ESC Programlama - Manual Ayar Nasıl Yapılır ? (ALIGN)

Merhaba
Evet 8 esc dede aynı tepki var
Kanallar da problem yok, çalışıyor
ESC sorunumun videosu
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

NOT:
NORMAL MODDA İKEN
Gaz çubuğu tam yukarıda pil takılınca sinyal gelmiyor motor çalışmıyor, gaz çubuğu 100% den 22% indiğinde motor çalışıyor hiçbir şekilde stoplanmıyor,,, pil sökülüyor.
REVERSE DE ISE tam tersi
Gaz çubuğu tam yukarıda pil takılıca sinyal gelmeden, motor başlıyor çalışmaya, gaz çubuğu indirilince motor durmuyor pil sökülüyor.
Saygılarımla

ESC normal, alici normal ama sıkıntı devam ediyor. Aklıma başka bir sey gelmiyor Oktay bey :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba Mehmet Bey,

Mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Ben sorunumu çözdüm esc kalibrasyonu yaparak.Esc'lerim 30a afro.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ugur senin kullandığın ESC lerin de mı markası belli degil peki ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim, Mehmet bey
Bu durumu araştırdığım karar benzer durum yok, bugüne kadar henüz tespit edilmiş değil sanırım. Dolayısıyle çözüm zamana kaldı.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eğer Throttle kanalı hem normal hem de Reserve yaptığınız videodaki tepkiyi alıyorsanız büyük ihtimal ESC bir sıkıntı var. Başka ESC denediniz mi ??

ESC- Alıcı bağlantısı hem kanal hem de yön olarak doğru mu ?? Alıcının ilgili kanalı sağlan mı ?? Gibi bir sürü olasılık var Oktay Bey. Bence bunları tek tek ele alıp, sorunu bir yerde sıkıştırıp bulmak lazım :rolleyes:
Merhaba Mehmet bey
Başka esc ve başka alıcı ilede denedim NORMAL mod, gaz çubuğu yukarıda motor ve ses yok ve REVERSE mod ilede gaz çubuğu tam yukarıda ses yok motorlar başlıyor, pil çıkmadan gaz çubuğu durdurmuyor. durum hep aynı, :(
Esc özelliğ fabrikanın söylemesine göre kalibrasyona gerek kalmadan kullanılmaktadır özelliği varmış tabi APM bağlantılıda denedim sorun hep aynı 8 esc 8 ide arızalı olması çok olağan dışı bir durum olur ve bence imkansız bir durum
Not kumanda PC den FLY SKY PC ye bağlanıyor ayarları yapılıyor tüm kanallar çalışıyor.
Yine başka çalışan ESC lerde hiç sorun yok verici ve alıcıda hata yok bu kesinleşti.

Herkese merhaba
ESC konusunda uzman, benim sorunuma çare olabilecek servis veya herhangi destek olacak bir birim varmı?
Saygılarımla!

Oktay Saraç' Alıntı:
Herkese merhaba
ESC konusunda uzman, benim sorunuma çare olabilecek servis veya herhangi destek olacak bir birim varmı?
Saygılarımla!
Oktay bey, merhabalar.
Bahçelievler civarına uğrayabilecek olursanız, malzemelerinizi toplayın gelin. Hem tanışmış oluruz hem de çay kahve ve muhabbet eşliğinde soruna bakarız :).

Zafer SAHIN' Alıntı:
Oktay bey, merhabalar.
Bahçelievler civarına uğrayabilecek olursanız, malzemelerinizi toplayın gelin. Hem tanışmış oluruz hem de çay kahve ve muhabbet eşliğinde soruna bakarız :).
merhaba Zafer bey
Hay allah razı olsun, bu sefer zafere ereceğiz, memnuniyetle hemen gelirim.
Saygılarımla

Zafer beyin ofisine ziyaret de bulundum, Zafer bey ilgili, bilgili olduğu kadar, dost misafirperver ve bey efendi bir insan tanıdığıma memnun oldum.
Teşekkürler Zafer bey!

Oktay bey'le beraber ofiste ESC'lere baktık. Sorun devam ediyor...

Elimdeki flip32+ kartı kullanarak ESC+motoru düzgün çalıştırmayı denedim, ESC calibration yapmayı denedim ama hiçbiri mümkün olmadı. Çünkü klasik bildiğimiz ESC'ler gibi çalışıyora benzemiyorlar... Üreticinin sayfasında ise ESC'lerin fotoğrafı haricinde hiç bir bilgi yok, sadece bir fotoğrafıın üzerinde 500HZ yazıyor o kadar ....

Ama dikkatimi çeken en önemli nokta, ESC'lerin üzerinde soğutucu olmaması bu da "active freewheeling" ya da benzeri bir özelliğe sahip olduğunu gösteriyor.

Fırsat bulur bulmaz deneme yaptığımız videoları da yükleyeceğim. Belki birilerinin aklına bir şey gelir ...

Merhaba zafer bey
Satıcının gönderdiği mesaj?

Hello friend
There is no video available for reference.
You can check if the interface is plugged in.

Hello friend
Please check whether the polarity wrong?

Fabrikanın kırmızı esc sorunu için gönderdiği mesaj:
Dear Gokbil,

Thank you for your mail!

This is Tania ,from Hobbylord.

We'd like to answer your questions as follows :

1.- LED no? without ESC, came red (this generic product, you?), I sent him said Joey, hobbylord what if it came from the factory ... ESC does not give no sound.
First of all, Bumblebee has not LEDs under the motor plate.
We used to provide Bumblebee ARF.(it means with ESC,motors, propellers , frame and Optimus flight controller).This was our usual products.

Enclosed please kindly find ESC related introduction manual.

2.- 2pc ESC not work. The motor is working with other ESC.

For this question, Please kindly check all connections cables again ,to make sure it connect well.
especially checking cables between ESC and motors , also 5-to-1 power cable.

Secondly, check it whether it is worn or damaged , need to repair or changed.

Thirdly, if you want to change ESCs, please kindly remember Four pieces of them
need to be changed at the same time , if you use different brand ESC.Or it might cause serious
problem , like burning all the escs and Motors.

Finally, for this red ESC 20A 400Hz, we haven't produced it for a long time, now, it has been update into
a new version with UBEC built-in.

When did you buy it ?
HOBBYLORD hobbylord2014@hotmail.com

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yukarıdaki gözüken "Hobbylord" ESC, standart bir ESC olmadığını zaten belli etmişti ama gene de bu akşam biraz bu ESC'yi çalıştırmayı deneyeyim dedim. Absürd PWM süreleri(700us - 2300us) de dahil olmak üzere bir çok farklı şey denedim ama elle tutulur bir sonuç alamadım. Forumlarda işe yarar bir bilgi ararken, Timecop''un aşağıdaki yorumuna rastladım.

No, thats not the biggest problem. it also uses reduced/shifted throttle range 200-1200us vs 1000-2000us that standard ESCs use. Anyway, it will not work at ALL with a standard ESC.
Bu yorumla beraber tüm garip davranışların sebebi yerine oturdu. Ama maalesef standart RC ekipmanı ile 200us - 1200us arasındaki PWM darbelerini kullanmak mümkün olmadığından, kendi özel kontrol kartı olmadığı sürece bu ESC'leri kullanmak olanak dışı...

Oktay Bey, size beraberken de söylemiştim aslında ama, bence yol yakınken bu ESC'lerden vaz geçin. Bu ESC'lere bazı özel yöntemlerle SimonK yazılımı atanlar olmuş ama sonuçlarının nasıl olduğu hakkında karışık yorumlar var. Bazıları çalıştığını bazıları ise çalışmadığını söylemiş...

Kımızı ESC'lerin de durumu karışık...

Kımızı ESC'lerden bir tanesi, 700us - 2300us ve 1000us-2000us arasında denediğim tüm kalibrasyon ve çalıştırma denemelerinde yanıt vermedi. Diğer Kımızı ESC ise bir şekilde PWM sinyalini okuyabilmesine rağmen, bir tür programlama modu olduğunu sandığım ruh halinden çıkmak bilmedi... Aklımda bir iki şey daha var ama yine de arızalı olma ihtimalleri gitgide yükeliyor ...

Oktay Saraç' Alıntı:
Zafer beyin ofisine ziyaret de bulundum, Zafer bey ilgili, bilgili olduğu kadar, dost misafirperver ve bey efendi bir insan tanıdığıma memnun oldum.
Teşekkürler Zafer bey!
Zafer hocamız gerçekten bir tanedir. Biz boşuna bu kadar sevmiyoruz kendisini :thumbup:

Zafer SAHIN' Alıntı:
..Oktay Bey, size beraberken de söylemiştim aslında ama, bence yol yakınken bu ESC'lerden vaz geçin. Bu ESC'lere bazı özel yöntemlerle SimonK yazılımı atanlar olmuş ama sonuçlarının nasıl olduğu hakkında karışık yorumlar var. Bazıları çalıştığını bazıları ise çalışmadığını söylemiş...
Zafer hocam bunun da sorununu bulmuşsun sonunda tebrik ederim :bravo:

Oktay Bey bence de başka bir marka ESC ile yola devam etmek en mantıklısı :) Bundan sonra bir malzeme alırken forumda kullanan var mı diye önceden bir araştırma yapmakta büyük fayda var diye düşünüyorum :saygilar:

Her ikinizede teşekkür ederim.
Bu ESC markasının optimus uçuş kartı postada geliyor, onunlada çözüme ulaşmazsak, tek çare ürünleri fabrikasına postalamak olacak. Bu arada sayfa 1 de değişiklik yaparak ürün parametrelerini yükledim inceleme fırsatınız oldumu?

Merhaba Zafer bey
Fabrikadan gelen mesaj ilginç, kumanda alıcı ve verici, fabrikasına neden yazmadında bize yazdın?
Dear Gokbil,

Thank you for your reply.

But I am afraid that there is no direct way for us to provide support to you.

Why not to contact the seller who provide your radio transmitter and receiver ?
It is the radio transmitter and receiver problem, if they didn't match to work.
So sorry for that.

Best Regards,
Tania
Global Sales/Sales Department
HK SHENGTIAN MODEL CO.,LTD / HOBBYLORD
QQ:2432538180
Tel:+86-(0)755-27247335;
E-Mail:
hobbylord@szstmx.com;
hobbylord2014@hotmail.com

Ben bu mesaja bu cevabı yazdım.

Hi Dear Tania
Thanks for your reply.
The problem ESC the same because other transmitters
Error research result: No, thats not the biggest problem. it also uses reduced / etc 1000-2000us that shifted the throttle range 200-1200us standard user ESCs. Anyway, it will not work at all with a standard ESC.
"Hobbylord" ESC ESC is a standard that had already given this evening, but still a little I try to run the ESC said. Absurd PWM period (700us - 2300us) I've tried a lot of different things, including but could not get any tangible results. When searching for useful information in forums, I came across the following comment to Timecop.

Best Regards,