Gaui X7 / Spinblades 720mm / 105mm

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam,

Geçtiğimiz hafta çok beğendiğim Spinblade pallere kavuştum. Hiç bir firmada yok, yaza kadarda çıkarmayı düşünmüyolarmış, ben de bir firmada 2. el buldum ve sonunda aldım :laugh:

Paller 720mm olduğu için 1950 devirde sakin sakin uçtuk, keyifli seyirler :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Peki neden yok acaba ? Umarım firma kapanmıyordur ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hava güzel olunca yeni canopy daha bir güzel çıkmış.

Hele paller, bu devirde süper çıkmışlar :bravo:

Funnel snake hareketini gorur gibi oldum :D son dakikadaki kuyruk çevirme zaten beni benden alıyor :)

Özellikle hafta içi uçuşlarını izlemek ayrı bir keyif. Ellerine sağlık kardesim :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Peki neden yok acaba ? Umarım firma kapanmıyordur ?

Marc ile konuştuğumda tüm pallerin Soxos kitlerine eklendiğini söyledi. Ellerinde hiç stok kalmamış bu yüzden. Haliyle firmalarada gönderememişler. Fabrika diye bir olay yok, yaptığı paylaşımlara bakarsanız almanyada ki ofisinin arkasında üretim yapıyorlar bu palleri :laugh:

Bu palleri güzel yapan, rotora giren kısımlarının baya etli ve kalın olması. Mesela X7 için takarken araya pul koyma derdine girmiyorsunuz. Söküp takması rahat oluyor. Diğer yandan kalın olması kopmalara karşı biraz daha dayanıklılık sağlar sanırım :)

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
iyi ki sakin sakin uçmuşsun,daha ne olsun :bravo:,paylaşım için teşekkürler

Çok teşekkürler Özkan abi :bravo:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Marc ile konuştuğumda tüm pallerin Soxos kitlerine eklendiğini söyledi. ...

O kadar soxos satılıyor muymus yav? ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hava güzel olunca yeni canopy daha bir güzel çıkmış.

Hele paller, bu devirde süper çıkmışlar :bravo:

Funnel snake hareketini gorur gibi oldum :D son dakikadaki kuyruk çevirme zaten beni benden alıyor :)

Özellikle hafta içi uçuşlarını izlemek ayrı bir keyif. Ellerine sağlık kardesim :bravo:

Çok teşekkürler Mehmet abi beğenmene sevindim :thumbup:

Emre Kaman' Alıntı:
O kadar soxos satılıyor muymus yav? ;D

Yani öyle diyolar :laugh:

Bir dogukan ocak ucusu [emoji576]
Eline saglik dogukan .

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Heliden hiç anlamam ama forumda nispeten sakin sakin uçurulan heli videolarına denk gelmiştim. (Kimse kızmasın sakın :islik:) Bune diyordum amaç ne filan. Ta ki bu videoya kadar. Nefis nefis olay buymuş valla beğendim.

Eline sağlık Doğukan. :bravo:

Paller hayırlı olsun, görsellerde yine şahane. :RCKolik:

Eline sağlık Doğukan, her zamanki gibi döktürüyosun. Pal 720 mm olunca ani açı değişimlerinde patlama sesleri çok canlı olmuş. Benim asıl merak ettiğim önceki kullandığın daha kısa pale göre daha fazla esneme hissediyo musun? Ne kadar pal uzarsa, yüksek g kuvveti yedirten hareketlerde, motor da zorlanıp devri düşeceği için boom strike yapma olasılığı artıyo tabiki

Yeni paller hayırlı olsun Doğukanım :thumbup:
Uçuşta güzeldi eline sağlık :saygilar:

byedz' Alıntı:
Bir dogukan ocak ucusu [emoji576]
Eline saglik dogukan

Cok tesekkurler Ediz abı :thumbup:

Berat Özdemir' Alıntı:
Heliden hiç anlamam ama forumda nispeten sakin sakin uçurulan heli videolarına denk gelmiştim. (Kimse kızmasın sakın :islik:) Bune diyordum amaç ne filan. Ta ki bu videoya kadar. Nefis nefis olay buymuş valla beğendim.

Teşekkürler Berat hocam , youtubedan diğer ülkelerdeki pilotların yarışma videolarını ızlersen dahada hoşuna gidebilir :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Doğukan. :bravo:

Paller hayırlı olsun, görsellerde yine şahane. :RCKolik:

Çok teşekkür ederim Türker abım :thumbup:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Yeni paller hayırlı olsun Doğukanım :thumbup:
Uçuşta güzeldi eline sağlık :saygilar:

Çok teşekkür ederim İbrahim abim beğenmene sevindim :thumbup:

Erdem Özdemir' Alıntı:
Eline sağlık Doğukan, her zamanki gibi döktürüyosun. Pal 720 mm olunca ani açı değişimlerinde patlama sesleri çok canlı olmuş. Benim asıl merak ettiğim önceki kullandığın daha kısa pale göre daha fazla esneme hissediyo musun? Ne kadar pal uzarsa, yüksek g kuvveti yedirten hareketlerde, motor da zorlanıp devri düşeceği için boom strike yapma olasılığı artıyo tabiki

Çok teşekkürler Erdem hocam :saygilar:

Şuana kadar hiç esneme hissetmedim, daha öncede hiç spinblade harici uzun pal kullanmadım :D

Yukarıda da belirttiğim gibi spinbladein pal kalınlığı diğerlerine oranla biraz daha fazla kalın olduğu için buna imkan vermiyor sanırım. Umarım böyle bir şey başıma gelmez :laugh:

Stiklerine sağlık Doğukan, yeni pallerinide güle güle kullan. :)