Goblin 500 Sport & Trex 550 L Dominatör

Görüntü olarak, cüsse olarak, heybet olarak öyle tercih edenler oluyor İlker abi...

Yoksa tabii ki rotor diski gövdeye yakın olsun, ama çok da olmasın yoksa boomstrike oluyor...
Motor ana şafta ve sistemin ağırlık merkezine yakın olsun ve mümkünse üstte olsun yani rotor diskine yakın olsun, ama kanopinin kapanmasını engellemesin görüntüyü bozmasın...
Piller alttan sürgü veya çift taraflı velcro ile bağlı olsun, ağırlık merkezi bir şekilde ayarlanabilsin, burnu ağır bastırıp kuyruğa dengeleyici ağırlık taktırmasın...
Gövde mümkün mertebe az parçalı olsun, rijit olsun...
Aktarma sistemi az parçadan oluşsun, o kayıştan o dişliye ondan öteki şafta ordan başka kayışa falan olmasın...

Heli mekaniği tabii ki önemli de, ihtiyaçları karşılayacak bişey oldu mu gerisi zevke kalıyor. Hepsi yetiyor sonuçta :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şimdi modele hafiften bi eğilim var, alternatif alım seçeneklerini sunalım.
......
Kit fiyatı 494 dolar... Kargo falan 1550 lira civarlarına gelir. Gümrük risk tabi ama ups ile çalışıyor sanırım midland. Ben 600sx i de 550sx i de onlardan almıştım. Aynı kit yurtiçi 2050 lira...
Rasim'im açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.
Midlandde seçim yapabilmek iyi oldu ünite spirit kullanacağım için gproyu çıkarabilirim.
Ama şu an kafam iyice karıştı 700l dominatör süper combo kit midlandde nerdeyse şu an için fastladde gözden çıkardığım paraya tekabül ediyor.
Ya gemileri yak diyeceğin şeyi 700lükten dolayı yapıcam yada 550l de karar kılıcam

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pil işini de düşün. 2 set pil nerden baksan 2000 liraya yakın tutar.

Bilmiyorum İbrahim yaa, 700 ciddi karar... Sadece kit ile bitmiyor, elektronikleri de az tutmaz.

Neyse şu indirimleri bekle hele bi... Bir de ne alırsan al, "kendin al" :) İngilizce konusunda, yazışma konusunda forumda yardımcı olanlar olur, ben de olurum. Alışveriş konusunda her koyunun kendi bacağından asılması taraftarıyım her zaman %p

Rasim Öztürk' Alıntı:
Neyse şu indirimleri bekle hele bi... Bir de ne alırsan al, "kendin al" :) İngilizce konusunda, yazışma konusunda forumda yardımcı olanlar olur, ben de olurum. Alışveriş konusunda her koyunun kendi bacağından asılması taraftarıyım her zaman %p

%100 katılıyorum :)