Gaui X7 / Eski Canopy'e Veda, Yenisine Merhaba :)

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam,

Başlık biraz komik oldu ama olayı ancak bu şekilde özetleyebilirdim :laugh:

Sonunda bizde 2017'nin ilk uçuşunu yapabildik. Hafta içi ufak bir kaçamak yapmıştım ama o sayılmaz :coolxf: Bu vesileyle ben de video paylaşmak istedim.

Geçen hafta diğer X7 modelimi sattığımdan dolayı Gauinin meşhur sarı-kırmızı canopy'si model üzerinde gitti. Çok sevdiğim bir canopy olduğu için gitmeden son kere doya doya havada görmek istedim.

Sarı-lacivert canopyi de aylar önce almıştım. Kutusundan çıkarıp alana götürmek bu zamana nasipmiş. Sizin favoriniz hangisi? :)

0,00 - 2,35 dk arası ilk uçuş
2,35dk'dan itibaren 2. uçuş...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ne zamandır uçuş videonu izleyemiyorduk, sabaha sabah süper oldu Doğukan :thumbup: :bravo: Sticklerine sağlık %p

Buralar kar kış kıyamet ama sizin oraların maşallahı var gözüküyor, kış gelmedi gibi size :laugh:

Uçuş her zaman ki gibi şahane. Sadece eskiye göre biraz daha yüksek uçmuşsun. O da emanet Canopy başına bir şey gelmesin diye olsa gerek :laugh: Bu arada en güzel Canopy ELDE olan canopydir ;D

Son olarak YENI IMZAN gerçekten çok hoş kardeşim :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ne zamandır uçuş videonu izleyemiyorduk, sabaha sabah süper oldu Doğukan :thumbup: :bravo: Sticklerine sağlık %p

Buralar kar kış kıyamet ama sizin oraların maşallahı var gözüküyor, kış gelmedi gibi size :laugh:

Uçuş her zaman ki gibi şahane. Sadece eskiye göre biraz daha yüksek uçmuşsun. O da emanet Canopy başına bir şey gelmesin diye olsa gerek :laugh: Bu arada en güzel Canopy ELDE olan canopydir ;D

Son olarak YENI IMZAN gerçekten çok hoş kardeşim :thumbup:

Abi yüksekte uçmamın tek sebebi DOLAR DOLAR DOLAR ;D ;D O yüksekten gidince bizde yüksekten gidiyoruz :D

Ne yalan söylim burda son 1 aydır kıskandıracak yazlık hava var. Bu hafta sonu hissedilen 20 dereceye yakındı, montsuz sadece üstümüzdekilerle oturduk akşama kadar.

Uçuşu ve imzamı beğenmene sevindim Mehmet abi çok teşekkür ederim :saygilar:

Doğukan eline sağlık, video başka bir ülke yabancı bir pilot gibi sanki. :thumbup: :bravo:

Canopylerin bence ikisi de güzel, ilkine biraz daha fazla aşinayız sadece. :laugh:

Hava gerçekten çok güzelmiş, uçuş içinde sticklerine sağlık Piro Tic-Toc iyice oturmuş artık tebrikler. :RCKolik:

Tebrikler Doğukan, süper uçuşlar keyifle izledim :bravo:

Türker Akgün' Alıntı:
Doğukan eline sağlık, video başka bir ülke yabancı bir pilot gibi sanki. :thumbup: :bravo:

Canopylerin bence ikisi de güzel, ilkine biraz daha fazla aşinayız sadece. :laugh:

Hava gerçekten çok güzelmiş, uçuş içinde sticklerine sağlık Piro Tic-Toc iyice oturmuş artık tebrikler. :RCKolik:

Çok teşekkür ederim Türker abi, beğenmene sevindim. Her akşam simülasyon çalışmaya devam :thumbup:

fatih cebir' Alıntı:
Tebrikler Doğukan, süper uçuşlar keyifle izledim :bravo:

Çok teşekkürler Fatih abi :thumbup:

Doğukan eline sağlık...... Başkan sen kahverengi de taksan süper olur yeter ki sen uçur. :lol: :lol:

Uçuşun güzelliğinden canopylere bakma fırsatım olmadı :) Tebrikler Doğukan %p :thumbup:

Güzel uçuş tebrikler[emoji7]

Eline sağlık Doğukan. :bravo:

Kuyruk biraz daha dönüyor mu :laugh: ;D Güzel blur :thumbup:

Paylaşım için teşekkürler Doğukan :bravo:
Mehmet abi ye katılıyorum epeydir böyle video görmüyoruz forumda :)
Sarı mavi kanopi de çok şık bence. Sarı kırmızı kanopi ise senle özdeşleşmiş bi kanopi benim gözümde :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dogukan oncelikle cok güzel uçuş olmuş tebrık ederım :bravo: seri cift yonlu tictoc hareketi de cok beğendim :agreed:
o kuyruk hızı da ne oyle makıne parcalancak zannettim :D bu arada yeni canopy'n x7 de en favori kanopimdir:laugh:

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Doğukan eline sağlık...... Başkan sen kahverengi de taksan süper olur yeter ki sen uçur. :lol: :lol:

Eyvallah Halil abi, keşke renk renk canopy olsada onlarla da uçsak ;D

oguzhannn' Alıntı:
Uçuşun güzelliğinden canopylere bakma fırsatım olmadı :) Tebrikler Doğukan %p :thumbup:

Çok teşekkürler Oğuzhan abi :thumbup:

ali yanlız' Alıntı:
Güzel uçuş tebrikler[emoji7]

Ali hocam çok teşekkürler :thumbup:

Emre Kaman' Alıntı:
Eline sağlık Doğukan. :bravo:

Kuyruk biraz daha dönüyor mu :laugh: ;D Güzel blur :thumbup:

İnşallah hareketlerin içine de katacağız ilerleyen zamanlarda, çok teşekkürler Emre abi :thumbup:

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Doğukan :bravo:
Mehmet abi ye katılıyorum epeydir böyle video görmüyoruz forumda :)
Sarı mavi kanopi de çok şık bence. Sarı kırmızı kanopi ise senle özdeşleşmiş bi kanopi benim gözümde :)

#keeprchelisalive etiketini unutmuşum. Malesef helikopter camiası bu ara durgun, hava şartları iyi olmadıkça paylaşımlarda pek olmuyor ne yazık ki :rolleyes:

Çok teşekkür ediyorum Şafak hocam :thumbup:

Emre Yolcu' Alıntı:
Dogukan oncelikle cok güzel uçuş olmuş tebrık ederım :bravo: seri cift yonlu tictoc hareketi de cok beğendim :agreed:
o kuyruk hızı da ne oyle makıne parcalancak zannettim :D bu arada yeni canopy'n x7 de en favori kanopimdir:laugh:

Emre kardeşim beğenmene sevindim, tic-toc benim favori hareketlerim arasındadır. Akşama kadar yapsınlar izlerim :laugh:
O kuyruk hızına ''Blur Piro'' deniliyor, skookum içerisinden ayarlanabiliyor. Benim ünite de (BeastX) kuyruk gain değerini 0 (sıfır) yaptığım zaman helikopter bu hale geliyor. Kumanda da boş bir kanala gain değerlerini atadım, 3. kademeye sıfır değerini girdim. Anlık olarak gaini değiştirebiliyorum bu şekilde. Hatta overspeedlerde dalışa geçerken de kuyruk gainlerini 4-5 puan anlık olarak düşürüyorum ki kuyruk yüksek devirden kaynaklı salınıma girmesin diye. Diğer üniteler de durum nasıl oluyor bilmiyorum ama Skookum ve beastx için böyle.. Dunkan veya Sakkarin (CD) gibi ünlü pilotların videolarında denk gelmişsindir. Her ne kadar göze hoş ve değişik gelse de tehlikeli bir hareket :laugh:

Başımı döndürüyorsun Doğukan ;D ;D Eline sağlık kardeşim.

Mavi kanopi daha şık göründü gözüme, güle güle kullan.

Deniyecegim Dogukan inşallah heli parçalanmaz ;D