Eachine EV800 Fpv Gözlük İnceleme / geliştirilmesi VE KULLANIM ÖRNEKLERİ

Gözlük inceleme serisinin son videosunda yaptığımız geliştirme sonrası Eachine Ev800 gözlüğünü nasıl kullanabileceğimizi göstermeye çalıştım. Video içeriğinde görüntünün bilgisayara(kayıt amaçlı veya mission planner'a), android cihazına (kayıt amaçlı veya tower uygulamasına) nasıl aktarılabileceğinin yanı sıra fpv uçuşlar ile ilgili yasal durum hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum :saygilar: :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İzzet Hocam ellerinize sağlık, yine hap gibi bir konu olmuş :thumbup:

Özellikle android telefona bağlantı kısmı zaten hep hoşuma gitmişti, sayenizde biraz daha detaylı öğrenmiş olduk :bravo:

Beğenmenize çok sevindim =) Böylelikle gözlüğü bırakmış oldum :laugh:

Android kısmıda gerçekten çok kurtarıcı oluyor telefona aktarmak ama hala en büyük sorunu bir dünya kablo bağlantısı gerektirmesi sanırım ilerleyen zamanlarda bunlarda uygun yolla aşılacak :laugh:

izzet bey merhabalar, benim gözlüğümde elime ulaştı, sizce ilerde bu gözlüğü 1.2 sistemlerlede kullanabilirmiyiz? 1.2 bir alıcıyı video in den bağlamamız yeterli olurmu yoksa modifikasyonmu gerekir , hiç denedinizmi 1.2 ile acaba?

Volkan Güneş' Alıntı:
izzet bey merhabalar, benim gözlüğümde elime ulaştı, sizce ilerde bu gözlüğü 1.2 sistemlerlede kullanabilirmiyiz? 1.2 bir alıcıyı video in den bağlamamız yeterli olurmu yoksa modifikasyonmu gerekir , hiç denedinizmi 1.2 ile acaba?
Volkan bey merhabalar,
öncelikle elimde 1.2 alıcı olmadığı için direk olarak deneme şansım olmadı ama video in girişini denemek için digitürkün analog giriş kablosunu modifiye ederek denemiştim :thumbup: sonuçtan memnun kalmıştım =) Elinizdeki alıcının analog çıkış vermesi durumunda çalışmaması için bir neden görmüyorum. Gözlük üzerinde video in girişi ile birlikte geldiği için herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmayacaktır. Bağlantıyı yaptıktan sonra menu düğmesine basınca av girişe geçiyor. Yani direk deneme şansım olmadığı için kesin bir şey diyemiyorum ama ben olmaması için bir sebep göremedim :saygilar:

Sonradan aklıma geldi onu da ekleyeyim modifikasyon olarak belki gözlüğün ön kısmına alıcınızı monte edebilirsiniz gözlüğün pilini aynı zamanda alıcıyıda besleyecek şekilde ayarlarsanız ve video in soketinin bağlantılarını gözlüğün içine alıp bağlarsanız dışardan hiç bir değişiklik olmadan gözlüğünüz hem 5,8ghz hem 1,2ghz çalışır hale gelmiş olacaktır. Bu durumda bir tek kullanmıyor olsanız bile video alıcınıza elektrik vermiş olursunuz onuda ekstra bir switch ekleyerek ayarlayabilirsiniz :agreed:

izzet bey merhabalar tekrardan,

daha önce sormuş oludğum soruyu bu hafta sonu denedim sizede bilgi vereyim, gözlüğün yanındaki kulaklık resmi olan video in soketinde, gözlüğün yanında gelen kablo ile 1.2 alıcıdan bağladığım görüntüyü av modunda çok rahat bir şekilde aldım. yani sıkıntısız bir şekilde 1.2 sistemlede çalışıyor gözlük.

birde internette gözlüğe eachine pro dvr bağlanması ile ilgili bir yazı okudum ve orda gördüğüm aşağıdaki bağlantıyı kabloları lehimleyrek gözlüğe yaptım, fakat dvr bozuk çıkınca çalışuıp çalışmadığını deneme şansım olmadı. sağlam bir dvr alınca onuda bilgilendiririm burdan.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Gözlüğün tüm organları ortaya çıkıyor maşallah :laugh: ;D

Volkan Güneş' Alıntı:
izzet bey merhabalar tekrardan,

daha önce sormuş oludğum soruyu bu hafta sonu denedim sizede bilgi vereyim, gözlüğün yanındaki kulaklık resmi olan video in soketinde, gözlüğün yanında gelen kablo ile 1.2 alıcıdan bağladığım görüntüyü av modunda çok rahat bir şekilde aldım. yani sıkıntısız bir şekilde 1.2 sistemlede çalışıyor gözlük.

birde internette gözlüğe eachine pro dvr bağlanması ile ilgili bir yazı okudum ve orda gördüğüm aşağıdaki bağlantıyı kabloları lehimleyrek gözlüğe yaptım, fakat dvr bozuk çıkınca çalışuıp çalışmadığını deneme şansım olmadı. sağlam bir dvr alınca onuda bilgilendiririm burdan.

Sorunsuz çalışmasına çok sevindim paylaşım içinde teşekkür ederim, DVR'ı çalıştırmayı başardıktan sonra bağlantılarını içeren fotoğraf veya video paylaşabilirseniz gözlükle neredeyse yapılabilecek her şeyi içeren bir Türkçe konumuz olur bence güzelde olur :) Elinize sağlık %p :saygilar:

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Sorunsuz çalışmasına çok sevindim paylaşım içinde teşekkür ederim, DVR'ı çalıştırmayı başardıktan sonra bağlantılarını içeren fotoğraf veya video paylaşabilirseniz gözlükle neredeyse yapılabilecek her şeyi içeren bir Türkçe konumuz olur bence güzelde olur :) Elinize sağlık %p :saygilar:
Aynen Volkan, yeni DVR ile sonuçları ve teknik detayları merakla bekliyoruz :RCKolik:

DVR siparişini geçicem yakında, elime ulaşınca sonucu paylaşacağım hemen, zaten kabloyu lehimlemiş oldum, sadece bağlamak lazım dvri :D . bizim fpvci ekip gözlüğün malzeme kalitesini görünce bayağı bir beğendiler :D dvrda çalışırsa tam güzel bir ürün almış olucam ucuza.

bugün yeni sipariş verdiğim eachine pro dvr elime ulaştı ve hemen denedim. güzel bir sonuç elde ettim.
öncelikle daha önceki mesajda anlattığım gibi gözlüğe lehimlemiş olduğum kabloya sağlam ve yeni dvrımızı bağladım, sonra internetten satılan yerde banggod da yeni firmwareini indirerek sd kartıma yükledim böylece hd kayıt yapabilme özelliğine kavuştu. tabi bunu dvrın setupına girerek ayarlamak gerektiği için hem gözlüğün yanında gelen hemde dvr ile gelen kabloları resimde görüldüğü gibi birbirine bağlayarak gözlüğün av in kısmından menü ayarına gözlükden ulaştım. ve bu kısımdan gerekli ayarlamaları hd yayın gibi yaparak kayıt denemesine başladım ve sıkıntısız bir şekilde kayıt aldım. resimler aşağıda.

bugün yeni sipariş verdiğim eachine pro dvr elime ulaştı ve hemen denedim. güzel bir sonuç elde ettim.
öncelikle daha önceki mesajda anlattığım gibi gözlüğe lehimlemiş olduğum kabloya sağlam ve yeni dvrımızı bağladım, sonra internetten satılan yerde banggod da yeni firmwareini indirerek sd kartıma yükledim böylece hd kayıt yapabilme özelliğine kavuştu. tabi bunu dvrın setupına girerek ayarlamak gerektiği için hem gözlüğün yanında gelen hemde dvr ile gelen kabloları resimde görüldüğü gibi birbirine bağlayarak gözlüğün av in kısmından menü ayarına gözlükden ulaştım. ve bu kısımdan gerekli ayarlamaları hd yayın gibi yaparak kayıt denemesine başladım ve sıkıntısız bir şekilde kayıt aldım. resimler aşağıda.

Elinize sağlık paylaşım içinde kayıt ettiğiniz bir uçuş görüntüsünü de paylaşırsanız çok memnun olurum. Elde edilen kaliteyi merak ediyorum :)

• Beğen
Tepkiler: - VolkaN -
Hadi gözün aydın Volkan. Yan taraf yapışınca gayet fonksiyonel ve şık bir modifikasyon olmuş %p

• Beğen
Tepkiler: - VolkaN -
izzet bey tabikide ilk uçuşa gittiğimde videosunu paylaşacağım, yalnız evde yaptığım denemelerde bu eachine pro dvrın saçma bir şeyi ile karşılaştım ve çözümünü aramaya başladım ve buldumda, tabi gene saçma bir çözüm. kayıt için pal sistem kameralar kullandığımız için dvr ne yazıkki ekranda gördüğümüz görüntünün alt iki satırını kırpıyor ve kayıtta göstermiyordu, bende en alt iki satıra gps kordinatlarını koymuştum uçak düşerse bulabileyim diye, yani baya kötü bir durum bu aslında, biraz araştırınca şu şekilde bir çözüm olduğunu öğrendim, öncelikle ekte verdiğim dosyanın içindeki yeni yazılımı sd cartımıza yüklüyoruz (rcgroupsdan aldım bende dosyayı, bana ait değildir) gözlüğümüze enerji verince dvr ışığı yanıp sönmeye başlıyor yaklaşık olarak 15 saniye kadar hiçbişey yapmadan beklicez bu arada, ardından kendini kapatıyor, gözlüğü kapatıp açıyoruz ve tekrardan dvr menüsüne girip istediğimiz ayarları yapıyoruz pal ve hd kayıt gibi. bu kısım kolay kısmı :D
şimdi saçma çözüm kısmına geliyorum. dvrın son iki satırı kesip atmadan kayıt yapması için şöyle bir yöntem şartmış, uçağı ve görüntü alıcımızı yani alıcımız gözlüğe monte olduğu için gözlüğümüzü açıyoruz ve sonra dvrı açmamız gerekiyor, yani o gözlüğe lehimleyerek dvr a götürdüğümüz kabloyu dvrdan çıkarıp gözlük açılıpda görüntü geldikten sonra dvra takıp kaydetmemiz gerekiyor, ozaman son iki satırı kesmiyor dvr ve normal kaydediyor.
kısacası dvr açıldığında gözlükte görüntü olması lazım, ya o kabloya bir switch koyacağız yada sök tak yapacagız dvrdan çözüm bu yazılımı güncelledikten sonra.
biraz uzun oldu ama bende şaşırdım görünce, bu fiyata alınabilecek en ucuz dvr olduğu düşünülürse katlancaz bu soruna artık :D

yeni yazılım linki :

resimlede sorunu ve çözülmüş halini göstereyim.

ilk resimde dvr önce enerji verildi ve alt iki satırın olmadığı ve gps kordinat kısmının gözükmediğini görebilirsiniz.

ikinci resimde dvr en son enerji verildi ve alt satırında olduğu ve gps kordinat kısmının olduğunu görebilirsiniz.

Son düzenleme: