Fırçasız Motor Sarımı

Fırçasız Motor Sarımı

Omer Erkan' Alıntı:
Yeni bir bobinajcı açılmış, yanık motorları olanlara duyurulur! Adres aşağıda... %p
Emre Bobinaj
Küçük Sanayi Sitesi
Eskişehir

Ömer abi , valla bobinajcı için bile oldukça zor bir iş...Kaman motors desek nasıl olur....İngilizcesi bile cuk oturuyor , resmen marka ;D :halay:

Fırçasız Motor Sarımı

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Ömer abi , valla bobinajcı için bile oldukça zor bir iş...Kaman motors desek nasıl olur....İngilizcesi bile cuk oturuyor , resmen marka ;D :halay:
Bu ismi tuttum :bravo: :halay:

Fırçasız Motor Sarımı

Daha önce farkına varmamışım ama Scorpionda meraklısına kitler de varmış :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fırçasız Motor Sarımı

Rasim Öztürk' Alıntı:
Daha önce farkına varmamışım ama Scorpionda meraklısına kitler de varmış :)
Güzelmiş :D "Kendi motorunu kendin sar" diyorlar yani :laugh: ;D

Fırçasız Motor Sarımı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Güzelmiş :D "Kendi motorunu kendin sar" diyorlar yani :laugh: ;D

Aynen :D

Bu kitlerde mıknatıslar motor rotoruna yerleştirilmiş ve rotorun balansı yapılmış olarak geliyormuş. Ancak fiyat olarak çok da süper değil kit fiyatı.

Fırçasız Motor Sarımı

Abi merhaba, g570 i toplarken melesef motor vidalarının biri içerden bobine değmiş ve test yaparken yandı.

İş başa düştü 12n8p motorumu delta olarak 20 kat telle(ojinal sarım) sarmak zorunda kaldım.

Nitekim geçen cumartesi sardığım motorla mainden yaptım. Motorun performansından memnun kaldım.

Acaba diyorum ben bu motoru 20 kat tel yerine senin sardığın motor gibi tek bi kalın telle sarsam daha çok verim alırmıyım abi? Ne önerirsin bana 1100 KV dan 1000 KV torka çıksakta fena olmaz enazından elimdeki 24 t pinionu kullanmış olurum mis olur valla.

Eline sağlık Ali :)

Ali Yalnız Competition series olur kalın tek telden sarınca :D

Fırçasız Motor Sarımı

Rasim Öztürk' Alıntı:
Eline sağlık Ali :)

Ali Yalnız Competition series olur kalın tek telden sarınca :D
Sağolasın abim bakalım emre abi ne diecek üstat sar derse hemen gidecem bobinajcıya. [emoji1]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fırçasız Motor Sarımı

Yok canım, üstat olmaya çok var daha, ama yine de saol Ali :)

Şimdi, motor ile ilgili olarak; bildiğin gibi asıl amaç stator içine mümkün olduğu kadar çok bakır sokabilmek. İnce tel yerine kalın tel kullanmak bu açıdan daha avantajlı. Teller yuvarlak olduğu için, ince ve çok sayıda tel kullanıldığında arada küçük boşluklar kalıyor.

Eğer kaç sarımla kaç kv elde edeceğini tahmin edebiliyorsan, o sarımları verebilecek mümkün olan en kalın teli kullanarak bir miktar daha performans alman mümkün teoride. Ama bunun için ben kendi tecrübeme güvenmiyorum mesela. Çünkü elimdeki bir motor için HF'deki adamın 1.5mm telden yaptığı sarımı ben bir türlü sokamadım o motora. Daha iyi sarmak için çabalamam lazım.

Neyse, bence elindeki motor tatmin ediyorsa, sorunsuz çalışıyorsa kullan derim ben olsam, çünkü çok üşenirdim :D

Fırçasız Motor Sarımı

Evet abi aklın yolu bir benimde aklıma gelen:kalın tel kullandığımızda, teoride daha fazla tel sığdırmış oluyoruz, çünkü, hem 20 telin oluşturduğu ufak boşlıkları ve her telin üzerindeki izolasyon verniklerinin oluşturduğu alanı değerlendirmiş oluyoruz[emoji106] [emoji7]

Üşenmeyecem boş bi vaktimde mutlaka saracam sonuçta daha verimli motorum olacağına inanıyorum. teşekkürler [emoji4]

Fırçasız Motor Sarımı

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Vallahi bravo senin bu adımınla eminim motor saran çok kişi çıkacak bizim forumdan.
Abi pis iş ya baya tecrübe istiyor.

Ben daha önce onlarca kez mini quad motoru sardığım için biraz tecrübeliyim. O yüzden ilk sarışta iyi sonuç aldım.

Fırçasız Motor Sarımı

Merhabalar motoru .
1.20 telle 7 tur delta olarak tekrar sardım.
Testleri yaptım motor çalışıyor. Kısmetse hafta sonu deneyeceğim.

Fırçasız Motor Sarımı

Kaç kv hedefledin Ali? Bir de ne olarak sardın? Delta mı Wye mi? Slotlar baya boş görünüyor, daha kalın telle denenebilir gibi sanki :) Eline sağlık :thumbup: İnşallah ben de bir 4530 sarıcam bu aralar, bakalım ne zaman hazır hissedicem ;D