[Duyuru]: Sticker Basiminda Yardimci Olacak Arkadas Araniyor

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Merhaba Arkadaslar,

Uzun suredir aklimizda olan konuyu #KeepRCHeliAlive vesilesi ile sizlerle paylasalim istedik.

Kullanmakta oldugumuz modellerin uzerine yapistirmak uzere RCKOLIK ve #KeepRCHeliAlive seklinde STICKER basim isini organize edebilecek arkadas ariyoruz.

Bu konuda yardimci olabilecek arkadasimiz olursa, bu isi de el birligi ile yapabiliriz diye dusunuyoruz :RCKolik:

Ornek olmasi amaci ile su resmi paylasalim

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi bir de nazar boncuğunu unutmayalım :lollol: :lol:

Şaka bir yana, ben organize ederim sanıyorum bu tarz bişeyi. Önce bi nasıl bişey olacağına karar verelim, sonra bir-iki yerle konuşabilirim. Tabi forumda işi bu olan arkadaşlar varsa, öncelik onlarındır. Ben sadece daha önce benzer bir şeyler yaptırma ihtiyacı duyduğum için, yapan bir-iki yer biliyorum o kadar.

Eğer yapılabilecekse , naçizane bir iki noktaya dikkat çekmek istiyorum...Bunlardan az adetlisi maliyetli , çok adetlisi ise az maliyetli olur ama o kadar sticker nasıl tüketilir ayrı bir durum...O yüzden yapacak arkadaşın vereceği fiyatın ekonomikliğini falan tartışmak gereksiz olacaktır...Bir diğer ayrıntı , bu sticker sade siyah bir zemin üzerine beyaz renk mi olacak yoksa , serigrafi yöntemi ile basılarak , şeffaf bant gibi yapışkan bir folyo altına gerek siyah gerek beyaz renk mi olmalı...
Bir diğer durum , malum hepimizde 700 sınıf heli yok , o yüzden logo sadece büyük heliler düşünülerek tek boy ölçekli mi olmalı , yoksa diğer tüm heliler düşünülerek 450-500-600-700 sınıfına göre , ayrı ayrı seçenek sunabilen , farklı ölçeklerde ve iki ayrı renk seçeneği snabilen daha kapsamlı stickerlerden oluşan bir grup mu olmalı...
Herkes de biliyor , modellerimizin kanopileri rengarenk , bana kalırsa hem siyah hem beyaz seçeneği olan iki temel renk üzerinde , tüm heli sınıflarına hitap edebilecek toplu stickerler grubu şeklinde bir tasarım olabilirse , herkes kendi modelinin boyutuna ve rengine göre , istediği şekilde olanını çıkarıp helisine yapıştırır...

Tabii ki yine benim fikrim , yoksa ünisex bir boyutla , sabit bir ana renk ve tasarımla bunları damla etiket bile yapmak mümkün...Ancak damla bazılarına göre estetik gelmeyebilir veya modelin yüzey pürüzsüzlüğünü de etkileyecek bir durum olduğu için ,tercih edilmeyebilir...O kadar çok seçenek var ki , sanırım hem kendi kafam karıştı hem sizinkini de karıştırdım... :D :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Eğer yapılabilecekse , naçizane bir iki noktaya dikkat çekmek istiyorum...Bunlardan az adetlisi maliyetli , çok adetlisi ise az maliyetli olur ama o kadar sticker nasıl tüketilir ayrı bir durum...O yüzden yapacak arkadaşın vereceği fiyatın ekonomikliğini falan tartışmak gereksiz olacaktır...Bir diğer ayrıntı , bu sticker sade siyah bir zemin üzerine beyaz renk mi olacak yoksa , serigrafi yöntemi ile basılarak , şeffaf bant gibi yapışkan bir folyo altına gerek siyah gerek beyaz renk mi olmalı...
Bir diğer durum , malum hepimizde 700 sınıf heli yok , o yüzden logo sadece büyük heliler düşünülerek tek boy ölçekli mi olmalı , yoksa diğer tüm heliler düşünülerek 450-500-600-700 sınıfına göre , ayrı ayrı seçenek sunabilen , farklı ölçeklerde ve iki ayrı renk seçeneği snabilen daha kapsamlı stickerlerden oluşan bir grup mu olmalı...
Herkes de biliyor , modellerimizin kanopileri rengarenk , bana kalırsa hem siyah hem beyaz seçeneği olan iki temel renk üzerinde , tüm heli sınıflarına hitap edebilecek toplu stickerler grubu şeklinde bir tasarım olabilirse , herkes kendi modelinin boyutuna ve rengine göre , istediği şekilde olanını çıkarıp helisine yapıştırır...

Tabii ki yine benim fikrim , yoksa ünisex bir boyutla , sabit bir ana renk ve tasarımla bunları damla etiket bile yapmak mümkün...Ancak damla bazılarına göre estetik gelmeyebilir veya modelin yüzey pürüzsüzlüğünü de etkileyecek bir durum olduğu için ,tercih edilmeyebilir...O kadar çok seçenek var ki , sanırım hem kendi kafam karıştı hem sizinkini de karıştırdım... :D :saygilar:

Hakan abi çok önemli iki konuyu özetlemişsin. Siyah ve beyaz renkleri olan ve farklı boyutlar içeren bir stiker seti fikri benim de aklıma yattı açıkçası. Farklı farklı stikerlar yaparak işin içinden çıkamayız. Söz gelimi, 5 ayrı boyutta bir set siyah, bir set beyaz renk içeren tek bir sayfa birçoğumuzun işini görecektir. İsteyene iki sayfa, üç sayfa verilebilir. Sadece modeller değil, saha çantası, şarj çantası, kumanda çantası gibi yüzeylere de kullanılabilir mesela...

Not: Nazar boncuğu da yaptıralım, şaka değil, ciddi :D

Fikirler çok güzel ve akla yatkın.Sadece modellere değil de diğer türlü eşyalara kadar uygulanabilir olması da gerçekten mantıklı...Kumanda,çanta ve ekipmanlardan tutun ,araba camına kadar :D
Arabada bebek var yazısının yanına fena da olmaz hani :laugh: