F22 Raptor Çalışmam

İbrahim ÜNAL

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Multikopter
F22 Raptor çalışmam

Elektronik olarak:
Turnigy 2200 kv motor
2 adet 9gr servo
30A esc
3s 1500 Mah 35c Lipo pil
6x4 apc pervane kullandım. Uçagı maket kartonundan sıcak silikon yardımı ile imal ettim. CG noktası oşarak ta motorun hemen arkasındaki delik gözüken yeri baz aldım. Denge kontrolunu ordan bi iple asılı tutarak yaptım. Orjinal planı biraz büyüterek yaptım uçağı. Ve çok memnunum uçuşundan.

Elimde 2200 mah lipo var acaba o lipo ile de uçurabilirmiyim?

Uçuş videom [emoji2][emoji23][emoji13][emoji12]

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Plan pdf dosyaları eklenmiştir. 19 Ekim 2019 ?

Ekli dosyalar

• f22-32ws-A0 (1).pdf
    14.4 KB · Görülme: 28
  • f22-32ws-A0-tiled-A4.pdf
    21.8 KB · Görülme: 25
  • f22-32ws-A0-tiled-LETTER.pdf
    22.6 KB · Görülme: 21
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ramazan karli
F22 Raptor Çalışmam

Merhaba hocam.Bence uçurabilirsiniz çok büyük bir sıkıntı olmayacaktır eğer ciddi ağırlık farkı yoksa.Sadece cg biraz oynayabilir.Elinizdeki 2200mAh liponun c değeri nedir? mAh değeri arttıkça uçuş süresi artacaktır.Sevgiler. :)

F22 Raptor Çalışmam

2200 mah olan lipolarım 30c eger agırlık farkından kaynaklanan bi sorun olmazsa çok iyi olur benim için 2 adet var elimde çünkü. 1500 mah olan lipo nun bir hücresinde sıkıntı var aşırı yüke binince buzzer düşük akım uyarısı verip ötmeye başlıyor gazı bira kesince normale dönüyor. Sanırım o yuzden de çok çabuk bitiyor şarjı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

F22 Raptor Çalışmam

Uçak güzel olmuş İbrahim bey. Benim zagi ucmazsa bende yapayim bir f22 :D

F22 Raptor Çalışmam

Model ve renk şeçimi şahane olmuş :thumbup: Uçuş da gayet başarılı :bravo: Daha ne olsun, ellerime emeğine sağlık İbrahim :thumbup:

Sana zahmet kullandığın planı varsa paylaşabilir misin ? İlerleyen günlerde illaki soran olacaktır ;)

F22 Raptor Çalışmam

Sagğol mehmet abi teşekkürler. Renk seçimi biraz mecburiyetten oldu 4 plaka karton kalmıştı ikisini baska planda kullandım diğer ikiside bu uçağa kısmet oldu [emoji3]Planıda en kısa zamanda yükleyeceğim ama bem planı biraz büyüterek yaptım. Plandaki uçağın boyutu kesmedi beni [emoji2]

F22 Raptor Çalışmam

Elinize sağlık, gayet başarılı.

F22 Raptor Çalışmam

Ellerinize sağlık.
Ben daha hazırı uçuramazken siz kartondan yapıp uçuruyorsunuz.
Yaş ve Tecrübe farkı
tebrik ederim.
(bu arada sınavım bitti artık bir kenarda olan modelim için pil düşünmeye başladım.)

F22 Raptor Çalışmam

Bu işin yaş ile pek alakası yok kardeşim. Bende bu uçağı uçurana kadar birtane haZır kit 5-6 tane de kendi yaptığım uçağı parçaladım.

F22 Raptor Çalışmam

Bu da 2200 Mah 30C lipo ile uçuşum

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

F22 Raptor Çalışmam

Agirlik merkezini guzel ayarlamissin, gordugum kadari ile trim falan da istemedi :thumbup: Harika daha ne olsun :bravo:

F22 Raptor Çalışmam

Ağırlık merkezini bulmak için baya bi araştırma yaptım ve galiba burası dediğim yere bir delik deldim. :) delikten ipi geçirip uçağı askıya alıyorum pilin yerinide ona göre belirliyorum. Kanat yüzeyi geniş olduğu için çok rahat uçuyor uçak :)

Yanliz dün biraz akrobasi yapayım ters uçayım derken fena çakıldı yere [emoji23][emoji2]Bugün biraz tamir edip düz uçmaya devam edeceğim daha o kadar olmamışız ☹️[emoji2]

ibrahim bey elinize sağlık, sert inişlerde pil zarar görmesin diye pilin altına uçuşdan önce bir depron maket kartonu gibi bişi yapıştırın isterseniz, yere sürtüp çizilip zarar görmesin.. keyifli uçuşlar.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim ÜNAL
F22 raptorun agırlık merkezine. Nasıl ayarlayabilirim. Herşey tamam ama ilk uçuşta parçalamaktan korkuyorum:)
Ölçüleri uzunluk 100 cm kanat genişliği 70 cm
?

F22 raptorun agırlık merkezine. Nasıl ayarlayabilirim. Herşey tamam ama ilk uçuşta parçalamaktan korkuyorum:)
Ölçüleri uzunluk 100 cm kanat genişliği 70 cm
?
Resimdeki gibi mavi hattın 10-12 cm arkasında kırmızı hattın olduğu yere denk gelir.(70-75 cm. kanat eni olan içindir 60-65 cm olanlarda 8-10 cm. mavi hattın gerisindedir)

Uçurmadan önce elden atarak test edin. Gerekirse pili ileri geri kaydırarak düz uçmasını sağlayın.
Kolay gelsin.