F22 depron için malzeme listem sizce nasıl ?

Tahir KARAPÜR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar burada kendim bir malzeme listesi hazırladım fikirlerinizi almak istiyorum...

MOTOR: Floater-Jet Replacement Motor (AXN-2208-2150)
Özellikleri:
Specs.
RPM/V: 2150kv
Max Watts: 180w
Max Amps: 20A
Max Volts: 11.1 (3s)
Turns: 16t
Resistance: 0.085Rm
Magnet type: N45SH
Idle Current: 1.52A
Shaft: 3mm
Weight: 44.0g
Suggested Prop: 5x5 / 6x4
LİNKİ:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PİL:ZIPPY Compact 1500mAh 3S 25C Lipo Pack
Özellikleri:
Spec.
Capacity: 1500mAh
Voltage: 3S1P / 3 Cell / 11.1V
Discharge: 25C Constant / 35C Burst
Weight: 113g (including wire, plug & case)
Dimensions: 106x14x35mm
Balance Plug: JST-XH
Discharge Plug: XT60
Linki:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SERVO:HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo
Özellikleri:
Specs:
Size : 21x12x22 mm / 0.74x0.42x0.78 in
Voltage : 3v ~ 6v
Weight: 9g / 0.39oz
Speed : 0.12 sec/60(4.8V)
Torque : 1.6kg-cm
Working Temp : -30C~60C
Gears: Nylon White type
Linki:

ESC:H-KING 35A Fixed Wing Brushless Speed Controller
Özellikleri:
Basic Spec.
Amp rating: 35A
Burst Rate (15sec): 42A
BEC Current: 2A, 5V (Linear)
Voltage: (2-4 cell Lipo)
Dimensions: 38x28x16
Weight: 32g
Linki:

PERVANE:APC Style Propeller 6x4R (2pc)
Özellikleri:
Length (Inch [X]) 6
Pitch (Inch [Y]) 4
Linki:

güncel

Tahir EPP ve özellikle savaş uçakları konusunda forumumuzda bildiğim kadarı ile en ilgili kişi Onur Ilgar kardeşimiz idi. Ama şu aralar foruma pek giremiyor galiba :-\ İstersen özelden bir mesaj gönder.

Bir de F22 olmasa da F35 ile ilgili şöyle yorumları olmuştu zamanında. Benzer uçaklar olduğu için işine yarabilir diye düşünüyorum ;)

Bir de zamanında Çağdaş adlı üyemiz yaptığı F22 Raptor V2 şu elektroniği kullanmıştı.

Teşekkür ederim Mehmet abi bunları daha önceden incelemiştim. Bakalım forumda daha başka öneri yapacak olan birisi çıkacakmı.Teşekkür ederim tekrardan

Kusura bakma geç cevap verdim bakamıyorum foruma uzun zamandır... Şimdi modelinizin ağırlığı ne kadar olucak tahmiini bir bilginiz varmı? Şayet 450 gram civarı bir modeli ancak kaldırır bu motor çünkü çok güçsüz. 180 watt 2150 kv bir motor için düşük bir değer. 2150 kv yazdığına bakmayın o boşta döner o kadar anca, 6x4 bide apc propla onun yarısı kadar devir anca alırısnz. Eğerki model 600 gram cevresinde olucaksa Turnigy Aerodrive D-2826-6 2220 kv motor 320 watt ve 3s full batarya ile 6x4 EMP pervane ile 850 gram kaldırma gücü veriyor. 25 c üzeri batarya ile kullanmanı tavsiye ederim bu motru benim 20 c lik 2200 mah trunigy bataryanın tek hücresini öldürdü sanırıım. Tam şarj yiyor fakat diğer hücrelerden hızlı tükeniyor ve nerdeyse hemen buzzerı çalıştıryor. Aldığınız esc gayet uygun. Bazen sorunlu olanı gelebiliyor ama benim dedğim motor için bile uygun bir esc bide lehim derdi yok tak devam et :D

Sonuç olarak o motoru önermem ama diğer parçalar gayet başarılı. Uçak 400-500 gram civarı ise işinizi görür ama 18 oz üzeri ağırlıklarda kesinlikle önerdiğim motoru kullanmalısınz yada focal priceda 2700 kv lık bir motor var.

Linkteki motorda on numara beş yıldız. 6x3 EMP pervane ile 34 oz kaldırma veriyor. Oda 1 kg üzeri bir değer. Yani herşey ağırılıkla alakalı. Bu önerdiğim motorlar ile o batarya mesela 5 dakika gitse sizin motorunzla 10 dakika gider. Hafif bişi yapcaksanız onu kullanın. 500 üzerine çıkıcaksa model Hobby kingden Turnigy d2826-6 2200 kv yı alın. 700 üzerine çıkıcaksa Linkteki motoru alın. Dahada ağır yaspıdcam diyosanz Hobby Kingden NTM Prop Drive 2700 kv Motor var. Bu tam bir canavar. 600 watt üzeri bir motor. Bende var kullanıyorum şahsen 6x4 ile 1300 gram kaldırma veriyor. Daha ne olsun.

Daha sorucak sorunz varsa severek cevaplarım. Ayrıca Elimde RCPowers V2 modellerinin hepsi mevcut. İsterseniz mailiize yollayablirim gönderebilirim. Tabi foruma girebilirsem D:

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Hepsini uygulayacağım. Mail adresimi özel olarak göndereceğim dediğiniz gibi bir gönderirseniz görmek isterim

Onur bey ben de rica edeyim o modelleri eğer mümkünse :)

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

Tabi Mehmet Bey mail adresinizi yazarsanız yollarım. Hatta elimde çok fazla farklı yerden yaklaşık 200 mb model var da mail atmam biraz zor tabi o kdr şeyi :D

Onur İLGAR' Alıntı:
Tabi Mehmet Bey mail adresinizi yazarsanız yollarım. Hatta elimde çok fazla farklı yerden yaklaşık 200 mb model var da mail atmam biraz zor tabi o kdr şeyi :D
Onur istersen hemen bir üyelik aç. Max 100 MB zipli halde 5 GB veri yükleyebiliyorsun ;)

Isteyen olursa da link olarak mail atarsın. Ama yükleyeceğin zip dosyadının ismi Türkçe "Model Planlari" gibi bir şey var. Bazı kelimelerden içerik analizi yapıp, sonradan kaldırılabiliyor :)

Peki size nasıl atayım bunu mailinize mi atayım ilk yoksa hepsini bir yollayım ?

Mail olarak ayrıca zahmet olmasın isterseniz. Hepsini beraber alabilirim arşiv olarak :) Şimdiden teşekkürler

Cep telefonundan Tapatalk 2 aracılığı ile gönderildi.

Mail adresinizi bulamadım. Direk linkleri PM olarak yolladım. İnşallah işinize yarar.

Ynt: F22 depron için malzeme listem sizce nasıl ?

Onur İLGAR' Alıntı:
Mail adresinizi bulamadım. Direk linkleri PM olarak yolladım. İnşallah işinize yarar.

Zahmet olmazsa linkleri banada yollarmısınız

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tabiki. Bu arada olurda eline Bu RCPowers modellerinin V3 leri geçen olursa bana yollamalırını rica ediyorum. Sırf meraktan değişiklikleri ve küçültülen oranları merak ediyorum.

Onur İLGAR' Alıntı:
Çok teşekkürler Onur, süper bir arşiv :thumbup: Tam incelemeye vaktim olmadı ama şöyle hızlı bir şekilde baktım, gerçekten büyük bir emek vermişsin eline sağlık :bravo:

Bu arada bunlar ücretli versiyonlar mı peki ?? Free ise şöyle güzel bir konu ile tüm üyelerimiz ile paylaşabiliriz. Bu kısmı özelden devam edelim en iyisi ;)