[Duyuru]: RCKOLIK Resim Yükleme Sitesi BETA Sürümü ve ANKETI

Yeni RCKOLIK Resim Galerisi hangi yöntemi kullansın ?

• Şu an kullanılan Pop-up Penceresi ve sunulan extra özellikler ile

Oy: 10 90.9%
  • Tinypic olduğu gibi forum sayfası içine gömülü şekilde

Oy: 1 9.1%
  • Benim için fark etmez, ikisi de olabilir.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    11

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar,

Aşağıdaki konuda paylaştığımız üzere "RCKOLIK Resim Yükleme" sistemi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

[Duyuru]: RCKOLIK Resim Yükleme Sitesi Çalışmalarına Başladık

Şu an sistemi, çalıştırmayı düşündüğümüz server üzerine taşıdık. Bu arada merak edenler için hemen söyleyelim , server tahsisi konusunda yine Zafer hocamdan destek alıyoruz. Başka bir değişle performans sıkıntı yaşamaz ve bu serve'da devam edebilirsek forum olarak bizlere ilave herhangi bir maliyet yansımayacak :thumbup:

Bu hafta içerisinde tıpki "Tinypic" olduğu gibi SMF ile entegrasyon kısmını halletmeyi planlıyoruz. Bu işlem tamamlanıncaya kadar da kullanmayı düşündüğümüz server performansını TEST etmek istiyoruz.

Bu nedenle geçici de olsa "Pop-Up" penceresi mantığı ile resim yükleme server'ını foruma ilave ettik.

Sizden ricamız bu süre zarfında mümkün olduğunca resimleri "Tinypic" değil "RCKOLIK Resim Sitesine" yüklemeniz ve gerek yükleme gerekse yüklü resimlerin mesaj içerisinde gösterim hızı ile ilgili olarak geri bildirimde bulunmanız.

Biz de sizlerden gelecek geri bildirimlere göre server planlanması yapmayı hedefliyoruz

RCKOLIK Sitesine Resim yükleme:
1- Mesaj kısmının hemen altında yeni ilave edilen "RCKOLIK Yükle" butonuna tıklıyoruz.

2- Açılan pencerede "Resim Seç" butonuna tıklıyoruz ve istediğimiz resimleri seçiyoruz. (Şu aşamada toplu resim seçme imkanı var ama büyük ihtimal ileride olmayacak)
NOT: "Varsayın Boyut:800 px" olarak kalabilir
NOT: Birden fazla resim yükleme sırasında TOPLAM MAX 5 MB büyüklük sınırı var.

3- Aynı pencerede "Yükle" butonuna basarak resimlerin yüklenmesini bekliyoruz.

4- Resimler yüklendikten sonra her bir resim için "BBCODE" kodunu olduğu gibi kopyalayıp mesaj içerisine yapıştırıyoruz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Duyuru]: RCKOLIK Resim Yükleme Sitesi BETA Sürümü Kullanımda

Ufak bir dipnot : 640px ve üstünde boyutlandırılmış resimlerin sağ alt köşesine otomatik olarak RCKOLİK filigranı ekleniyor. 320px ve altında boyutlandırılmış resimlerin altına filigran eklenmiyor. Bu nedenle avatar ya da imza olarak kullanmayı düşündüğünüz resimleri, 320px ve altında boyutlandırırsanız daha uygun olacaktır.

Boyutlandırmama seçeneğini de ekleyeceğiz ama o konuda biraz düzenleme yapmak gerekiyor...

O zaman gobi nitro resimlerini buradan devam edeyim ben :)

İlk geri bildirimimi yapayım.

Sistemi Spitfire konumda denedim, çok güzel olmuş yahu elinize sağlık :)

Toplu olarak sürükle bırak ile fotoğrafların eklenebilmesi, kod bağlantısının tek tıkla kopyalanması çok güzel düşünülmüş detaylar ve oldukça kullanıcı dostu özellikler. Yükleme hızı ile ilgili de herhangi bir sıkıntı yaşamadım açıkçası. Gayet kullanışlı ve etkin bir sistem gibi görünüyor. Hayırlı uğurlu olsun forumdaşlara :) Emeği geçenlerin de ellerine sağlık.

Özgür Evren Varol' Alıntı:
İlk geri bildirimimi yapayım.

Sistemi Spitfire konumda denedim, çok güzel olmuş yahu elinize sağlık :)

Toplu olarak sürükle bırak ile fotoğrafların eklenebilmesi, kod bağlantısının tek tıkla kopyalanması çok güzel düşünülmüş detaylar ve oldukça kullanıcı dostu özellikler. Yükleme hızı ile ilgili de herhangi bir sıkıntı yaşamadım açıkçası. Gayet kullanışlı ve etkin bir sistem gibi görünüyor. Hayırlı uğurlu olsun forumdaşlara :) Emeği geçenlerin de ellerine sağlık.

İlk geri bildirim için teşekkürler Evren Hocam :thumbup: İnce detaylar ile sağolsun Zafer hocamız güzel bir iş çıkardı :thumbup:

Normalde "RCKOLIK Resim Galerisini" pop-up pencere şeklinde değil de, tıpki "TinyPic" olduğu gibi foruma tamamen entegre etmeyi planlıyorduk (yani yapabilirsek :D )

Fakat o zaman şu an kullanımda olan bazı güzel özellikler (çoklu resim seçme, sürükle bırak) ne yazık ki büyük ihtimal olamayacak. Biz olması için uğraşacağız ama teknik kısıtlamalar söz konusu.

Sorumuz şu. Böyle mi kalsın yoksa "Tinypic" gibi forum içinde mi açılsın ? Tercihinizi ÜST kısma ilave edilen ANKET ile paylaşabilirsiniz arkadaşlar :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İlk geri bildirim için teşekkürler Evren Hocam :thumbup: İnce detaylar ile sağolsun Zafer hocamız güzel bir iş çıkardı :thumbup:

Normalde "RCKOLIK Resim Galerisini" pop-up pencere şeklinde değil de, tıpki "TinyPic" olduğu gibi foruma tamamen entegre etmeyi planlıyorduk (yani yapabilirsek :D )

Fakat o zaman şu an kullanımda olan bazı güzel özellikler (çoklu resim seçme, sürükle bırak) ne yazık ki büyük ihtimal olamayacak. Biz olması için uğraşacağız ama teknik kısıtlamalar söz konusu.

Sorumuz şu. Böyle mi kalsın yoksa "Tinypic" gibi forum içinde mi açılsın ? Tercihinizi ÜST kısma ilave edilen ANKET ile paylaşabilirsiniz arkadaşlar :saygilar:

Anketi cepten göremiyorum, yarın bilgisayardan oyumu kullanırım :) ama şimdilik görüşümü bildireyim. Açıkçası pop-up olması beni rahatsız etmiyor ve çoklu resim yükleme bana göre daha önemli bir özellik. Ayrı pencere açıldığı için de ana forum penceresiyle linklerin olduğu pencereyi yan yana yerleştirip çok hızlı ve rahat bir şekilde istediğim fotoğrafı yazıda istediğim yere yerleştirebildim. Eğer Tinypic gibi entegre bir sistem olursa, uzun bir gönderide (bazen uzun uzun yazmayı sevdiğim malum :) ) sürekli aşağı yukarı gezinip link kopyalayıp o linki nereye yapıştıracağımı aramak çok pratik olmayabilir. Bu gerekçelerle benim oyum pop-up olmasından yanadır :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Anketi cepten göremiyorum, yarın bilgisayardan oyumu kullanırım :) ama şimdilik görüşümü bildireyim. Açıkçası pop-up olması beni rahatsız etmiyor ve çoklu resim yükleme bana göre daha önemli bir özellik. Ayrı pencere açıldığı için de ana forum penceresiyle linklerin olduğu pencereyi yan yana yerleştirip çok hızlı ve rahat bir şekilde istediğim fotoğrafı yazıda istediğim yere yerleştirebildim. Eğer Tinypic gibi entegre bir sistem olursa, uzun bir gönderide (bazen uzun uzun yazmayı sevdiğim malum :) ) sürekli aşağı yukarı gezinip link kopyalayıp o linki nereye yapıştıracağımı aramak çok pratik olmayabilir. Bu gerekçelerle benim oyum pop-up olmasından yanadır :)
Dediklerinize kelimesi kelimesine katılıyorum Evren Hocam %p

Şu aşamada web tarayıcı kullanarak cepten resim yükleme kısmı biraz zahmetli. Malum resim yükleme sayfası yeni bir sekme olarak açılıyor. Eğer birden fazla resim yüklenmiş ise her bir resmin linkini kopyalamak için sekmeler arasında gidip gelmek gerekiyor :-\

Fakat biz de çözüm elbette tükenmez :D Sağolsun Zafer hocam YENI bir buton tanımlayacak. Bu butonu tıklayarak yüklenmiş tüm resimlerin linklerini TOPLU halde kopyalamak mümkün olacak :thumbup:

Bu arada ANKETIMIZ hala açık ve oylarınızı bekliyor arkadaşlar :saygilar:

Cepten resim kopyalamak için en iyisi bence açık ara tapatalk :)

Webden yükleme için de açılır pencereden yanayım ben de :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Cepten resim kopyalamak için en iyisi bence açık ara tapatalk :)
Kesinlikle Rasim %p Tapatalk gerçekten de çok pratik, tabii ki çalıştığı sürece :laugh: Bazen oluyor ki ben nerede ise 1 hafta tapatalk resim yüklemiyorum, hata veriyor ne yazık ki.

RCKolik Resim galerisi için Zafer hocamdan bu özelliği rica etmemiz en büyük sebebi, cepten çekilen "Buluşma resimleri", "açtığımız önemli kaynak bir konuya resim ilavesi" durumlarında en zahmetsiz ve en kalıcı şekilde paylaşmak için

Yoksa silinse de sorun etmeyeceğimiz resimler için ben de kesinlikle Tapatalk kullanılmasından yanayım ;)

Aklımda bir de "ÖZEL İSİM/FİLİGRAN" kutucuğu eklemek var ... Bu kutucuğa yazdığınız isim hem filigran olarak resmin sol alt köşesine ekleniyor olacak, hem de yüklediğiniz dosyanın ismine eklenecek, belki bir ihtimal EXIF datasına da ekletebilirim... Böylece ileride(ileride, çook çok ileride :D ), yüklenmiş resimler içinden, isim ve tarih gibi parametreler ile arama yapma olanağı sağlanabiliyor olacak. Ve de seçilmiş bu resimleri toplu indirme olanağıda eklenebilir... Ama bu sistem tabii sadece RCKolik üyelerine açık olacak ... Ha bir de, indirmek isteyenlerin fotoğrafları arasında en az bir tane helikopter ile uçuş yaparken çekilmiş fotoğraf olması zorunlu olacak ;D ;D ;D :p ...