GAUI Sultan III. X3 / Kutu Açımı / Elektronik Seçimi / Maiden Uçuşu

Hayırlı olsun Emre, kırımsız keyifle uçur. [emoji106]

tapatalk ile gönderildi

Hayırlı uğurlu olsun abi. Model Eskişehir buluşmasının gözdelerindedi gerçekten. %p

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı olsun. Modelin güzelliği tartışılmaz. Bence gaui x3 de sıkıntısız ilerliyor.

Maiden bekliyoruz.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar sagolun arkadaslar. :) Dun gece biraz calistim uzerinde helinin. Az miktada olan loctite ve japon/epoksi islerini yaptim. Frame topladim, gear mesh ayarlarini yaptim. Servolari takip, kablolari duzenleyip, ayarlayip ucurmak kaldi. Yarina yetisirse videosunu da yuklerim. Olmazsa hafta ici kesin bi kacak ucus yapariz zaten hazir olunca :)

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun Emre. :bravo:

Forumda tam bir X3 rüzgarı esiyor. :yuppi: Filoda yokluğu hissedilecek bir heliydi, bence recover etmekle çok iyi yaptın. :laugh:

Artık bir araya geldik mi bol bol uçarız. :hoppa: Bende de 6 tane pili var senin gibi trayleriyle birlikte kullanıyorum. Konnektörü EC3 yaparsan doldur boşalt yaparız. :lollol:

Benim küçük piller ve şarj düzeni XT60 hep, ama hemen erkekli dişili iki tane adaptör yapıyorum ;)

Doğuş' Alıntı:
Abim hayırlı olsun, palleri yere değmesin, kırımsız uçuşlar. :)

Benim bir ricam olacak abi, toplarkende ufak tefek tüyolar içeren video veya fotoğraf görebilirsek yakın zamanda model toplayacak genç adaylara tüyolar çok iyi olur. :)

Doğuş, Arda'nın toplama konusu resimli, ordan faydalanılabilir. X3 için de ufak bir tiyolar videosu çekiliebilir ama X7 kadar çok detay yok :D X3 genel olarak basit bir dizayn. İlk heli için zor olabilecek tek yeri ana dişli kısmındaki ufak ayarlama ;)

kadir kocaman' Alıntı:
Hayırlısı olsun, Emre,
X3 L için ne diyorsun :) Senin gibi bir gaui hastasına sormak lazım en iyi .... Birde o optiler fena yaw 380 e alırdım modeli satmazsam ama bu döviz kurunda :):)

Kadir şimdi X3 ve X3L bence farklı heliler. X3'e uzun kuyruk takıp 380-385 pallerle kullanma işini kullanıcılar kendi imkanlarıyla uzun süredir yapıyorlardı zaten. Gaui ilk etapta bu işi kolaylaştıracak bir stretch kuyruk çıkardı. Ancak 385 palden 360 palde alışılan performansı alabilmek için daha büyük motor ve daha büyük pil ihtiyacı oluştu, ki ikisi de X3'ün frame'ine sığmıyor. X3L'de motoru aşağı, pili yukarı alarak frame'in içinden çıkardılar, alanı genişlettiler. Artık 28xx 30xx 32xx gibi kocaman motorlar ve 1800 piller kullanılabiliyor.

Ben açıkçası eski X3'ü yani bu aldığım versiyonu daha çok seviyorum. Ama bu X3L kötüdür demek değil, o da güzel. O da farklı bir tarza hitap ediyor. :D

:saygilar: hayırlı olsun emre abi bendemi alsam bi tane kaşıntı tuttu valla kırımsız uçuşlar :saygilar: