Flysky FS-T6

Mert Yüksel

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Dostlar ben uçak projemde kumanda olarak Flysky FS-T6 modelini kullanıyorum. Kumandayı alıcıya algılatabiliyorum ancak bir türlü kumandanın kendi analog ekranından yapılan ayarları yapamadım internette araştırdım ama tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım veya ben anlamadım. Bana ne yapılcağını adım adım anlatabilir veya kaynakça gösterebilir misiniz

Fs t6 kumandayi bi sure kullandim analog ayardan kastiniz nedir , sol taraftaki doner tus ile menuden ayarlar bolumune girip yapmak istediginiz ayarlari yapabilirsiniz , s

Hocam hangi ayarların yapılması gerektiği konusunda bir bilgim yok.

Hocam hangi ayarların yapılması gerektiği konusunda bir bilgim yok.
Kumandayla aliciyi eslestirdiniz ,
Escden gelen kabloyu dogru sekilde alicinin 3 nolu throttle kanalina baglayin , 1,2,4 nolu kanallarada kanat ve kuyruk dumenlerine taktiginiz servolari baglayin , simdi kanal numaralari aklimda yok kumamdanin sol cubuk yukari asagi gaz sola saga kuyruk dumeni , diger sag cubukta yukari asagi kuyruk hareketi saga sola kanat elevon hareketi baglantiyi bu sekilde yapin , sonra menuden kanat hareketlerini ayarlamak icin end of point satirinda degerlerini yani ornek olarak arka kanadin ne kadar yukari ve asagi inecegini ayarlayacaginiz bolumdur burdan istediginz sekilde ayarlayin, subtrim ayari ornegin arka kuyrugun baglantilarini yaptiniz kanat saga daha fazla dönük duruyor burdan tam orta konuma getirirsiniz ,

1 ve 2 ye servoları takıyorsunuz 3 e escyi baglıyorsunuz bat yazan yerden alıcıyı eşleştiriyorsunuz
systeme girip
sticks mode ye giriyorsunuz iki tane yuvarlak yanınada rakamlar var
sol yuvarlakta ileri geri 3
sol yuvarlakta sag sol 4. kanal
sag yuvarlakta ileri ger ch2
sag yuvarlakta sag sol ch1
olacak şekilde ayarlıyosunuz

önce kumandayı açıp sonra güç veriyorsunuz
tersini yaparsanız pervane çalışmıyor çümki

buunu yaptıktan sonra pervane çalısıyorsa sıkıntı yok sağ tarafta taraftan çalışacak 3 yönünde gaz verince

sonra sol tarafa geçelim 2 yönünde hareket ettirince servolar aynı yöne hareket ediyorsa dogru farklı yöne hareket ediyorlarsa isterseniz servoların kanatta durdugu yeri değiştirin isterseniz alıcıda bagladıgımız yerden söküp ikisini yer değiştirin düzelecektir ve aynı yöne hareket edecektir.

saga sola dönme ayarıda 1 numaraydı. burayıda mixerden ayarlıyoruz.
2si aynı anda ters hareket etsin diye.
master kanalı ana kanal oluyor
slave kanalı buna atadıgımzı köle kanal oluyor

alıcı ve kumandayı eşeleştirdiginizis öylediginiz için o kısmı analatmadım.

ışık sabit yanıyorsa eşleşmiş yanıp yanıp sönuyorsa eşleşmemiş demektir.

Normalde esc ve servoyu uçuş kontrol kartına ( apm 2.6) bağlamam lazım değil mi? Neden alıcıya bağlıyoruz

Ucakta apm kullandiginizi telepatiyle bilemezdi tabi cevap veren arkadaslar :)

Kullandiginiz ekipman, yapmak istediginiz islemler ve simdiye kadar neler yaptiginizi ve neyi basaramadiginizi ayrintili olarak belirtirseniz daha faydali bilgiler edinebilirsiniz.

Alicidan apm nin input grisine baglanti yapip apm nin output cikisindan servo ve esc ye baglanti yapilir , yalniz kullandiginiz esc nedir ?

ben zagide kullanıyorum bu kumandayı. uaçk yazınca direk cevap verdim tabi sistemnizi bilimedigimden kendi sistemimdeki ayarları anlattım. o yüzden yanlış oldu kusura bakmayın. benim sistemide kontrol kartı yok.

servo esc motor alıcı ve pil var bide adı geçen kumanda var.
bunlarla uçuyorum.