flysky i6 apm uçuş modu ayarlama (failsafe)

furkan özcan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
iyi günler flysky i6 6kanallı kumanda ve apm2.6 kulanıyorum.kumandada 3 konumlu switche 5.kanala 3 tane uçuş modu atatım(stabilize,loider,posion hold).fakat 6. kanala 2 konumlu switche failsafe butonu yapmak istiyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum yardim eder misiniz?

Kontrol Kartınız
apm 2.6
Model Sınıfı
f450
Motor, Pervane ve ESC
2212 920 kv 30a esc
Kumanda Alıcı ve Verici
flysky fs i6
Extra Ekipman
yok
Moderatör tarafında düzenlendi:
Furkan bey merhabalar fail-safe switchi derken amacınız nedir? Fail-safe benim bildiğim switch e atanan bir seçenek değil. Kontrolü kaybettiğimiz durumlarda devreye girip multiyi kurtaracak bir sistem yani kumandadan fail safe aktifleştirmek için switch atamak diye bir bilgim yok ama aşağıda linkini paylaşacağım konuyu incelerseniz throotle fail safe ayarını yaptıktan sonra kumandayı kapatınca fail-safe sistemi devreye girer ama bu bir uçuş modu değildir acil durumlar için tasarlanmış bir ayardır.

Yapmak istediğiniz atama rtl ise eğer bunu da aşağıdaki konuda bulabilirsiniz :)

kumadan ile bağlantı kesilince rtl yapıyor onu hallettim zaten.failsafe derken yanlış anlatttım 5. kanala 3 uçuş modu atatım yazdım gibi.ama 6. kanalda rtl uçuş modunu atamak istiyorum fakat yapamıyorum.sadece 5. kanala uçuş modu atıyor.

Uçuş modu için 5. Kanal özelleşmiştir. Ancak anladığım rtl moduna kolay erişim istiyorsunuz. İlk olarak kumandanın 5. Kanalını çift switch lı olarak seçerseniz ki bu kolay yoldur 6 farklı moda erişim sağlarsınız. Bunlardan birini rtl olaraak atayabilirsiniz diğer bir ihtimalde apm 6. Kanaldan bildiğim kadarıyla rtl mod geçişini desteklemiyor ancak 7. Kanaldan destekliyor bunun için kumandanın 6 kanal çıkışını apm in 7. Kanal girişine takarak bir nevi apm i kandırarak kullanabilirsiniz. Mod atamasını extended tuning ekranından yapıyorsunuz. ( Bu şekilde tecrübem yok kendi resmi sitesinde de 7 kanaldan rtl moduna geçişi apm in desteklemediğine dair bir yazı okumadım. Sonuç verecektir diye düşünüyorum ama denemeden bilinmez)

kumandanın 5. kanalını çif switchli oalrak nasıl seçeceğim sizin anlattınız videoda kumanda farklı beniminde sizinki gibi yapamıyorum

You must be registered for see images attach
You must be registered for see images attach
burdan 5. kanala tek birswitch seçmemme izin veriyor

Kumandanızı güncellemeniz gerekiyor benim kullanmadığım marka model olduğu için detaylı olarak yardımcı olamayacağım ama o kumandayı 10 kanala yükselten bir güncelleme mevcut onun sayesinde 5. Kanala çift switch aranabiliyor diye duymuştum kullanan birinden. Bunu bir araştırabilirsiniz yada bir önceki mesajda anlattığım yöntemi deneyebilirsiniz .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
evet şuan alıcı 6. çıkışı apm 7. girişe taktım ve kumadada 6. kanaldaki switche açtığımda rtl modu aktif edebiliyorum.5. kanalda ise 3 farklı mod atadım.birde mod ile ilgili birşey daha sormak istiyorum.loiter posion hold arasında ne gibi fark vardır.anladığım kadarı ile posion hold ve loiter ikisindede sabit duruyor loiterde sadece hareketleri kısıtlıyor yavaş hareket ediyor.rüzgarlı havada rüzgara karşı koysun sabit durdun istiyosam hangi mod bunu yapar ikiside yaparmı.teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Ramazan SAYIM
evet şuan alıcı 6. çıkışı apm 7. girişe taktım ve kumadada 6. kanaldaki switche açtığımda rtl modu aktif edebiliyorum.5. kanalda ise 3 farklı mod atadım.birde mod ile ilgili birşey daha sormak istiyorum.loiter posion hold arasında ne gibi fark vardır.anladığım kadarı ile posion hold ve loiter ikisindede sabit duruyor loiterde sadece hareketleri kısıtlıyor yavaş hareket ediyor.rüzgarlı havada rüzgara karşı koysun sabit durdun istiyosam hangi mod bunu yapar ikiside yaparmı.teşekkürler.
Halletmenize sevindim. Evet her iki modda amaç multiyi sabit tutmaktır. Bunun sınırı tabi multinin dayanabileceği rüzgar sınırı ve gps hassasiyetidir. Diğer detayları videoda bulabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Ramazan SAYIM