Goblin 500 Sport & Trex 550 L Dominatör

Bence hiç riske atmayın, 50-55 dolar yazdırın geçin (pound karşılığı neyse onu yani)

Ben bi kere sınırda yazdırmıştım, 45 lira ödemiştim. Ödemek dert değil de, gümrüğe girdi mi normalde 5 günde gelen kargo 10 günde geliyor.

Önceden bakmak aklıma gelmemişti hiç dün farkettim. Elimde Goblin 500/570 için olan orjinal taşıma cantası var, sattığım g500 için almıştım. Dün 550L Dominatörü çantaya koymak istedim fakat sığmadı çantaya. Boy olarak tam denk geliyor fakat Dominatörün yerden yüksekliği daha fazla olduğu için çantanın farmuarı kapanmıyor :laugh:

Boyutsal olarak buda bir örnek teşkil edebilir diye paylaşmak istedim ;)

O çanta tabii tam olarak G570 için tasarlanmamış, mevcutta var olan G500 çantasını alın işte bu G500/G570 çantasıdır diye satıyor adamlar. Mehmet abi kuyruk finini eğe büke anca sokuyordu modeli içine.

550 cüsse olarak kesinlikle daha büyük tabi de, kuyruk ince. Goblin styla karbon kuyruk opsiyonu olsa align da da güzel olurdu. Bazı modelleri için var ama 550L için var mı bilmiyorum.

Mehmet abinin çektiği eziyetlere dün bende çektim zaten Rasim abi. Çantanın içinee girince 1 yada 2 parmak boşluk kalıyor ama fermuarı hiçbie şekilde kapanmıyor. Kuyruk borusu işinide şu fuselage ile çözmek mümkün, benm çok hoşuma gidiyor indirime girerse alabilirim belki :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
O çanta tabii tam olarak G570 için tasarlanmamış, mevcutta var olan G500 çantasını alın işte bu G500/G570 çantasıdır diye satıyor adamlar. Mehmet abi kuyruk finini eğe büke anca sokuyordu modeli içine.
Rasim insan alışınca eskisi kadar zorlanmıyor :lollol: :lol:

Ben 500lük için çanta diktirmiştim ama boyutlarını tüm eşyalarımı alsın diye (şarj aleti kumanda lipolar yedekler alet takımları) büyük tutmuştum.
Bu günleri de düşünmedim desem yalan olur du[emoji1]
Bakalım sığacak mı içine.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi modele hafiften bi eğilim var, alternatif alım seçeneklerini sunalım.

1- Helipross:

---GPRO lu 875 dolar
--- GPRO suz 735 dolar

Stokta yok ne yazık ki ikisi de, ama takipte olmakta fayda var. Yılbaşı indirimleri esnasında stok gelirse değerlendirilebilir. İndirim helipross ta genelde %8 oluyor. Bazen kargo bedava seçenekleri sunuyorlar ki bu güzel oluyor gerçekten.

2- Fastlad:

---- GPRO lu 875 dolar

Yılbaşı indiriminde bi güzellik olacaktır. Minimum %10... Belki biraz daha fazlası...

3- Midland:

---- GPRO lu 858 dolar

Şimdi buna special discount göstermişler. Yılbaşı indirimi de olsa buna uygulanmayabilir veya şu andaki discount kaldırılabilir. Ama bunun güzelliği kitte istediğiniz gibi oynama yapabilmeniz. Tabii sıfırının fiyatını düşmüyor esc nin ama istemediğiniz ekipmanı çıkarmak açısından güzel bir olanak. Talon 90 alınmayıp, YEP 120 falan alınabilir. Malum esc konuları çok konuşuldu. Veya servolarda düşüme gidilebilir ki bence yapılmasın, bu servolar 700e de yatırımdır. 700 alınırken bu servolar ona geçirilip, 550 ye savöx döşenir mesela. (Mehmet abinin 800de yaptığı gibi)... Başka bir ünite düşünülüyorsa Gpro da çıkarılabilir.

Remove items from the combo *

Remove 730MX MOTOR (850KV) -$67.19
Remove 815H SERVO X 3 -$161.25
Remove 855H SERVO -$56.45
Remove TALON 90 -$58.84
Remove GPRO -$61.79
Remove HD550 Blades -$35.47

Remove ALL Items (If this option is selected, please make sure none of the above are selected) -$440.98

Ben yine de şunun değerlendirilmesi taraftarıyım.

Kit fiyatı 494 dolar... Kargo falan 1550 lira civarlarına gelir. Gümrük risk tabi ama ups ile çalışıyor sanırım midland. Ben 600sx i de 550sx i de onlardan almıştım. Aynı kit yurtiçi 2050 lira...

Yada yak gemileri, hatta limanları :D

930 dolar.... İndirimde ve piyasada pek yok, yeni versiyonu üzerinde çalışıyorlar plastik yerleri falan olacak... Karbon candır ;)

Benim gelecekteki modelim ama şimdilik uzak gelecek :D

Rasim abi, Dominatörün kitinde önemli olan zaten kitin yanında verdikleri. Onları kitten cıkartırsan hiçbir mantığı kalmıyor. G570 kiti toplarken Dominatördeki aynı elektronikleri dışardan almaya kalksan sadece 4 tane align servosuna 440$ vericez (heliprosta stokta yok ama 440$) Fakat Döminatörün içinde gelen elektroniklerin toplamı 405$ ediyor.

Eğer alınacaksa içinden hiç birşey çıkarmadan Döminatör alınması en mantıklısı. G500 sport'un super combosuda pek mantıklı değil bence. Nedeniyse hem 500size olması, hem mini servo kullanması hem servoların HV olmayısı gibi sebepler. Bence suan 550boyutunda alınabilecek en mantıklı model 550l Dominatör.

Buda bir kac gun once bahsettigim canta mevzusu :laugh:
Palleri soksem bile kafa yuksek geldigi icin fermuar kapanmiyor.

Ayrıca şöyle bir durum var, polemik amaçlı değil sadece kendi üyeliğimin durumu için soruyorum. Bügun midland'a üye oldum ve gerekli bilgileri girdim (türkiyede olduğumu falan belirttim), daha sonra sepetime 550l dominatör super combo attım 858$ en ucuz kargosuda 37$ bana maliyeti 895$ yapıyor. Kadir arkadaşımızın actığı konu silinmiş ama orda yazdığına göre en hızlı kargo dahil 550l Dominatör super comboyu 800$ getirtebilirim demişti. Burdaki coğu kişide o standart bir indirim sana özel değil diye belirtmiş Kadir'e ama Kadir haricindeki burdaki bütün herkese 800$ gözükürken bende niye 95$ fazla gözüküyor? O arada 95$ için üyeliğimle bir işlem mi yapmam gerekiyor yada birisi midland'da sepetine 550l dominör super comboyu atıp kaç para çıktığını yazabilir mi?

Herkese 800 iken bana niye 895 çok merak ettim :-\

Çünkü biz sendikalıyız, sen harranlısın :lollol:

Üyeliğinde bi sıkıntı yok, midlandde bize de 858 dolar diyor. Bahse konu arkadaş hakkında yorum yapmak istemiyorum, tadımız kaçmasın. Tek söyleyeceğim, kargo dahil Gpro lu komboyu 800 dolara getirebiliyorsa İbrahim'e getirsin bi tane... Hiç indirim beklemekle veya talep etmekle uğraşmayalım. Zaten birkaç gün içinde fastladde %10 bile yapsa (ki daha az yapmaz) fiyat 800 dolar seviyesine düşecek.

Çanta konusunda bende de benzer bi durum var. Protosta kullandığım 500 çantası vardı, onu şimdi 550sx te kullanıyorum arada, pratik oluyor. Görüntüsü senin paylaştığına benzer :D

Kit için ise ben alternatif sunuyorum. Urfa da sıcak memleket, adanaya benzer... Önceki sayfalarda konuşulanlara ithafen değişiklikler yapılabilir diyorum. Tabi her değişiklik artı maliyet demek. En uygunu kit olarak almak ve kullanmak. Tabii herkesin pilotajı farklı, memleketinin sıcaklığı nemi farklı, stili farklı...

Fastlad %10 yapsa yaklaşık 785$ yapar tahminimce 50$ kargosu desek 835$ yapar Rasim abi. 35$ az değil bence 800$ a Kadirin getirtmesi daha mantıklı ama tabiki parayı İbrahim abi vercek onun karar vermesi lazım :laugh:

Kit içinde dediklerinde haklısın herkesin bulunduğu yer farklı düşünceleri uçuş stilleri farklı, ben genel olarak en mantıklısının Dömünatör olduğunu belirtmek istedim sadece. Yoksa benmde gönlümde xxtreme yatıyor ama alsam anca hover yaparım onla :lol:

Bu arada modelin yüksek olması iyi bir şey değil arkadaşlar. En uzak noktalar ne kadar merkeze yakın olursa dizayn o kadar iyi demektir. Servoları yan koymaları falan hepsi bunun için.