Goblin 380 new upgrade ( Aluminum Tail Belt Guide)

Mesut SERT

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Geçtiğimiz günlerde aldığım, fakat montajına zaman bulamadığım, goblin 380 Aluminum Tail Belt Guide upgrade parçasını Dün monte ettim. Bu parçanın modele ne gibi faydası var derseniz ,kuyruk kayışı nin gerdirme ayarını tıpkı goblin 700 competition daki gibi görerek yapmış oluyoruz. Bana göre çok faydalı bir parça. Ve kuyruk kayışı frame den daha fazla uzaklaşmış oluyor. Ve gerginliği daha iyi ayarlaniyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da benim 380 üzerindeki monte edilmiş görüntüsü

570 ıcın olanı bulsam ben de alırım Mesut. Paylaşım ıcın tesekkur ederiz, iyi günlerde kullan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mesut abi, seni çok takdir ediyorum biliyorsun.

Hem uçuyorsun, hem paylaşıyorsun, hem de yenilikleri takip ediyorsun. Dolayısıyla burada sana kesinlikle bir lafım yok.

Yalnız SAB firması gerçekten beni iyice rahatsız etmeye başladı.

Competition tecrübesi sonrası çıkmış, neredeyse Thunder Tiger X50 elektrik 600 kit fiyatına satılan bu modelde, kuyruk transmisyonu gibi önemli bir parçada 30 euroluk upgrade olması bence artık biraz "modelciyi sağmak" oluyor.

Kesinlikle çok başarılı bir satış stratejisi. Sonuçta modelcilerde dönem dönem tutan "kaşıntı"dan sonuna kadar faydalanıyorlar. Ama sağolsunlar, gerçekten SAB modelinizde hiç kırım yapmasanız bile aynı helinin bakımıydı, upgrade'iydi derken zaten o parayı bir şekilde alıyorlar :)

Ama bu çizgi böyle devam ederse, artık SAB denince akla "kaşınmak" gelecek...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
570 ıcın olanı bulsam ben de alırım Erhan. Paylaşım ıcın tesekkur ederiz, iyi günlerde kullan.

Allah kabul etsin Mehmet agabey :lollol: paylaşım yapan arkadaş Mesut :laugh:

Selcuk Koyu' Alıntı:
Allah kabul etsin Mehmet agabey :lollol: paylaşım yapan arkadaş Mesut :laugh:
Allah razi olsun Selçuk aman çaktırma. Az once sagolsun Ergun uyarısı ile düzelttim :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
570 ıcın olanı bulsam ben de alırım Mesut. Paylaşım ıcın tesekkur ederiz, iyi günlerde kullan.

Teşekkür ederim Mehmet abi.Bana göre gerekli bir parça. Tabiki olmazsa olmaz bir parça değil. Ama daha doğru bir kayış ayarı yapmanıza olanak sağlıyor.

Ergün Gürer' Alıntı:

Hem uçuyorsun, hem paylaşıyorsun, hem de yenilikleri takip ediyorsun. Dolayısıyla burada sana kesinlikle bir lafım yok.

Competition tecrübesi sonrası çıkmış, neredeyse Thunder Tiger X50 elektrik 600 kit fiyatına satılan bu modelde, kuyruk transmisyonu gibi önemli bir parçada 30 euroluk upgrade olması bence artık biraz "modelciyi sağmak" oluyor.

Kesinlikle çok başarılı bir satış stratejisi. Sonuçta modelcilerde dönem dönem tutan "kaşıntı"dan sonuna kadar faydalanıyorlar. Ama sağolsunlar, gerçekten SAB modelinizde hiç kırım yapmasanız bile aynı helinin bakımıydı, upgrade'iydi derken zaten o parayı bir şekilde alıyorlar :)

Dediğine Aynen katılıyorum Ergün .Yok şu upgrade yok bu upgrade derken damlaya damlaya göl oluyor. [emoji1] [emoji1] .Sab firması Goblin 700 competition modelinde eksiksiz bir model sunmuştu.
Ama 380 de çoğu malzemeyi plastik yapıp, sonradan cnc upgrade parçaları çıkardılar.
Ayrıca yeri önceden hazır ama sonradan ortaya çıkan(kuyruk gerdirme vs) parçaları çıkardılar. Buda dediğiniz gibi satış stratejisi.
Ama napim kaşıntı işte. İnsan kendini tutamıyor. [emoji4] [emoji4] [emoji4]

Selcuk Koyu' Alıntı:
Allah kabul etsin Mehmet agabey [emoji38]lol: paylaşım yapan arkadaş Mesut :laugh:
Selçuk kardeşimin gözünden kaçmaz. Hemen zoomlamis yanlışı . [emoji12] [emoji12] [emoji106] [emoji106]

Ergün Gürer' Alıntı:

Kesinlikle katılıyorum, SAB bu konuda hakikaten çok çakal :laugh:

yakın zamanda Goblin500 carbon edition W/ upgrades adıyla kitlerini aldım ancak bu parça malesef yok, kendi sitelerinde bile yok,yani goblin 500 için belt tensioner diye bişi yok, goblin 500'ün günahı ne anlamadım :)
Daha küçük ve daha büyük modellerinde olduğuna göre, gob500'de de olmalı diye düşünüyorum.

Kağan Kazancı' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum, SAB bu konuda hakikaten çok çakal :laugh:

yakın zamanda Goblin500 carbon edition W/ upgrades adıyla kitlerini aldım ancak bu parça malesef yok, kendi sitelerinde bile yok,yani goblin 500 için belt tensioner diye bişi yok, goblin 500'ün günahı ne anlamadım :)
Daha küçük ve daha büyük modellerinde olduğuna göre, gob500'de de olmalı diye düşünüyorum.
Aynen katılıyorum sana. Kağan. Merak ettim goblin 500 de de tansioner yeri var mı acaba. Bir manueli incelim bakalım. İlerde çıkabilir mi diye. [emoji106]

Faydalı bir parça olduğu açık. Paylaşım için teşekkürler Mesut. :thumnup:

Türker Akgün' Alıntı:
Faydalı bir parça olduğu açık. Paylaşım için teşekkürler Mesut. :thumnup:

Aynen Türker abi ,bana göre de gerekli bir parça. %p