F330 drone için gerekli tüm malzemeler nelerdir?

İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar. Ben şu parçaları kullanarak drone yapmaya karar verdim. Bunlar dışında ihtiyacım olan diğer tüm parça ve malzemeler nelerdir?Bu sisteme uygun bir pil önerebilir misiniz?Teşekkürler.

FRAME

MOTOR

UÇUŞ KONTROLCÜSÜ

PERVANE

ESC

KUMANDA VE ALICI

ŞARJ CİHAZI

Öncelikle merhaba .
o pervane o motora olmaz pervane göbeği 5 milimetre motor şaftı 6 milimetre.
Ayrıca f330 tehlikeli bir frame.
450 yada 500 lük frame göre bir kaç gram tasarruf yapabilirsiniz ama 10 inç yerine 8 inç pervane kullanmak zorunda kalırsınız. Buda verimlilik dolayısıyla havada kalma süresine etki eder. Tabi hangi amaçla topladığınızı belirtirseniz daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Selim Bayram
Değerli yorumunuz için teşekkürler.Daha önc drone deneyimim olmadı.450 kadar büyük bir drone yapmak istemedim.Daha küçük yaparsam parçaları yerleştirmekte sorun çıkabilir diye düşündüm bu yüzden f330 seçtim.Birde bu drone için başka bir parçaya ihtiyacım var mı? Varsa nelerdir?

Öncelikle merhaba .
o pervane o motora olmaz pervane göbeği 5 milimetre motor şaftı 6 milimetre.
Ayrıca f330 tehlikeli bir frame.
450 yada 500 lük frame göre bir kaç gram tasarruf yapabilirsiniz ama 10 inç yerine 8 inç pervane kullanmak zorunda kalırsınız. Buda verimlilik dolayısıyla havada kalma süresine etki eder. Tabi hangi amaçla topladığınızı belirtirseniz daha iyi olur.
Pervane olarak 8060 seçmem gerekiyor sanırım.

Motorun sayfasinin en altinda onerilen pervane tipleri var. 8045 onerilmis, yani 8060 hatvesi bu motor icin fazla. Diger yandan 900-980 kv motorlar genelde 450-500 quadlarda 10” pervane ile kullaniliyor. Ben olsam biraz daha verimli bir quad icin 1200-1400kv motorlar tercih ederdim. 980 ile de ucar tabi ki, ama verimlilik acisindan kaybin olur.

Onceden tecruben olmayan, yeni baslayacagin bir iste kendi secimlerini yapmadan once, daha onceden secilmis ve denenmis uygulamalari ornek almak her zaman daha dogru bir yontemdir. Senden oncekilerin deneyerek buldugu hatalari ve dogrulari tek tek sen de test etmek zorunda degilsin :)

Forumda onerilen listelerden yola cikarsan ve mantigi kavrayabilirsen, daha guncel ekipmanla daha guzelini bile toplayabilirsin.

Pervane olarak 8060 seçmem gerekiyor sanırım.
Sorun pervane boyunda değil pervane göbeğinin çapında bu tarz phantom tipinde motorlar için 6 mm çapı olması gerekli. Aşağıda bir örnek var ama 1045 ölçüsü bunlar senin frame olmaz tabi sen uyanı bulacaksın. Bulabilirsen tabi ?.

Ayrıca quadın büyüklüğü kontrolü zorlaştırmaz hatta büyük olursa gözle daha iyi ayırt edebilirsin ve kontrolü kolay olur. f330 düştüğünde yurt içinde kol bulamayabilirsin büyük ihtimal.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Selim Bayram
Bunların dışında aşağıda yazdıklarımda gerekli olacaklar arasında
1. havya, lehim
2. pervane balans aleti
3. çift taraflı bant
3. batarya strap (cırt cırtlı kemer bataryayı tutturmak için)
4. siyah bant
5. alyan tornavida, pense