[Duyuru]: PTT yeni sisteme geçiş

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar selam, 2 hafta önce verdiğim sıparişim hafta içi TR ye girdi ve takibe başladım, ürünün elime ulaşmasını sabırsızlıkla beklerken, cumartesi günü PTT nin yeni sayfasında birden dağıtıma çıktı ama teslim edilemedi yazısını görünce beynimden vurulmuşa döndüm, bu sabah sinirle PTT nin dağıtım merkezine dayandım ve paketimi bizim bölgeye bakan dağıtıcıdan teslim aldım ancak internet sitelerindeki teslim edilemedi yazısına takılmıştım, müdürlerine gittim, bu konuyu açtım ve bu yaptığınız nedir diye sorduğumda yeni sisteme geçtik, yeni sistemde cumartesi artık dağıtım yapmıyoruz, bu yeni sistemde cumartesi dağıtıcıya bal verilip sisteme girildiğinde otomatik olarak ; teslim edilemedi yazısı çıkıyor cevabını aldım, tabi bu durum beni daha çok sinirlendirdi , peki şimdi bunu kimse bilmiyor herkez sizin kapınızamı dayanacak ne kadar saçma bir durum dediğimde, aldığım cevap bi okadar saçmaydı ; kullanıcılarda bunu öğrenecek yapacak bişi yok dedi , şaka gibi :D herhangi bir yerde bir açıklama yapmadan sistemi değiştiriyorsun ve bunu kullanıcıların kendilerinin öğrenmesini bekliyorsun

şunuda belirteyim böyle bir durumla karşılaşırsanız PTT ye gitmeyin, önce bir telefon edin ve dağıtıma tekrar çıkacakmı sorun, çünkü bana cumartesi dağıtıcıya verilen ve sistemde teslim edilemedi yazısı çıkan kargolar pazartesi dağıtıma çıkacak denildi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aynı durum iki hafta önce başıma geldi. Farklı yerlerden küçük küçük 3 siparişim aynı zamana denk geldi, üçünde de aynı şey oldu. Birisi o gün (cumartesi) geldi. Biri salı günü geldi, biri öbür cuma günü postacıyı arayıp yau benim böyle bi paketim var deyince geldi :D Geçtiğimiz hafta içinde de biri 30 pound, ikisi 2-3 dolarlık siparişlerim gümrüğe girdi, girdiği gibi çıktı, ama 4 gündür Esk. posta dağıtımda olmalarına rağmen hala orada bekliyorlar. Gümrük çıkacak desem, o zaman posta dağıtıma vermiyorlar, pimde kalıyor, dolayısıyla gümrük yok. Sabrediyorum, en son oradaki şefle kavga ettiğimden beri gitmiyorum posta dağıtıma.

Yani ptt Allaha emanet arkadaşlar. Kafayı yenilemedikçe sistemi her ay yenileseler de olmuyor. Bir gün bu hobiyi bırakırsam ptt yüzünden olacak...

Mesut ayni durumu ben 1 hafta içinde 3 kez yaşadım telefon edip kardeşim sitenin kapısına bile gelmeden neden teslim edilemedi yazıyorsunuz diye itiraz ettim.Efendim çok kargo oluyormuş dağıtıcı gitmese bile sisteme boyle geçiyor dediler bu arada aldığım urun sahibinden get islemiydi ve sistem ürünü almamama rağmen otomatik onay verdi adam allahtan salatalik gondernemis de mağdur olmadım .

Bana ne alırsam eskişehire sevk edildiğinin ertesi günü dağıtıma çıkıyor :laugh: Şirket adresi veriyorum diye mi böyle yapıyorlar bilmiyorum...

Zaten Ruhi abi, Ahmet... Hepsinin telefonu var, teslimatla ilgili bi durum olduğunda cepten arıyorum. Kargoların ardı arkası kesilmediğinden tanıştık, telefonları aldık ;D

Allah bu PTT akıl fikir versin :-\ Muhtemelen teslimat süreleri ile ilgili yeni performans kriterleri geldi. Bunlar da ondan yırtmak için "Gittik ama teslim edemedik" diye işaretleyip, ne zaman müsait olur da canları çekerse o zaman teslim etmeyi düşünüyorlar :mad:

Canım ülkemin yalama olmuş, dikiş tutmayan sisteminde son durum, bu ülkede neyin ne zaman ne olacağı belli değil...

29 ocakta verdiğim bir siparişim vardı banggood tan 14 şubat cumartesi sabah 10:30 postacı amca kapıdaydı paketimi teslim etti, il İstanbul bu arada Sakarya'dayken gelen paketim bazen ptt de 6 güne kadar beklediği olurdu bi kez gidip kendim aldım yurtdışı gönderiler ana dağıtım merkesinde bekletiliyor. şeh,r,ç, ptt şubesinede göndermiyorlar oarada neden dağıtıma çıkarmadıklarını sorduğumda adam bana şehirçi merkez dağıtımı elemanlar motosikletle yapıyor zarf felan olsa çıkarırdımda kutu büyük biraz postacının çantasına sığmıyor adam elinde zor taşıyor demişti :)

Paket beklemek hem heyecan verici hem de sabır işi. Bunu hepimiz sık sık yaşıyoruz. Ancak bana sorarsanız değişen bir şey yok. Şikayet edilen konuyu ben de farkettim. Teslim edilmeye çalışıldı ama olmadı diyor sorgulamada. :D Demek ki yeni yazılımla alakalı bir şey. Sonuçta işler zaten kötüydü, daha kötü olmadı. Öncelikle bunu anlayalım, sakin olalım. :)
Bir keresinde bir paketim İstanbul'a gelip bir Antalya turu yaptıktan sonra bana ulaşmıştı. HobbyKing'in kargo sorunu yaşadığı dönemden önceydi. Hong Kong'dan İstanbul'a 5 - 6 günde gelen paket İstanbul'da bana on günde ulaşmıştı. Ben yine de bardağın dolu tarafına bakıp "ehh buna da şükür, ulaştı ya elime" diyorum. :D
Aslında bu yeni takip yazılımı bence bir avantaj da içeriyor. Gümrükle ilgili bilgi alabiliyorsunuz. Ne ödeyeceğinizi biliyorsunuz. Bu iyi yanını da görmezden gelmeyin derim.

Şimdi merak edip online takibine baktım teslim edilmedi gözüküyor halbuki 14şubat cumartesi günü teslim ettiler paketimi :laugh:

Bedreddin Vardar' Alıntı:
Şimdi merak edip online takibine baktım teslim edilmedi gözüküyor halbuki 14şubat cumartesi günü teslim ettiler paketimi :laugh:

Bence PTT'nin yazılım ekibini önce Arduino ile başlatmalı! :D :p En sağ sütuna dikkat. İşlemler "İSTANBUL (AVR)" olarak sürerken bir anda Malezya'ya geçiş yapıyor. :D

Bedreddin Vardar' Alıntı:

Hayırlı olsun bedreddin bey kırımsız uçuşlar bende dün vermistim siparisi beklemedeyiz :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bence PTT'nin yazılım ekibini önce Arduino ile başlatmalı! :D :p En sağ sütuna dikkat. İşlemler "İSTANBUL (AVR)" olarak sürerken bir anda Malezya'ya geçiş yapıyor. :D
O zaman hemen onları da DIY grubuna dahil edelim abi :lollol: :lol:

Bu da benim son paketin akibeti... :lol:

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Posta Daðýtým.jpg
    Posta Daðýtým.jpg
    125.4 KB · Görülme: 181

Arkadaşlar geçenlerde bende adres değişikliği nedeni ile PTT teye paketimi almaya gittiğimde biraz sorun yaşadım yeni atanan taze şef bana aynı yıl takvimi icinde 3ten fazla paketinizi bizim teslim etmeme yetkimiz var ve geri gümrüğe gönderiyoruz dedi bir tebliğ evrağı gösterdi bende sinirlerime hakim olamadım biraz arkadaşı incittim şimdi mahkemeliğiz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi