ESC problemi ?

Murathanaksoz

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.youtube.com
İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar :saygilar:

quadcopterimde vidyoda ki gibi bir sıkıntı var. O dönmeye çalışan motoru başka esc ye taktığımda sorunsuz dönüyor. ESC leri de flashladım,kalibrasyonu da yaptım ( emax 12a) . Kontrol kartı 2.1.5 motor layoutları filan da değiştirip denedim,başka piller de denedim fakat sorunum devam ediyor. Aklınıza gelen bir çözüm var mı yoksa tüm esc leri de değiştirim mi ?

https://youtu.be/oje2L75rvj4

ESC problemi ?

murathanaksoz' Alıntı:
Selamlar :saygilar:

quadcopterimde vidyoda ki gibi bir sıkıntı var. O dönmeye çalışan motoru başka esc ye taktığımda sorunsuz dönüyor. ESC leri de flashladım,kalibrasyonu da yaptım ( emax 12a) . Kontrol kartı 2.1.5 motor layoutları filan da değiştirip denedim,başka piller de denedim fakat sorunum devam ediyor. Aklınıza gelen bir çözüm var mı yoksa tüm esc leri de değiştirim mi ?

https://youtu.be/oje2L75rvj4

Birde sorunlu esc ye başka bir motor takıp deneyin. Olmaz ise aynı marka donanımlı aynı marka yani aynı FETli esc kullanın.esclerin hepsinde aynı yazılımın aynı versiyonu olsun. yada hepsini değiştirin.

ESC problemi ?

Öncelikle teşekkürler. Aynı esc ye başka motor da taktım yine aynı sıkıntı oldu. Problem yazılımsal mı yoksa esc den mi bilemedim. :embarras: Bir tane esc ye ihtiyacım olcak sanırım değil mi ?

ESC problemi ?

murathanaksoz' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler. Aynı esc ye başka motor da taktım yine aynı sıkıntı oldu. Problem yazılımsal mı yoksa esc den mi bilemedim. :embarras: Bir tane esc ye ihtiyacım olcak sanırım değil mi ?
Evet o zaman esc yi değişin ama aynı marka aynı model olsun. farklı escler iyi sonuçlar vermiyor. senkronize sorunu yaşamanız ihtimaldir.

ESC problemi ?

Aynen ben de öyle tahmin etmiştim :( Peki bunun tekrar başıma gelmemesi için ne yapmam lazım ?

ESC problemi ?

murathanaksoz' Alıntı:
Aynen ben de öyle tahmin etmiştim :( Peki bunun tekrar başıma gelmemesi için ne yapmam lazım ?

Yapacak bir şey yok elektronik şans işi. en çok bilinen kullanılan kaliteli ürünler seçmek gerekir. en çok hangi ürünler gidiyor multilerde onlara bir bakın. en kötü ihtimal Afro marka esc leri seçin...