Flysky fs t6 Kumanda Trainer bağlantısı

Kadir, internette "flysky i6 trainer port pinout" diye arattığında hangi ucun neresi olduğunu gösteren bir sürü resim çıkıyor. Ona göre kablonun bağlantılarını yapabilirsin. Yani, elindeki kestiğin kablonun uçlarının, soketteki hangi uçlara geldiğini bulduktan sonra, iki radyonun sinyal giriş ve çıkışlarına göre bağlantı yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Kadir, internette "flysky i6 trainer port pinout" diye arattığında hangi ucun neresi olduğunu gösteren bir sürü resim çıkıyor. Ona göre kablonun bağlantılarını yapabilirsin. Yani, elindeki kestiğin kablonun uçlarının, soketteki hangi uçlara geldiğini bulduktan sonra, iki radyonun sinyal giriş ve çıkışlarına göre bağlantı yapabilirsin.
Ömer abi dediğiniz gibi baktım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
You must be registered for see images attach

Siyah beyaz çizim olan, hangi kabloların ters bağlanacağını gösteren çizime göre ilk fotoğraftaki isimler PPM-OUT ve PPM-İN, diğer fotoğrafa göre PPM ve 5v girişlerine gelen kabloları çapraz bağladım. Soketin ucundan kabloyu sıyırdım. 1 ve 2 numaralı pinlerin kablo renklerinin mavi ve yeşil olduğunu gördüm. Maviyi yeşile, yeşili maviye bağladım. Kumandalar benim değil, isterlerse denesinler bakalım. Kumandalara herhangi bir şey olmaz inşallah.

aparat ve sağlam bir 2 ucu 3.5mm jak olan aux kablo işinizi görür diye düşünüyorum. Sadece site ile iletişime geçip size lazım olan aparat olduğundan emin olmakta fayda var.
Tekrar baktım bu RCA konnektörmüş. Aux kabloyu RCA olanından bulabilirseniz yada 2. Bir dönüştürücü ile jak kablosunu dönüştürebilirseniz olabilir.
Ben simülatör dongle içerisinden çıkan dönüştürücü ile 3.5 mm jacklı kabloyu kullanıyorum.

Cevap için teşekkürler ama ben iki kumandayı birbirine bağlıyacam. Eğitmen-öğrenci uçuşu için. Hazır kablo satılıyor ama yurtdışından beklemek istemedik.

Kabloyu kumandalarda denedik. Display menüsünden kontrol ederken her şey doğru çalışıyordu. Araziye gidip denediğimizde düzgün şekilde çalışmadı. Display menüsünden de baktığımızda hassasiyet yoktu, gecikme vardı. Malesef kablo işe yaramadı.

Kabloyu kumandalarda denedik. Display menüsünden kontrol ederken her şey doğru çalışıyordu. Araziye gidip denediğimizde düzgün şekilde çalışmadı. Display menüsünden de baktığımızda hassasiyet yoktu, gecikme vardı. Malesef kablo işe yaramadı.
Hadi ya bu kötü bir süpriz olmuş Kadir :embarras: Geri bildirim için de ayrıca teşekkür ederiz :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Kadir Kurt