Dynam Hawksky İcin Pervane Lazim

Merhaba Dynam Hawksky icin pervaneye ihtiyacim var nasil ve nerden bulabilirim ?

Ynt: Dynam Hawksky İcin Pervane Lazim

eski pervanenin ustunde olcusu yazmiyormu ? motor kac kv ? motorun marka-modelini yazin pervane-onerelim , promodelhobby den alabilirsiniz

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Motor detrum bm2806cd kv1800 yaziyor ve pervanede e pro 5 x 5 yaziyor onerilerinizi bekliyorum, tesekkurler.

Lutfen yardimci olun 5x5 itici pervane bulamiyorum ve 1 aydirda bu yuzden ucamiyorum gerci suan yeni aldigim v912 ile ilgileniyorum. bu arada 5x5 in anlami nedir ve buna en yakin olan olcu nedir ? Kirik olan iki pervaneyi ust uste yapistirdim ve goruntu olarak sanki tek bir pervane gibi duruyorlar ancak motora guc verince model sarsiliyor yada bana oyle geliyor.o nedenle modelin sihhati acisindan o sekilde ucurmaya cekiniyorum biran once pervane bulmam lazim.

mehmet ozturk' Alıntı:
..... bu arada 5x5 in anlami nedir ve buna en yakin olan olcu nedir ? Kirik olan iki pervaneyi ust uste yapistirdim ve goruntu olarak sanki tek bir pervane gibi duruyorlar ancak motora guc verince model sarsiliyor yada bana oyle geliyor.o nedenle modelin sihhati acisindan o sekilde ucurmaya cekiniyorum biran once pervane bulmam lazim.
Mehmet Bey, ekteki yurtiçi model sitelerine baktınız mı ?

5x5 ne anlama geldini ise aşağıdaki konuda daha önce paylaşmıştık ;)

Bu arada kesinlikle yapıştırma ile kullanmayın. Zira kesinlikle balans yapıp motorun rulmanlarına zarar verecektir. Daha da kötüsü havada parçalanıp, kırıma ve daha büyük bir tehlikeye neden olabilir, aman dikkat

Mehmet abi birkac siteyi telefon ile aramistim ama cogunu arastirmadim arastiracagim.Bu arada uyarin icin cok tesekkurler cunku pervane goruntu olarak cok guzel gorunsede cok az motora guc verdigimde bile ucak sarsilmaya basliyor sanki gucu tam versem kotu bisey olcak gibi duruyordu lakin yinede ucurayim mi ucurmayayim mi diye dusunuyordum artik uyarindan sonra iyiki ucurmamisim diyorum.Abi pervane olcusunun anlami sandigimdan daha derinmis o nedenle baska bir vakit o konuyu inceliycem :)

mehmet ozturk' Alıntı:
Lutfen yardimci olun 5x5 itici pervane bulamiyorum ve 1 aydirda bu yuzden ucamiyorum gerci suan yeni aldigim v912 ile ilgileniyorum. bu arada 5x5 in anlami nedir ve buna en yakin olan olcu nedir ? Kirik olan iki pervaneyi ust uste yapistirdim ve goruntu olarak sanki tek bir pervane gibi duruyorlar ancak motora guc verince model sarsiliyor yada bana oyle geliyor.o nedenle modelin sihhati acisindan o sekilde ucurmaya cekiniyorum biran once pervane bulmam lazim.

Motorunuz yakıtlımı? 5x5 pervane aradığınıza göre yakıtlı olma ihtimali uzak. Elektrikli ise itici veya çekici fark etmez, motorun dönüş yönünü değiştirin, olsun bitsin!

Yapıştırma konusunda ise, uçakta birçok şeyi yapıştırırım, ama pervaneyi asla! O zamanlar, avatarımda elimde görülen uçağın pervanesi ilk denemede kırıldığında yapıştırmıştım, sahada, yapıştırdığım pal fırlayıp gitti ve model daha yerdeyken burnu darmadağın oldu. Ciddiyetini o zaman anladım!

burdanda alabilirsin buda olur :

bende 5x5 pervane olması lazım şu 2 tipten vardı ama eve gidince kontrol etmem lazım

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Omer Erkan' Alıntı:
Motorunuz yakıtlımı? 5x5 pervane aradığınıza göre yakıtlı olma ihtimali uzak. Elektrikli ise itici veya çekici fark etmez, motorun dönüş yönünü değiştirin, olsun bitsin!

Yapıştırma konusunda ise, uçakta birçok şeyi yapıştırırım, ama pervaneyi asla! O zamanlar, avatarımda elimde görülen uçağın pervanesi ilk denemede kırıldığında yapıştırmıştım, sahada, yapıştırdığım pal fırlayıp gitti ve model daha yerdeyken burnu darmadağın oldu. Ciddiyetini o zaman anladım!
Evet elektrikli planor dediginiz gibi pervaneleri yapistirmak pek iyi bir fikir degil bencede yeni yeni anliyorum, bu arada o zamanlar derken hangi zamanlari kastediyorsunuz merak ettim profil fotonuz siyah beyaz o nedenle :)

Mesut AKIN' Alıntı:
burdanda alabilirsin buda olur :

bende 5x5 pervane olması lazım şu 2 tipten vardı ama eve gidince kontrol etmem lazım

Tesekkurler Mesut bey umarim stokta da vardir arayip sorucam fiyatida cok iyiymis cok saolun :)

elimde mevcut benim eger stokta yoksa

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1397161990662.jpg
    uploadfromtaptalk1397161990662.jpg
    105.3 KB · Görülme: 6

mehmet ozturk' Alıntı:
... bu arada o zamanlar derken hangi zamanlari kastediyorsunuz merak ettim profil fotonuz siyah beyaz o nedenle :)

Yanlış hatırlamıyorsam 1974 falan olmalı...

Mesut AKIN' Alıntı:
elimde mevcut benim eger stokta yoksa

Mesut bey aradim ellerinde varmis tesekkurler, kusura bakmayin anca girebildim internete gec cevap yazdim.

Omer Erkan' Alıntı:
Yanlış hatırlamıyorsam 1974 falan olmalı...
Abi sen bu hobinin Turkiyedeki ilklerindensin sanirim, vay be :) cok sasirdim.Sanirim o yillarda serbest ucus ve maket model vardir diye tahmin ediyorum.Rc kullanan ilk kisilerdensin sanirim ?

mehmet ozturk' Alıntı:
...
Sanirim o yillarda serbest ucus ve maket model vardir diye tahmin ediyorum.Rc kullanan ilk kisilerdensin sanirim ?

Yok, hayır, tel kontrollu idi. Sadece "bunların uzaktan kumandalısı da varmış" diye duyuyorduk.