FUTABA CGY 750 FLYBARLESS Ssitem ve FUTABA T14SG Kumanda Ayarları

rafet odabaş' Alıntı:
konuyu hortlatmak gibi olmasın ;D...
Rafet Bey dilediğiniz kadar konuları hortlatabilirsiniz hiçbir mahsuru yok. ;)

rafet odabaş' Alıntı:
Bu flybarless sistem diğer kumandalarla sağlıklı çalışıyormu. biraz forum kurcaladığımda futaba harici kumandalarla kullanılırken SBE-1 denilen bir ara encoder kullanıyor.bu encoder sadece s-bus portu olmayan receiverlar içinmi, yoksa futaba olmayan sistemlerde mutlaka bu receiverı kullanmakmı gerekli.
Futaba harici kumanda sistemlerinde bu flybarless sistemi kullanan oldumu.
Bu üniteyi S-Bus desteği olan Futaba receiver'lar haricinde kullanabilmek için mutlaka bu 60 dolarlık decodere ihtiyacınız var malesef.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Temin ederseniz piyasaki tüm sistemlerle çalıştırabilirsiniz, hatta JR-Spektrum için bir örnek video paylaşabilirim, mantık diğerlerinde de aynı olacaktır.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

rafet odabaş' Alıntı:
Bu sistemin governor ünü kullanan forumdaşlar varmı???
Kullanan görmedim ama çok başarılı bir ünite, eminim governor'da da aynı başarıyı sağlıyordur.

rafet odabaş' Alıntı:
Çokmu sorduk yawww :-\
Ninem hep derdi sorucu ol ki, bilici olasın.Ondan çok sordum Herkes bilsin diye..
Ninenizin ellerinden öperim, çok doğru birşey söylemiş. :saygilar:

benim asıl karın ağrım acaba s-bus a sahip başka receiverla çalışırmıyydı. galiba ne olursa olsun futaba harici sistemlerde s-bus da olsa encoder şart gibi.

rafet odabaş' Alıntı:
benim asıl karın ağrım acaba s-bus a sahip başka receiverla çalışırmıyydı. galiba ne olursa olsun futaba harici sistemlerde s-bus da olsa encoder şart gibi.
Güzel bir soru Rafet Bey, artık piyasada S-BUS desteği veren Futaba harici haberleşme protokolleri de var. :)

Bilgim yok malesef ; araştırmak, deneyen var mı diye sormak lazım sizin de yaptığınız gibi. %p

Sonucu bizlerle de paylaşırsanız seviniriz. :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Tuğra Abi eline, kalemine sağlık. :bravo:
Böyle detaylı bir konuyu araya serpiştirdiğin espiriler sayesinde bir solukta sonuna kadar sıkılmadan okudum. :)p
Çok önemli bir kaynak olarak görüyorum. Uzun yıllar modelciler fayda görecektir diye düşünüyorum. :saygilar:
Tekrar biryerinden başlamaya karar verdiğim için başladım bu ayarlar nasıl yapılıyordu diye aramaya:) ;)
Birde ne göreyim kendim zamanında zaten az çok anlatmaya çalışarak buraya yazmışım :yuppi:
Kendi kendimi tebrik edesim geldi. Herşey silbaştan olduğu için bu tür kaynaklara şu anda herkezden daha çok ihtiyacım var ;)
Heli sabahtan beri bana bakıyor bende ona bakıyorum yaa bu neymiş acaba niye buraya girmiş bu kablo diye :lol:
Okumaya devam inşallah yanlış bir şey yazmamışımdır :halay: Sonuçlarına katlanmak zorunda kalırım :saygilar:
Bu işe ilk başladığımız zaman bir hover yapayım benden iyisi yok derdik, zamanla abuk subuk şeyler deneyipte kıra döke istediklerimizi yapmaya başladığımız zaman işin heyecanı biraz kaçmış idi. Tekrar eski günler geri geliyor galiba.
Allahım kazasız belasız bir hover yapayım ne olur zamanlarına döndüm :bravo:

Super demek ki geri dönüşte ciddi adımlar atılmaya başlamış :thumbup: :bravo:

Abi inan aynı şey defalarca benim de başıma geliyor. Yapı itibarı ile bir şeyi eğer yazmış isem kafamda tutmuyorum :laugh: Bu hobi ise yazdığım yer belli, forum. O yüzden ben de defalarca daha önce dönüp kendi konularıma bakmıi, yardım almış ve aferim bu çocuğa güzel anlatmış demişimdir :lollol: :lol:

Sahalara geri dönüş videonu da sabırsızla bekliyoruz abi :RCKolik:

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Tekrar biryerinden başlamaya karar verdiğim için başladım bu ayarlar nasıl yapılıyordu diye aramaya:) ;)
......
Allahım kazasız belasız bir hover yapayım ne olur zamanlarına döndüm :bravo:
Tuğra hoşgeldin epeydir ses soluk çıkmıyordu İnşallah keyifler yerindedir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Tuğra hoşgeldin epeydir ses soluk çıkmıyordu İnşallah keyifler yerindedir.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Abi merhaba, hoşbuldum :saygilar:
Uzun bir ara oldu, tekrar bir yerinden başlamaya çalışıyorum. Gerçi böyle olmasında benimde hatam yok değil, hobiler ve yapmak istediğim şeyleri biraz fazlalaştırınca bazılarından ister istemez uzaklaşıyorsun.
Tekrar bir düzenleme yapmak gerekiyor, hangisine devam hangisine biraz ara vereceğiz diye. İnşaallah bırakmadan çokda eskisi gibi olmasada devam etmeyi düşünüyorum.
şimdi hangisini ben yapayım? :eek:f:
Motorsiklete mi bineyim..
Zıpkınla balık avına mı gideyim.
Bisiklete mi bineyim.
Crossfit mi yapayım.
Helikoptere nasıl başlayayım :D
Bunların bazılarından ister istemez vazgeçmek zorunda kalacağım gibi gözüküyor.
Tabi bu arada benim ufaklıkta büyüdü artık eskisi gibi beni serbest bırakmıyor, artık benim adıma planlar bile yapmaya başladı. Daha 4.5 yaşında böyleyse ileride herhalde herşey için ona sorup planlama yapacağız kendimiz adına. :)
Sizleri burada gördüğüme çok sevindim.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Super demek ki geri dönüşte ciddi adımlar atılmaya başlamış :thumbup: :bravo:

Abi inan aynı şey defalarca benim de başıma geliyor. Yapı itibarı ile bir şeyi eğer yazmış isem kafamda tutmuyorum :laugh: Bu hobi ise yazdığım yer belli, forum. O yüzden ben de defalarca daha önce dönüp kendi konularıma bakmıi, yardım almış ve aferim bu çocuğa güzel anlatmış demişimdir :lollol: :lol:

Sahalara geri dönüş videonu da sabırsızla bekliyoruz abi :RCKolik:
Mehmetcim o video için biraz zaman gerekiyor gibi. Hem teknik açıdan hemde teoride ve uygulamada ;)
Helilerin pillerinin durumunu hiç beğenmedim. Bu piller ile bana pek güven vermediler açıkçası.
550 için pil almayı zaten düşünmüyorum, Nitro ile devam ederim diye düşündüm. Alıcı pilleri ile durumu çok içeri girmeden kurtarırım diye düşünüyorum.
Nitro var ama tabi beklemiş durumda herhalde sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum, olsa olsa biraz gazı kaçmıştır :D Sonuçta kolayıda gazsız içiyoruz bazen istemesekte, tadı pek iyi değil ama idare ediyor işte. 3D yapacak halim yok, hover planları yapıyorum bu yakıt şimdilik beni idare eder.
Eğer bıkmaz yada bir şekilde bırakmaz isem mutlaka çeker gönderirim. Hover yaptım çok mutluyum diye ;D :bravo: :bravo: