[Foto]: 11.03.2015 Raptor G4

Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler. Akşam pc başında hepsine tek tek cevap vereceğim.

Çok geçmiş olsun.Modelde birşey olmaması sevindirici.

İlker Sönmez' Alıntı:
Geçmiş olsun , Motor ve esc kablolarını konnektörün iki tarafından gövdeye sabitlemek bu gibi sorunları engelleyebilir.

Teşekkürler. Hemen bu akşam yapacağım.

Türker Akgün' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun Cahit bey, neyseki fazla bir hasar almadan atlatılmış süreç. :halay:

Raptoru özlemişiz yalnız, arada bir görmezsek eksikliğini yaşıyoruz. :laugh:

Phoenix'te tic-toc'ın ve benzeri hareketlerin kolaylıkla yapılırken gerçekte olmaması gayet normal bir durum. Henüz phoenix'teki modeller gibi uçabilen bir modelim olmadı. :lol:
Phoenix'teki modeller yerçekimsiz ortamda uçuyormuş gibiler bence. Gerçi 5.0 versiyonunda algoritması biraz daha toparlanmış gibi.

Model çeşitliliği gibi görsel kabiliyetleri daha dar olmasına rağmen RealFlight'dan vazgeçmememizin sebebi bu, denersen kendi helikopterine daha çok benzeyen tepkiler aldığını göreceksin.

Tic-Toc'ta anormal bir devir kaybı oluyorsa pitch ve elevatör açılarını azaltmanı tavsiye ederim. Tabi bunların hiçbirini yapmadan kollektif yönetimini geliştirerek de modelinin kabiliyetleri sınırında bu devir kayıplarını azaltabilirsin. İkinci söylediğimin epey bir emek isteyen birşey olduğunu tahmin etmişsindir. :laugh:

Funnel'a gelince bende merkez-kaç kuvvetiyle yapılan bu tarz manevralardan çıkışla alakalı senin gibi bir endişe yaşıyorum. Belli tekrar kırmadan çıkmayı başardıktan sonra azalıyor ama bana görede hala stresli bir iş. :laugh:

Raptor'u daha sık görmek dileğiyle :RCKolik:

Teşekkürler Türker Bey. Aslında çok da sayılmaz devir kaybı ama motor Turnigy olunca psikolojik olarak suçun b,r kısmını motora atıyorum :laugh:
Celalettin Bey'den de RF g7 için dongle aldım. Bu gün elime geçti. İnşallah bu akşam kurup çalışacağım. Bilgisayarımı da zamanında oyun için toplamıştım ama artık performansı nasıl olacak göreceğim.
!30x de pek korkmadığım için onda funneli artık yapabiliyorum. Ama raptor olunca durum farklı.

cengiz okkalı' Alıntı:
Geçmiş olsun abi ucuz atlatmıssın kullandıgın konnectorler ne acaba abi merak ettim
teşekkürler. Banana connectör deniyor sanırım onlara.
Doğukan Ocak' Alıntı:
Cahit abi geçmiş olsun kırımsız indiğini görmek sevindirdi :saygilar:
Türker abi haklı , Phoenix simülasyonla gerçek arasında fark gözle , elle görülür şekilde var.
Simülasyonda kullandığım modelleri , kendi modelime uyarlamaya çalışıyorum (motor gücü , ağırlığı , servo hızları ve torqu)
Ama yine de gerçeğe yakın hissiyat yakalayamadım simülatörde.
Ama kendi modelinin kollektif yönetimine de iyi alışmak lazım :)
Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bence 4.5 bile Phoenix ile aradaki gerçekçilik farkını algılayabilmesi için yeterli diye düşünüyorum :)
Teşekkürler arkadaşlar. Bu işin doğasında kırım var elbet. Ama itiraf etmeliyim ki bu modeli bu döviz kurlarında kırmak istemem. Daha önce küçük bir kırımım olmuştu ama hemen topladım. Paller dışında pek bir masraf olmamıştı.
Mehmet Bey aslında RF g4.5 çalıştım bi ara. Cidden zorlandım ve itiraf etmeliyim ki hoşuma gitmediğinden sildim. Sanırım yanlış yapmışım. Şimdi RF de çalışacağım artık.
Phoenixin hakkını da yemiyeyim. Ne öğrendiysem ondan öğrendim pilotaj anlamda.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Doğukan bence sen Real flight 7,5 deneme zamanın gelmiş İlker abin dongle uyuyorsa onla bir görüş derim. fiyat gerçekten çok uygun
Celalettin Bey'den almıştım bi dongle. Bu gün elime ulaştı. Teşekkürler

Geçmiş olsun Cahit Bey, gerçekten çok ucuz atlatılmış bir olay olmuş. Allah Raptoru bizlere bağışlamış...

Video merakla bekliyoruz. Bu arada sen alıcı sistemi için ayrı bir pil kullanıyordun değil mi ??
Mehmet Bey modeli biliyorsunuz. Acemiliğimde almıştım. (hala da acemiyim)Çok da memnunum ve üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadım. Ahmet ve deniz toplamıştı modeli ve alıcı için ayrı pil kullanmamışlardı. Ana pilden bec devresine direk olarak enerji vermişlerdi. Bana böylesi daha rahat geldi. İkinci bir pille uğraşmama gerek yoktu.
Aslında başıma gelen daha önce aklıma gelen ve korktuğum bir şeydi. O kapağı her kapatışımda kontrol ederim ve heliyi elimle silkelerim. açılacaksa elimde açılsın diye. İnanın o zaman da yaptım bunu ama nasıl olduysa tam oturmamış. Arkadaki mandallı kısım var o oturmuş ama öndeki U şeklindeki kısım yerine geçmemiş. Ani yükselişimde önden bıraktı kapak ve motor esc bağlantılarını söktü. Ve maalesef şapkaya taktığım Mobius cameranın da pili bittiğinden o uçuşu çekemedim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: [Foto]: 11.03.2015 Raptor G4

İlk medaja bir video ekledim.

Cahit kardeşim uçuşların güzel ve gelecek vadediyor benim sana tavsiyem hem kendini daha rahat geliştirmek ve uçuşlarından zefk alıp her hareketi simdekinden dahada rahat ve kolay yapabileceğin stick hareketlerini eş zamanlı zorlanmadan yapan bir kit ve elektronik bana sorarsan üst düzey elektronik + ikon fbl + goblin700 competition

Cahit hocam çok geçmiş olsun , Raptor benim hayran olduğum bir marka.Kırılsaydı gerçekten çok üzülürdüm , Allah'tan pilotajın yeterince güzelmiş ki , kurtarabilmişsin.Bu açıdan atlatılan kaza için geçmiş olsun , yaptığın güzel kurtarış için tebrik ederim.... :saygilar:

Cahit abi bununla geçmiş olsun.

Muammer Akbulut' Alıntı:
Cahit kardeşim uçuşların güzel ve gelecek vadediyor benim sana tavsiyem hem kendini daha rahat geliştirmek ve uçuşlarından zefk alıp her hareketi simdekinden dahada rahat ve kolay yapabileceğin stick hareketlerini eş zamanlı zorlanmadan yapan bir kit ve elektronik bana sorarsan üst düzey elektronik + ikon fbl + goblin700 competition
Teşekkürler. Aslında bu yaza kadar niyetim yeni bir mpdel toplamaktı. 700 lük değil de 6s çalışan bi model olabilirdi. Ama şimdilik askıya aldım çünkü ciddi para demek.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Cahit hocam çok geçmiş olsun , Raptor benim hayran olduğum bir marka.Kırılsaydı gerçekten çok üzülürdüm , Allah'tan pilotajın yeterince güzelmiş ki , kurtarabilmişsin.Bu açıdan atlatılan kaza için geçmiş olsun , yaptığın güzel kurtarış için tebrik ederim.... :saygilar:
H.ibrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Cahit abi bununla geçmiş olsun.
Teşekkürler arkadaşlar. Raptoru ben de çok seviyorum ama bu modeline ayrı bir hayranlığım var.

Cahit Kaş' Alıntı:
İlk medaja bir video ekledim.
Yine çok soğukkanlı, sakin ve kontrollü bir ucuş izledik. Gerçekten özlemişiz senin uçuşlarını Cahit Hocam, sticklerine sağlık :)

Cahit Kaş' Alıntı:
...... Ahmet ve deniz toplamıştı modeli ve alıcı için ayrı pil kullanmamışlardı. Ana pilden bec devresine direk olarak enerji vermişlerdi. Bana böylesi daha rahat geldi. İkinci bir pille uğraşmama gerek yoktu.
2. ayrı bir pil ile uğraşmak gerçekten zor geliyor insana. Ama ana pilden direkt BEC de beslemek ne bileyim beni tedirgin ediyor doğrusu, en azından bu sınıftaki bir model için. En azından şunu alıp, yedek güç kaynağı olarak acil durumlarda kullanmak en güzeli bence.

Yine çok soğukkanlı, sakin ve kontrollü bir ucuş izledik. Gerçekten özlemişiz senin uçuşlarını Cahit Hocam, sticklerine sağlık :)
2. ayrı bir pil ile uğraşmak gerçekten zor geliyor insana. Ama ana pilden direkt BEC de beslemek ne bileyim beni tedirgin ediyor doğrusu, en azından bu sınıftaki bir model için. En azından şunu alıp, yedek güç kaynağı olarak acil durumlarda kullanmak en güzeli bence.

Teşekkürler Mehmet Bey. Belki yanlış düşünüyorum ama bana böylesi gayet güvenli gelmişti. Tek korkum o alttaki kapaktı. O da inşallah başka zaman başıma gelmez.