Goblin 500 MAIDEN

Oğuz Gün

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Tacettin abiden hafta içi aldığım Goblin 500'ün ilk maiden uçuşunu bu pazar gerçekleştirdim. Öncelikle buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Gece gündüz bıkmadan usanmadan tüm sorularıma saatlerce cevap verip yardımcı olduğu ve böyle bir modeli bana verdiği için ne yapsam hakkını ödeyemem. 2 seneden beri ilk defa Tacettin abi sayesinde mikro modelle ev içi uçuşundan dışarı çıkıp model uçurmamı sağladı. Tekrar tekrar kendisine teşekkür edip minnet borçlu olduğumu forum vasıtasıyla bildirmek isterim.
Öncelikle daha önceden Align 700 le nitro ucurmus biri olarak ve Align'in tüm versiyonlarını kullanmış biri olarak ilk defa Goblin uçuşu yaptım. Hissettiğim duygu ve düşüncelerimi biraz açıklamak istiyorum. Goblin diğer helikopterlerden çok farklı ve muhteşem bir makina. Paylaştığım videolardan da görüldüğü üzere hayatımda ilk kez model uçuruyor gibi hissettim. 500'ün verdiği pal sesini duyunca elim ayağım titremeye başladı. Yani Align'in nitro 700 ünü havada turlar attırıp dans ettiren ben 500'de side-in hover bile yapamadığımı gördüm. Çünkü korktum ;D Ama verdiği haz ve mutluluk hiçbir modelle ölçülemez. Şu anda tek endişem kendimi sıfırdan modelciliğe başlamış gibi hissediyoruım ve kimbilir ne zaman Goblin'de diğer modellerde olan seviyeme gelirim bilmiyorum. Hoverda sadece ıddle up 1 açtım %70 gaz seviyesindeydi. Mükemmel ve bir okadar da korkutucu sesi vardı. Hala yazarken heyecandan devrik cümleler kurmuş olabilirim kusuruma bakmayın. Burada cümlemi noktalarken maiden video ve resimlerimi paylaşıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun Oğuz, ee tabi goblin olunca hissiyatta uçuşta başka oluyor tabi :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Goblin 500 MAIDEN

Öncelikle hayırlı olsun, yanlız yorumunuza çok şaşırdım diyebilirim.

Genelde align ın seni daha korkutucdur, sebebi ise tt dişlileri, align 700 uçuran birinin g500 den korması, beni çok şaşırtı gerçekten,

ali yalçın' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun, yanlız yorumunuza çok şaşırdım diyebilirim.

Genelde align ın seni daha korkutucdur, sebebi ise tt dişlileri, align 700 uçuran birinin g500 den korması, beni çok şaşırtı gerçekten,

Yazımda belirttiğim gibi 2 yıldan uzun bir zamandır büyük model uçurmamıştım. Korkunun sebebi belki uzun zaman gectiğinden belkide goblin gerçekten Alignin 700 modellerine denk ses veriyor. Ama 700 nitornun motor sesinden başka birşey duymadığımdan bu kadar ürkütücü olmamıştı benim için.

Goblin 500 MAIDEN

Hadi gözün aydın Oguz. Uzun bir aradan sonra yeni bir modelle açık alana geçiş yapmışsın.

Bolca uçuşla kısa sürede dış ortam ve büyük modele de rahatlıkla alışacağıni düşünüyorum.

Büyük ihtimal normal uçuşlar icin başka bir alan bulacaksın diye düşünüyorum. Zira bu alan biraz küçük.

İçimizdeki heyecanın hiç bir zaman bitmemesi dileğiyle :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Goblin 500 MAIDEN

Hayırlı uğurlu olsun Oğuz, keyifli kırımsız uçuşlar. :thumbup:

Goblin 500 MAIDEN

Oğuz abi hayırlı olsun yeni modeliniz %p

Goblin 500 MAIDEN

Hayırlı olsun. Kırımsız uçuşlar :)

Goblin 500 MAIDEN

hayırlı olsun Oğuz... Sevindim valla. Yabancıya gitmemiş model. Zira uçurduğum bir model olarak söyleyebilirim ki Tacettin hocam dört dörtlük model yapmış. Acemi birinin eline gitseydi yazık olurdu. Kısa zamanda modele alışırsın gibi geldi bana. Benim gibi yavaş değilsin. Benim goblinime alışmam iki ayımı aldı neredeyse. Yeni yeni korkmadan uçurabiliyorum.

Goblin 500 MAIDEN

Geçen haftadan beri hisky 100s ile invert calısıyordum ama gecen hafta her seferinde kontrolsüz sekilde çakılıyordu. Bu hafta sonu tekrar denemelere çıktım. Bugün biraz daha kontrol sağladığımı düşünüyorum. Havada skidleri çıkması baya beni uğraştırdı. Ama kontrollü ve oldukça amatörce ilk invert uçuşumu sizlerin yorumlarına sunuyorum. Defalarca yere düşürmeme rağmen çıkan skidleri ve konopy takıp uçuşa devam ettim. Kırmak gerçekten oldukça zor bir model. Biraz rüzgara dirençli olsa harika olacak ama ufak bir rüzgarda alıp gidiyor başını.

Goblin 500 MAIDEN

İlk invert denemeleri icin gayet başarılı. Sim çalışmalarına aynen devam. Uçtukça daha cok rahatlayıp tam kontrolllu sağlamaya başlayacaksın Oguz.

Bu arada ufaklık gerçekten de cok dayanıklı imis :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İlk invert denemeleri icin gayet başarılı. Sim çalışmalarına aynen devam. Uçtukça daha cok rahatlayıp tam kontrolllu sağlamaya başlayacaksın Oguz.

Bu arada ufaklık gerçekten de cok dayanıklı imis :halay:

Çok teşekkürler Mehmet abi. Model bugün beni sürekli skid çıktığından havada veya havalanırken çok uğrastırdı. Uçuş olarakta en büyük sorunum invertte iken kuyruk hareketlerinde cok zorlandım. Simde invertte kuyruk çalışmam lazım bol bol.

Goblin 500 MAIDEN

Oğuz Gün' Alıntı:
Çok teşekkürler Mehmet abi. Model bugün beni sürekli skid çıktığından havada veya havalanırken çok uğrastırdı. Uçuş olarakta en büyük sorunum invertte iken kuyruk hareketlerinde cok zorlandım. Simde invertte kuyruk çalışmam lazım bol bol.
Invert de iken kuyruk ile ilgili su tiyoyu izlemedin galiba ;) bu tiyo Ozellikle baslangicta cok yardimci olacaktir diye dusunuyorum :)

Goblin 500 MAIDEN

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Invert de iken kuyruk ile ilgili su tiyoyu izlemedin galiba ;) bu tiyo Ozellikle baslangicta cok yardimci olacaktir diye dusunuyorum :)

Harika bir teknik bu videoyu çok öncelerden izlemiştim ama o zamanlar invert düsüncem olmadıgından cok aklımda kalmamıstı ve tam anlayamamıstım. Ama şimdi bir kez daha izleyince kafamda çok güzel oturdu mükemmel bir tüyo.

Goblin 500 MAIDEN

Gayet güzel olmuş Oğuz invertler... En azından inverte geçiş anında çakmıyorsun. Çok çaktım da ben... :) Allah'tan hisky var.