FBL 80 / V933 Ürün Inceleme ve Kazali Uçuşumuz

FBL 80 ile yaptığımız ve sonu kaza ile biten Indoor uçuşumuz :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

fbl 80 video kazalı:)

Zafer Bey, FBL 100 Brushless Cevrimi sonrası, yine Türker kardeşim ile zor tutup, son dakika almaktan vazgeçtiğimiz FBL 80 heliyi almışsınız :halay:

FBL 80 inceleme çok istediğimiz ama bir türlü nasip olmayan bir model. Madem siz de var bu durumda inceleme size nasip oldu demektir :D ;)

Rica etsek bu model ile ilgili bir inceleme konusu açar mısınız. Benim açtığım inceleme konusunu isterseniz şablon olarak kullanabilirsiniz %p

Gelelim inceleme konusunda cevap vermenizi beklediğim sorular: Temel olarak FBL 80 - FBL 100 arasındaki farklar bizim için önemli.

- Örneğin FBL 80 güç olarak FBL 100 daha üstün, 1-2 tık fazla olması lazım, doğru mudur ?
- Dayanıklılık durumu sizce FBL 100 ile kıyaslarsanız nasıldır ?
- Sadece 1 tane heli alacak olsam Fbl 80 mı yoksa FBL 100 alayım hangisini önerirsiniz ?
- Uçuş karakteristik farkları nelerdir? Hangisi daha stabil
- Ucus süreleri arasında fark var mı ?

NOT: Bu arada video paylaşımı şu şekilde yapıyoruz. Sizin video izleyebilmek için PC'ye indirmemiz gerekiyor. Oysa önce youtube yükleyip sonra da linki aşağıdaki konu da anlatıldığı şekilde paylaşırsak, biz kullanıcılar için daha kolay bir çözüm olacaktır.

Zafer kardeşim vidyo çekiyorlar diye biraz heyecan yapmışsın :D yoksa pilotajının yeterli olduğu belli :) FBL80 nedir ? hangi markadır :D mikrolardan hiç anlamam da :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Zafer kardeşim vidyo çekiyorlar diye biraz heyecan yapmışsın :D yoksa pilotajının yeterli olduğu belli :) FBL80 nedir ? hangi markadır :D mikrolardan hiç anlamam da :)
Üstad V922 diğer ismi ile FBL100 bir küçük versiyonu 6 kanal micro. Nasıl V922 (FBL100), Blade mCPx klone ise, bu da birebir olmada Blade Nano CP'nin klonu :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet bey öncelikle güç olrak söyleyim hafifliğinden kaynaklanan avantajlar var tahmın ettiğiniz hız değerleri doğru refleks olarak daha afacan bir yapısı var küçük mekanlar için çok zefkli hele kendinize parkur yaptığınızda çok daha zevfkli oluyor. Dayanıklılık konusuna gelince ben sade kanatlarını ve kuyruğunu kırabildim yani fbl100 e göre çok daha dayanıklı uçuş süresi biraz daha kısa ama doldurma süreside çok kısa:) Bence her ikisinden de olmalı fbl 100 brushless için fbl 80 ise fbl 100 kırılır dağılırsa yanımızda teselli edici olarak bulunması açısından iyidir:laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:

mesut kardeşim aynen dediğin gibi biraz heycan yaptım :laugh: Fbl 80 fbl 100 afacan kardeşi diye biliriz kırılganlığı çok az olan başta kontrolu zor ama sonra tüm tepkilerinize iyi bir şekilde karşılık verebilen micro helikopterlerden.

Bu aletteki serilik ne böyle :) O kalkıştan sonra hart hurt 3d yapacaksınız zannettim :) v922 gelemiyor öyle ani +-lere