Esc önerisi

metdragon

Yeni Uye
Öncelikle Merhaba. :RCKolik: Amatörüm ilk model uçağım yaklaşık 5 senedir heves edip araştıyordum biriktirdigim bütçeyle uçagımı yapmak için yola başladım ilk modelim bende biliyorum kötü olacagını ama insan denemeden hiçbişeyi ögrenemiyor.Bende deneye deneye ögrenmeyi seçdim bu yolda pes etmek gibi niyetim yok , modele başlamak için strafor aldım kalın oldu ama clarkları elimle yapdım zımparaladım kesme aletini beceremedim maketi biraz büyük oldu bence 140 cm kanat boyu 83 cm teknesi var model çaylak trainer Malzemeleri ise: 1000kv aliekpressden aldıgım motorum ve proFuse 3 s 11.1 v 2250 maH 25 C bataryam var 30 A lik motorla birlikte gelen esc'i yakdım nasıl yakdıgımı bende anlamadım :laugh: motora ve bataryaya uygun esc öneriniz varmı.? Flysky i6 6ch kumandam ve orjinel alıcısı var içinde ona uygun simulasyonlara başladım hafiften ögrenmek için elimden geleni yapmayada hazırım çocuklukdan beri hayalimdir hep sormuşumdur kendime bu uçaklar nasıl uçuyor diye :laugh: inşAllah bende yapdıgım uçagımı uçurmak istiyorum yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim şimdiden iyi günler :RCKolik:

Esc önerisi

Aldığın motorun direkt linkini verirsen daha doğru yardım alabilirsin Emre ;)

Esc önerisi

XXD A2212 1000KV fırçasız outrunner motor:
KV: 1000
maks. verimlilik: 80%
maks. verimlilik akımı: 4-10A (> 75%)
güncel kapasitesi: 12A/60 s
Yüksüz akım @ 10 V: 0.5A
hayır. hücrelerin: 2-3 Li-Poly
Motor boyutu: 27.5*27mm/1.1 * 1.1in
mil çapı: 3.17mm/0.1in
ağırlık: 48g/1.7 oz

30A Fırçasız ESC:
çıktı: Sürekli 30A, 10 Secs kadar 40A burst.
giriş gerilimi: 2-4 hücreleri lityum pil veya 5-12 hücre NiCd/NIMh pil
BEC: 2A/5 V (Lineer modu).
Max hız: 210,000 rpm 2 direkleri için BLM, 70,000 rpm 6 direkleri için BLM, 12 direkleri BLM için 35,000 rpm.
(BLM: Fırçasız Motor)
boyutu: 45*24*11mm/1.8*0.9 * 0.4in
ağırlık: 25g/0.9 oz
madde toplam ağırlık: 480g/1.06Lbs
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Esc önerisi

Ucuz Çin mallarında ne yazık ki kalite kontrol sıfır :-\ Muhtemelen sana gelen esc zaten arızalıydı.

Hobbyking firmasından turnigy marka 30a esc sipariş etmeni öneririm ;)

Esc önerisi

Tam anlamıyla cahillik işte abi :( peki motor iyimi iyimi diye sormayımda motor uygunmu bataryaya ve 30 A esc yerine daha yüksegini alsam ne gibi kazancım olur veya olurmu

Esc önerisi

Emre kardeşim tekrar merhaba.Birşey yaparken acele etmeden,sabırlı bir şekilde ve iyice araştırıp öğrenerek yaparsan olası sorunları en aza indirgemiş olursun. ;) Bunun için forumu okuyarak ilk adımı atabilirsin.Eminim ki kafanda soru işareti kalmayacak.Anlamadığın yer olursa yine ben ve diğer abilerin yardımcı olurlar.Daha önceki mesajlarında kumandayı açmadan pili bağladığını belirtmiştin bundan dolayı ESC'yi ve bataryanın konnektörünü yakmış olabilirsin.Normalde 30A Fırçasız ESC sana fazlasıyla yetecektir(motorunun teknik bilgileri doğrultusunda).Belirttiğim gibi aceleci davranma.Böyle yaparsan hobide daha fazla harcama yapmana sebep olacak ne yazık ki. :(

Esc önerisi

Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim :) ögrenmeye daha çok vakit ayırmam gerekiyor heralde :)

Esc önerisi

Aynı kaderi paylaşmısız neyseki sen tek motorlu bir modele sahipsin ben quad copter için gelen uygun fiyatlı esc yi yaktıktan sonra xrotor aldım ve hiç sorun yaşamadım.

thor cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi