F22 depron için malzeme listem sizce nasıl ?

Onur bey bende planları alabilirmiyim?

Onur Bey linki bana da gönderirseniz çok sevinirim.

Selamlar bende bir f22 yaptim iki konuda yardiminiza ihtiyacim var yeni konu acmak yerine burdan sormak istedim. Bu ucagin agirlik merkezi neresi olmasi gerekiyor acaba. Herangi bir agirlik merkezi kontrol yontemi varmidir. En stabil bicimde ucmasi icin ucagin dengesini nasil ayarlamak gerekiyor. Ikinci sorum ise ucakta sadece arkada iki adet elevator var. Izledigim videolarda o arkadaki iki parca hem elevator gibi ikisi birden asagi ve yukari hareket ediyor hemde aileron gibi capraz bir sekilde hareket ediyor. Bunu gerceklestirebilmem icin servo baglantilarini nasil yapmam gerekiyor. Bu iki konuda yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler :RCKolik: ailesi :thumbup:

İbrahim ÜNAL' Alıntı:
Selamlar bende bir f22 yaptim iki konuda yardiminiza ihtiyacim var yeni konu acmak yerine burdan sormak istedim. Bu ucagin agirlik merkezi neresi olmasi gerekiyor acaba. Herangi bir agirlik merkezi kontrol yontemi varmidir. En stabil bicimde ucmasi icin ucagin dengesini nasil ayarlamak gerekiyor. Ikinci sorum ise ucakta sadece arkada iki adet elevator var. Izledigim videolarda o arkadaki iki parca hem elevator gibi ikisi birden asagi ve yukari hareket ediyor hemde aileron gibi capraz bir sekilde hareket ediyor. Bunu gerceklestirebilmem icin servo baglantilarini nasil yapmam gerekiyor. Bu iki konuda yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler :RCKolik: ailesi :thumbup:
iki servoyu ayrı kanala(birisi elevator diğeri aileron kanalı) bağlayıp kumandadan elevon mix yaparsanız arkadaki hareketi elde edersiniz

Tesekkurler Kadir bey dediğiniz şekilde mix yaparak ayarı gerçekleştirdim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İlk defa bir modeli uçurmayı başardım bugün pil bitene kadar iki defa uçurdum. Herkese tavsiye ederim. Yanlız bişey tespit etmiş oldum uçak bi kaç kere düştü ve kokpit ve burun kısmını oluşturan parça kırıma uğradı bende o olmadan uçurmayı denedim ve ucuşunda herangi bir farklılık olmadı. Eğer şekle önem vermiyorsanız burun kısmı olmadan da gayet başarılı bir şekilde uçurabilirsiniz uçağı. En kısa sürede video da çekip sizlerle paylaşmak istiyorum. Bana bu hobide yardımcı olan herkese teşekkürü bir borç bilirim. Teşekkürler rckolik ailesi iyiki varsınız ve iyiki burda sizlerle beraberim [emoji2]

Hadi gözümüz aydın o zaman :bravo: :halay: Uçurmanın zevki bambaşka. İnsallah bundan sonrası cok daha hızlı ilerler :D

Yardımcı olabildik ise ne mutlu bize. videoları da merakla bekliyoruz :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sagol abi teşekkürler gerçekten çok yardımınız oldu benim için sizler sayesinde bilmediğim bir çok şey öğrendim hatta yeni başlayan biri olarak bildiğim herşeyi sayenizde öğrendim desem daha doğru olur. Sabah olsun da uçağımı uçurayım diye sabırsızlıkla bekliyorum uçmak gerçekten çok keyifliymiş [emoji2][emoji23][emoji23]

Sadece bunu duymak bile bu platformu ayakta tutmak icin hepimizin verdiği çabaya değiyor :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu da benim F22 Raptor'um

İbrahim ÜNAL' Alıntı:
Tesekkurler Kadir bey dediğiniz şekilde mix yaparak ayarı gerçekleştirdim

kadir beyin dediğine bir ekte ben yapayım, her kumandada bulunmamakla birlikte bazı kumandalarda v-tail diye bir özellik vardır, onu "ON" konumuna getirirseniz istediğiniz özelliğe sahip olursunuz, ben o şekilde kullanıyorum kumandada olduğu için, ama olmayan kumandalarda yada bulamazsanız mix aynı işi görüyor zaten.