayağı bir şeyleri tekrar organize etmen gerekiyor.
Simülatör çalışmakla başlayayım diyorum, bakarsınız birgün yine beni havaya bakarken görebilirsiniz, tabi bu arada gözler eskisi gibi değil, heygidi modeli gönderdiğim zaman gözükmez hale gelirdi, millet geri gelmez derdi ;)
Kendim biraz alışayım belki oğluma öğretirim, bakarsın iyi bir modelci olur nasıl olsa altyapı var, kır kır bitmez :thumbup:

Sen de bizim hep aklımızdasin abi. Daha geçen bayram Burdur'da Hakan ile otururken kulaklarını çınlattık :D

Sim konusuna gelince. Bence bisiklet binmek ya da yüzmek gibi. 1-2 gün otursan basına eski günlere dönersin. Netice beyin öğrendi bir kere, sadece hatirlamasi yeterli :halay:

Bir gün Can' ı da kandırırız ,akşama kadar ne kadar unuttuğun figür varsa,hatırlarsın abi.Sen yeter ki iste.Zaten eline kumandayı aldıysan,sim filan kesmez seni :D

GERİ DÖNÜYORUM :saygilar:

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Arkadaşlar uzun zaman oldu malesef bende bırakanlardanım....
Sizlerle bu kısa satırlar ilede olsa tekrar bir şekilde buluşmak güzel. Görüşmek üzere.
Tuğra abi senden bir selam, haber almak çok güzel. :thumbup:

Ayrılsakta beraberiz abi. :laugh: Benim görebildiğim kadarıyla hala umut var. :RCKolik:

murat kurdoğlu' Alıntı:
GERİ DÖNÜYORUM :saygilar:
Uzun suredir haber almadığımız değerli bir modelci dosttumuz daha gelmiş :halay:

Güzel konu :agreed:
Her ne kadar "istenmeyen kişi" olsam da yazmak istedim. Günümüzde bir çok model markası mevcut. Hatta zamanında dünyanın en iyisi denilen bazı markaların isimleri artık geçmiyor bile. Ülkemizde zaten pahalı olan hobi artık çok daha pahalı. Ama şu var ki hobilerin önünü maaliyet kesmez. 6 kanallı modelleri kullanmaya başladığımızda 4 kanallar bizim için oyuncak oldu. Kendi adıma 3 sene öncesine kadar hiç 4 kanallı model kullanmadım. 6 ile başladım öyle devam ettim. Forumda V911 ismini görmekten soğumuştuk bir ara. Onlara yapılan eleştrileri hepimiz gördük. Tabi onlarda görmüştür muhtemelen. Halbuki V911 maddi açıdan alınabilecek en güzel model. Başlangıç için diğer alternatiflere nazaran çok çok iyi. Ama biz çok ilerlediğimiz için onlar hor görüldüler. Yahu ben eminim bir çoğu 5 para etmez walkeralarla, lamalarla başlamıştır bu hobiye. Hemde dünyanın parasını dökerek. Bende kazara ilk olarak 450Euro ödeyerek BeltCp denen 3 kuruşluk 4 kanal modeli alacaktım. 12-13 sene önce. Elimizden tutacak kimse yoktu, öğretecek yardım edecek birini bulamıyorduk. yavaş yavaş bulduk birbirimizi. Hover yapabilen video koyuyordu. Noise in, noise out derken invertler... Looplar, funnellar derken tic toclar... ne oldu? Öğrendiklerimizi paylaşalım diye forumlar açıldı. Önce kardeş forumlar oldu. Sonra, sen benim buluşmam da kendi sitenin reklamını yayınlayamazsınlar... Bak bu senin için böyle diyo, şu bunu yapmış, o öyle demiş-ler... Öğrendikçe, geliştikçe bilgi paylaşımlarının ukalalık seviyelerine çıkması... Adam ayırma/kayırmalar... Biri diğerini sevmediği için gruplaşmalar... Birbirine kazık atmalar... İşi ticarete dökmeler... Güven kazanıp, kazandığı güvenle başkalarını dolandırmalar... hor görmeler, dalga geçmeler, araya almalar vs vs vs... Ben bu forumda tanıdığımdan çok daha fazlasını gerçek hayatta tanıyorum. Forumda 7132 üye var, aktif olanı 2 elin parmaklarını geçmez. Biri video atar ne yorum yazılır ne beğenilir. Nerde emeğe saygı? Nerde hobi kardeşliği? Sırf tıklanma sayısı artmasın diye izlemeyenler bile var. Eleştiriye geldimi herkes aslan. Ondan sonra kimse video koymuyor, resim eklemiyor falan. Neden eklesinler? 3-5 kişi dışında forumda bilgi paylaşımı fln hikaye. Sırf izlensin rank olsun diye video yapanlar var. Ukalalık diz boyu. Heliteknik nasıl yıkıldı? İşte böyle. Bu forumun durumu da şu an ondan farklı değil. Forumun bir zamanlar popüler olan üyeleri artık istenmeyen eleman. Kendimden bahsetmiyorum çünkü ben bu durumu umursamam. Doğruyu söylerim, o köyden de kovarlarsa kovsunlar. Bütün modellerin uçuş yeteneği aynıdır. Belki malzeme farklıdır ama olay ne olursa olsun pilotajda biter. Deniz gibi, Arda gibi, Kemal, gibi Cemil abi gibi, Doğukan gibi, Cem gibi, Emre gibi adamlar iyi çalışıp kendilerini geliştirirler, bizde onlardan daha iyi değilsek eğer, izler iyi eleştiri yaparız ya da farklı önerilerde bulunuruz. Onları kıskanıpta diş bileyemeyiz. Bu yazdıklarım bizi hobiden soğutan etkenlerin geneli. Sadece bana ait olan düşünceler değil bunlar. Kimle konuşsam ucu bu yazdıklarıma dokunuyor. Yani sebebi başka yerlerde aramaya gerek yok. Bu sadece ülkemize has bir olayda değil. Diğer yerlerde de aynı mevzular geçerli. Ayrıca modelcilikten uzak duran değil, forumlardan, buluşmalardan uzak duranlar var. RC Heli fanlarının azaldığını düşünmek bence yanlış. Zaten sadece forumda olanlar tanınıyor, ya da birilerinin vesilesi ile tanıştırıldığımız kişiler. Ticari manada heli satışı yok düşüncesi varsa şayet bu da bizim bu işe bağlılığımızı fırsat bilerek sahtekarlık yapanların suçu. Zaten artık dışarıdan sipariş getirten çok çok az. 2nci el pazarında dolaşan modeller genel olarak elden ele gezmiş modeller. Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer. Bu da ayrı bir sebep.

Nitekim sebep sadece maddiyat, zorluk, ev hali ve ya dronların yayılması değil. Eğer uçak hobim olsaydı helikopter kullanmazdım. Kaldı ki helikopter hobisi olup drone kullanan da olmaz. Kullananlarda ki düşüncede bizim ki gibi hobi değil, hevestir.

Genel olarak yazdım. Kimseye gönderme yapmadım ama yinede birilerine batar muhtemelen. Üzerine alınan varsa kendisiyle kavga etsin, benimle değil.

Kadir abi hislerime tercüman olmuşsun söyleyecek birşey bırakmadın.

Mahallede fare çoğalır sa belli bir müddet sonra kedi sayısı çoğalır . Kedi sayısı çoğaldıkça fare sayısı azalır ve bunun sonunda kediler aç kalır ve bu sefer fare sayısı artar. Ve bu böyle devam eder. Dünya nın bir dengesi olduğu gibi model dünyasının da bir dengesi var. Bu denge yaşanmışlılarla kendini geliştirir. Euro , dolar, ohal, kendini bilmez arkadaşların kırdığı cevizler, vs.... hepsi doğal seleksiyon içinde harmanlanır.

Bizim bu sene boşluğa dülmemizin en büyük sebebi buluşmalar a ara vermemiz. Adana da olan buluşmaları saymıyorum. Mesela Eskişehir buluşmasına giderken , yaşadıklarımız ve dönüş macerasın dan aldığım hazzı ve heyacanı anlatamam.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi