FT Simple Cub -İlk uçağım

Hadi hayırlısı, yol açılmış. Pilotaj iyi. :saygilar:
Çok teşekkür ederim Mehmet abi :saygilar:

Tebrikler!
İşte ıspatı: uçak uçurmaya başlamak için çok büyük paralar harcamak gerekmiyor. Biraz araştırma sonucunda bilinçli ve hevesli bir pilot adayı gayet de düşük maliyetlerle ve tek başına bu işi başarabilir. Yürekten tebrik ediyorum...
Direk meselesine gelince: bu direkler mıknatıs gibidir. 45 yıllık rc pilotu bilirim direkleri hedef alan.

Çok teşekkür ederim daha önce de yazmıştım sanırım :RCKolik:in katkısı Çok büyük ilmek ilmek işlenmiş tek tek indekslenmiş konular ansiklopedi gibi. Parçası olmaktan mutluluk duyuyorum :saygilar:
Mustafa bey tebrik ederim.Gayet başarılı buldum. :)
Çok teşekkür ederim umarım çok daha iyilerini yaparız hepimiz :)

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Uzun bir aradan sonra kırılan modeli onardım. İniş takımını tekrar yapıştırdın ve kontraplaktan yeni bir motor mount kestim eskisinden daha sağlam oldu :D yeni uçuş videosunu da ekledim. Olacak gibi bu iş :halay::halay:
Kalkış da iniş de gayet başarılı Mustafa, sticklerine sağlık :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uzun bir aradan sonra kırılan modeli onardım. İniş takımını tekrar yapıştırdın ve kontraplaktan yeni bir motor mount kestim eskisinden daha sağlam oldu :D yeni uçuş videosunu da ekledim. Olacak gibi bu iş :halay::halay:

Olacak gibi değil olmuş bile :)

Tebrikler Mustafa :thumbup::thumbup::thumbup:

Uçtuğun alan çok güzel, her fırsat bulduğunda bolca uçuş yap, pilotajın zaten iyi, uçtukça iyice oturacaktır herşey :bravo::bravo::bravo:

Yıllarca direklere çarpa çarpa çarpmamak için geliştirdiğim taktiği de sizlerle paylaşayım yeri gelmişken. Uçtuğunuz yerde eğer sadece bir direk varsa Sümer Abinin tavsiyesini takip edin. Ama eğer birden fazla direk varsa, en yakın direğe sırtınızı yaslayın, sonra uçağınızla diğer direklere çarpmaya çalışın… :coolxf:

Direklerin üzerinden uçsak?? :D

Bu arada eline sağlık Mustafa :)

Olacak gibi değil olmuş bile :)

Tebrikler Mustafa :thumbup::thumbup::thumbup:

Uçtuğun alan çok güzel, her fırsat bulduğunda bolca uçuş yap, pilotajın zaten iyi, uçtukça iyice oturacaktır herşey :bravo::bravo::bravo:

Yıllarca direklere çarpa çarpa çarpmamak için geliştirdiğim taktiği de sizlerle paylaşayım yeri gelmişken. Uçtuğunuz yerde eğer sadece bir direk varsa Sümer Abinin tavsiyesini takip edin. Ama eğer birden fazla direk varsa, en yakın direğe sırtınızı yaslayın, sonra uçağınızla diğer direklere çarpmaya çalışın… :coolxf:
Abi teşekkür ederim Tavsiyeyi dikkate alacağım üst mesajlarda bahsettiğim hava alanı burası kovulana kadar burada uçuş yapmayı planlıyoruz :saygilar:
Direklerin üzerinden uçsak?? :D

Bu arada eline sağlık Mustafa :)

Sağ ol Emre abi direk sorununu aştık ;D çözüm direksiz ortam ;D

hava alanı burası kovulana kadar burada uçuş yapmayı planlıyoruz

Evet Yunuseli meydanını biliyorum. 2 sene kadar Bursa'da çalışmıştım, Ama ben oradayken meydan modelcilere kapalıydı, neredeyse her haftasonu Orhangaziye gidiyordum uçuş için :) Sonra Kestel pisti açıldı ama orası da her ne kadar çok iyi niyetlerle yapılmış olsa da uçmak için pek elverişli bir yer değildi malesef… Ben Bursadan tekrar İstanbul'a taşındım, meydan yeniden açıldı modelcilerin kullanımına :D Neyse ki 2m planör yarışmalarının Bursa ayağı orda yapılıyor, gidip orda da uçma/yarışma imkanı bulmuştum… Bu sene de 30 Haziran-1Temmuzda Yunuselinde yarışma var bilginiz olsun :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Evet Yunuseli meydanını biliyorum. 2 sene kadar Bursa'da çalışmıştım, Ama ben oradayken meydan modelcilere kapalıydı, neredeyse her haftasonu Orhangaziye gidiyordum uçuş için :) Sonra Kestel pisti açıldı ama orası da her ne kadar çok iyi niyetlerle yapılmış olsa da uçmak için pek elverişli bir yer değildi malesef… Ben Bursadan tekrar İstanbul'a taşındım, meydan yeniden açıldı modelcilerin kullanımına :D Neyse ki 2m planör yarışmalarının Bursa ayağı orda yapılıyor, gidip orda da uçma/yarışma imkanı bulmuştum… Bu sene de 30 Haziran-1Temmuzda Yunuselinde yarışma var bilginiz olsun :thumbup:
Aynen abi yarışmayı biliyorum hatta rbo model rookie konusundan sonra hazırlanıp katılmayı da istiyordum. ama artık önümüzdeki sezona kalır daha ortada planör bile yok :D ama seyirci olarak kesin katılacağım. olay hoşuma giderse ve altından kalkabilirsem bir planör ile gelecek sezon katılmayı düşünüyorum

Seyirci olarak mutlaka katıl, hatta mümkünse bir şekilde görev al, sadece seyirci olarak izleyince çok anlamsız gelebiliyor olay. İşin içinde olup ne olup bittiğini anlarsan çok keyifli :)

Birol abi (RBO modelin ta kendisi) bana bu seneki Bursa yarışmasında yarışmam için baskı yapıyor ve tabiki de destek oluyor :) ama 29unu 30una bağlayan gece saat 1 de uçağım İstanbul'a inmiş olacak. Sabah bir de Bursaya yola çıkmayı gözüm kesmiyor açıkçası. Ama bir ihtimal, çok yorgun hissetmezsem kendimi 1 temmuz pazar günü atlayıp gelebilirim…

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
bu formla yeni tanıştım ve nasipsen bnde bu modeli yapmaya başladım malzemelerimi toparlıyorum. simulator uygulaması olarak ne önerirsiniz?
Simülasyon konusunda forumda bol miktarda bilgi var. İlgili başlıkları incelerseniz işinize yarayacak bilgilere ulaşırsınız büyük ihtimalle.

Konu hazır hortlamışken bugün yaptığım taze simple cub uçağı da paylaşayım.:coolxf:

İlk uçağımı sıfırdan tekrar yapmak iyi geldi.:)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Simülasyon konusunda forumda bol miktarda bilgi var. İlgili başlıkları incelerseniz işinize yarayacak bilgilere ulaşırsınız büyük ihtimalle.

Konu hazır hortlamışken bugün yaptığım taze simple cub uçağı da paylaşayım.:coolxf:

İlk uçağımı sıfırdan tekrar yapmak iyi geldi.:)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Rengi çok iyi olmuş. :thumbup: Kaplamada ne kullandınız?
Birde pil power pod un içinde mi altında mı?

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
Rengi çok iyi olmuş. :thumbup: Kaplamada ne kullandınız?
Birde pil power pod un içinde mi altında mı?
Teşekkür ederim:) renkli koli bandıyla kapladım. Pil de plandaki gibi power podun altında ama ön taraftan kolayca çıkabildiği için oraya bantla tutturduğum bir kapak yaptım. Spitfire'da da öyle kullanıyordum.