ESC'yi throttle yaptıktan sonra gaz kesmesi sorunu

Halil Can Demir

İzmir - Zonguldak
İlgi Alanı
Multikopter
Esc 'yi throttle yaptıktan sonra bir süre calısıp durması nedendir ? Sizce yazılım ile mi alakalı yoksa başka bir şey mi ? Video'ya çektim sizce neden böyle yapıyor ?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Birde şu aralar bir esc almayı düşünüyorum. Ama aldığım esc ler hem şu anda ( dji 2212 920kw & naza m-lite ) ile kullanacağım hemde ileriki dönemlerde yarış dronu için kullanacağım. Bu iki modelden hangisini tercih ederdiniz ?

34 tl

HGLRC BS28A BLHeli - S 28A ESC
Yazılım: BLHeli-S
Fonksiyonlar: Sönümlü Işık,DShot150,DShot300,DShot600,Çoklu atış,Oneshot125,Oneshot42
Sürekli Akım: 28A
Patlama Akımı: 40A
Giriş gerilimi: 2 - 5S

34 tl
Racerstar RS30A Lite 30A Blheli_S BB1 2-4S
Giriş Voltajı: 2-4S
Con.Current: 30A
Tepe Akımı (10s): 35A
BB1, 24MHZ üzerindeki cipsler.
Dshot150 Dshot300
Sönümlü ışık modu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

sevgili can

kağıt üzerinde teknik özelliklere göre birinci seçenek daha üstün görünüyor (BusyBee2 ve dshot600 nedenli). diğer taraftan fiyat performansa göre racerstar çok daha bilinen ve daha geniş bir kesim tarafından kullanılan bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır.

arıza durumunda racerstar uzun süre piyasada bulabilirsin ancak diğer ürün konusunda bu hususta öngörüm yoktur

sevgi ve saygılarımla.

şakir polay.

sevgili can

esc ile ilgili olarak motor esc ve servo tester üçlüsü ile denemek sorunun fc de veya esc de olup olmadığını belirlemede yardımcı olacaktır.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

şakir polay' Alıntı:
sevgili can

kağıt üzerinde teknik özelliklere göre birinci seçenek daha üstün görünüyor (BusyBee2 ve dshot600 nedenli). diğer taraftan fiyat performansa göre racerstar çok daha bilinen ve daha geniş bir kesim tarafından kullanılan bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır.

arıza durumunda racerstar uzun süre piyasada bulabilirsin ancak diğer ürün konusunda bu hususta öngörüm yoktur

sevgi ve saygılarımla.

şakir polay.

Bende sizin gibi düşünüyordum. Bu yüzden konuyu açma gereği duydum çok kararsız kalmıştım. V2 racestar fiyatlarıda 60 civarında olunca gene bilindik bir marka adı altında racestar siparişini verdim. Umarım ileride sıkıntı yaratmaz bana..

şakir polay' Alıntı:
sevgili can

esc ile ilgili olarak motor esc ve servo tester üçlüsü ile denemek sorunun fc de veya esc de olup olmadığını belirlemede yardımcı olacaktır.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

Ucus kartında bir sorun yok. Diğer esc'leride denedim aynı motorda. Bir bunda bu şekilde sorun çıkardı. Hatta thortle olayını bilmediğim için arduno ile devre yapıp potansiyometre ile yol vermeyi denedim ama gene bu sekilde calısıyordu. Ilk calıstıgı anda ısındıgı ıcın kendını kapatıyor diye düşünüyorum ya da yazılım falan mı atmak lazım anlamadım. Üzerinde hiç bir yanan bir şey yok. Gerci fetleri kontrol edemiyorum sadece gördüğüm kadarıyla. Artık yenisini aldım ama sorunu bulamadığım için baya dertliyim.