FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Şimdi tekrar gidiyorum Mehmet abi, yapabilirsem video da çekeceğim.

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Yeni lipo'larım geldi. Geçen ayın 13'ünde yola çıktı, bu ay 14'ünde elimde.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Güle güle kullan Ferdi, bol bol uçacaksın anlaşılan. :thumbup:

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

FERDİ İKİZ' Alıntı:

Gözün aydın Ferdi artık bol bol izleriz seni pillerin de artık uzun süre dayanır umarım.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Teşekkür ederim, Mustafa abi. Bu seferki pillere çok iyi bakacağım, her uçuştan sonra multimetreyle ölçüyorum. Artık hiçbir uçuşta 3.85'in altına inmem. Ne de olsa tam 6 tane mis gibi bataryam var. Bir de şöyle birşey fark ettim, yeni bataryayla helikopter epey canlandı, hantallığı ölü bataryadanmış demek ki.

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Geçenlerde bu helikopteri ilana koymuştum, ama dolar kuru yüksekken yeni bişeyi almam zor. Bu yüzden bu haliyle kullanmaya karar verdim. Trim tutmama durumu var ve bazen durduk yere gücü kesiyor, işte bende böyle bir vaziyette evde bir hover yaptım. Uçacağım alanı belirlemek için de oyuncak tren kullandım :yuppi:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Geçenlerde bu helikopteri ilana koymuştum, ama dolar kuru yüksekken yeni bişeyi almam zor. Bu yüzden bu haliyle kullanmaya karar verdim. Trim tutmama durumu var ve bazen durduk yere gücü kesiyor, işte bende böyle bir vaziyette evde bir hover yaptım. Uçacağım alanı belirlemek için de oyuncak tren kullandım :yuppi:
Öyle ya da böyle hala uçan bir model olduğu için bence de kesinlikle doğru bir karar vermişsin Ferdi %p

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Fırsat buldukça başka uçuşlarımı da paylaşmaya niyetliyim :)

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Soketlerde problem görmedim. Arıza tam olarak şöyle, uçarken gücü düşürüp yavaşça yere çarptırıyor. Diğer durumda da gücü hiç vermiyor, bataryayı söküp takıp deneyince bikaç sefer sonra düzeliyor.

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Soketlerde problem görmedim. Arıza tam olarak şöyle, uçarken gücü düşürüp yavaşça yere çarptırıyor. Diğer durumda da gücü hiç vermiyor, bataryayı söküp takıp deneyince bikaç sefer sonra düzeliyor.
Bu Fail safeye giriyor gibi geldi kumandada veya alıcı antende sorun olmasın?

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Mustafa Çoban.' Alıntı:

+1 %p

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Mustafa abi, bence kumanda problemli. Ama çok tecrübem olmadığı için, bileiyorum. Çünkü bundan önceki v931'dede aynı kumandayı kullanıyodum, onda da aynı şeyler oluyodu. Sonra anakartı değiştirdim, aynı arıza devam etti. Esc'yide değiştirdim, bir müddet iyiydi. Sonra aynı arıza başladı. Ardından bnf v931 aldım, bunda da aynı arıza var. Arızanın kaynağı kumanda demek ki :)

FERDİ İKİS`TEN UÇUŞLAR

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Mustafa abi, bence kumanda problemli. Ama çok tecrübem olmadığı için, bileiyorum. Çünkü bundan önceki v931'dede aynı kumandayı kullanıyodum, onda da aynı şeyler oluyodu. Sonra anakartı değiştirdim, aynı arıza devam etti. Esc'yide değiştirdim, bir müddet iyiydi. Sonra aynı arıza başladı. Ardından bnf v931 aldım, bunda da aynı arıza var. Arızanın kaynağı kumanda demek ki :)
Bence içini aç fiziksel bir kontrol yap yerinden oynamış lehim veya özellikle anten kablosu gevşek olabilir. ;)