Eachine Racer 180

Samed Torlak

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun süredir sessiz bir şekilde takip ediyordum. En sonunda heveslenip f450 toplamaya karar verdim. Öncelikle forum konularından araştırarak Flysky TH9X kumanda aldım. Diğer parçaları beklerken Banggood'da Eachine racer 180'in indirime girdiğini gördüm ve heveslenip satın aldım. Drone bir kaç gün önce elime geçti ve Youtube videolarından bakarak kontrol kartı (F3 6 DOF) ve alıcıyı bağladım. Ancak cihaz bir türlü çalışmadı. Daha sonra Betaflight yazılımı ile firmware güncellemesi yaptım. Özellikle linkteki videoyu izleyerek gerekli ayarları yapmaya çalıştım fakat yine de olmadı.

Daha sonra bind kablosu ile cihazı eşleştirdim. Kumandayı açtığımda receiverin ışığı sabit olarak yanıyor fakat yine de motorlar çalışmıyor.

Son olarak Betaflight yazılımında "calibre magnetometer" yapamıyorum. Buton aktif değil.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

EKLEME:

Sorun Çözüldü. Alıcıya giden kablo sorunluymuş. Değiştirince eşleşme yapabildim.

esc kalibrasyonu yaptın mı veya arm etmiyo olabilirsin quad ı.

Eachine Racer 180

Oguzhan Serifoglu' Alıntı:
esc kalibrasyonu yaptın mı veya arm etmiyo olabilirsin quad ı.

Esc kalibrasyonu yaptım.
Dron'a pili takıp kumandayı açar açmaz alıcının ışığı sabit olarak yanıyor. Gaz kolunu sağ alt köşeye çekmeme rağmen cihaz tepki vermiyor. Sanırım sorun Arm ile ilgili fakat bit türlü çözemedim.