GOBLİN 770 COMPETITION KUTU AÇILIMI VE TOPLAMA SÜRECİ

Oncelikle ellerine saglik Erhan, guzel bir konu olmus. Sayende sanki siparisi biz vermis gibi, kutuyu beraberce acmis olduk. Tekrar hayirli ugurlu olsun. Allah kirim yuzu gostermesin %p

Sorulara gecmeden once unutmadan soyleyeyim, Kit'in icinden cikan upgrade main gear benim 570 ile ayni. Son Dakika'ya kadar stock olani kullanacaktim ama Adana taraflarindan birilerinin helifreak :laugh: gordukleri ve uyarilari sonrasli lynix ile upgrade ettim.

Simdi gelelim sorulara : bu anladigim kadari ile motor ve esc dahil eski goblin 700 elektronigi ve pilleri ile ucacak dogru mudur ? Golbin 700 ile goblin 770 pil dahil ucus agirliklari nedir ? Ozetle senin gibi hard 3d oldukca yakin ucan bir modelci 770 de nasil performans sikintisi yasamayacak ya da ne olacak :D

Ynt: GOBLİN 770 COMPETITION KUTU AÇILIMI VE TOPLAMA SÜRECİ

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncelikle ellerine saglik Erhan, guzel bir konu olmus. Sayende sanki siparisi biz vermis gibi, kutuyu beraberce acmis olduk. Tekrar hayirli ugurlu olsun. Allah kirim yuzu gostermesin %p

Sorulara gecmeden once unutmadan soyleyeyim, Kit'in icinden cikan upgrade main gear benim 570 ile ayni. Son Dakika'ya kadar stock olani kullanacaktim ama Adana taraflarindan birilerinin helifreak :laugh: gordukleri ve uyarilari sonrasli lynix ile upgrade ettim.

Simdi gelelim sorulara : bu anladigim kadari ile motor ve esc dahil eski goblin 700 elektronigi ve pilleri ile ucacak dogru mudur ? Golbin 700 ile goblin 770 pil dahil ucus agirliklari nedir ? Ozetle senin gibi hard 3d oldukca yakin ucan bir modelci 770 de nasil performans sikintisi yasamayacak ya da ne olacak :D
Teşekkür ederim abi yorumların için.

Öncelikle senin kutuda gelen main gear metal miydi. 770 in içinden metal main gear. Bizim değiştirdiğimiz normal siyah polimer dişliydi. Bu bambaşka. Cevabını bekliyorum memet abi.

2. Goblin 700 compatitions LA 770 arasında boyut olarak çok büyük fark yok yanılmıyorsam 10-15cm fark var. Zaten çoğu parçası ortak.
En büyük fark 770 in 770 Pal çevrilmesi. Ve Max güvenli kafa turu 2000 rpm. Bu Goblin 700 de 2200.

Goblin 770 alırken özellikle kullanıcı kişilerle görüştüm. Deniz, Ediz ve Baddal. Her üçüde olumsuz görüş bildirmedi. Sadece ilker esmer abim Goblin 700 competition önerdi. Hepside 12s elektironikle uçtu. Bide en Son cengiz okkalı nın videosunu izleyince 2000rpm le tamam dır deyip aldım.

Ama kesin düşüncelerimi haliyle 15-20 uçuş sonra netleşir.

Oooh zaten nerede ise Turkiyedeki tum Goblin kullanicilarindan teyid alinmis megersem :thumbup: o zaman bir sikinti olmayacaktır.

Benim kitten cikan disli dedigin gibi siyah polimer disli idi, metal degildi orasinindan kesin eminim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oooh zaten nerede ise Turkiyedeki tum Goblin kullanicilarindan teyid alinmis megersem [emoji106] o zaman bir sikinti olmayacaktır.

Benim kitten cikan disli dedigin gibi siyah polimer disli idi, metal degildi orasinindan kesin eminim ;)
770de şu An metal main gear geliyor. Ve özellikle her yerde yazıyor 15-20 uçuştu bir greas sürün. Bakalım abi gönlüm bir anda gitti işte [emoji14] [emoji14]

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
770de şu An metal main gear geliyor. Ve özellikle her yerde yazıyor 15-20 uçuştu bir greas sürün. Bakalım abi gönlüm bir anda gitti işte [emoji14] [emoji14]
Anladim Erhan. Ölumlu dunyada imkanlar dahilinde her zevki tadmak lazim, bence cok da yanlis bir karar degil ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

kim bu Kabloları düzenlicek [emoji30] [emoji30] [emoji30] [emoji30]

erhancım boyut olarak 770 boyu 141cm 700 boyu 136 cm yani aralarında 5cm fark var yanyana bile gelseler fark edilemeyecek şekilde yani bu biraz align deki dominatör serisi ile normal pro olayı gibi boyutlar nerdeyse aynı fakat pal boyu 8cm daha uzun dolayısıyla 700 ün elektriğinden 1 tık yüksek elektronik kullanmak gerekir mesela 700 500kv isterken 770 450 kv istiyor dolayısıyla esc de 160HV yerine 200HV birde pil 12s değilde 14S olması isteniyor ama bu değilki 700 deki elektronikle uçmaz ;D gayette güzel uçar tek sorun uçuş süresi birazdaha kısa olur ama pal seside artar :halay: :halay: :halay:

Muammer Akbulut' Alıntı:
erhancım boyut olarak 770 boyu 141cm 700 boyu 136 cm yani aralarında 5cm fark var yanyana bile gelseler fark edilemeyecek şekilde yani bu biraz align deki dominatör serisi ile normal pro olayı gibi boyutlar nerdeyse aynı fakat pal boyu 8cm daha uzun dolayısıyla 700 ün elektriğinden 1 tık yüksek elektronik kullanmak gerekir mesela 700 500kv isterken 770 450 kv istiyor dolayısıyla esc de 160HV yerine 200HV birde pil 12s değilde 14S olması isteniyor ama bu değilki 700 deki elektronikle uçmaz ;D gayette güzel uçar tek sorun uçuş süresi birazdaha kısa olur ama pal seside artar :halay: :halay: :halay:
Muhammer inan kitapları içtim biçtim. Özellikle kullanıcı Yorumları Beni ikna etti. 14s de haklısın. Ama Tarık esas bile 12s kullanıyor. O yüzden boşa para harcamak olur.

Baddal da ki elektronik bana çok yakın aynı motoru kullanıyoruz. O çok memnun. Deniz de kullanmış anlatırken adını suyu aktı :) :)

Ama kesin Bilgileri sizle paylaşıcam az sabredin. [emoji14] [emoji14] [emoji14]

ERHAN YILMAZ' Alıntı:

kim bu Kabloları düzenlicek [emoji30] [emoji30] [emoji30] [emoji30]

erhan bu resimde birden sanki organ nakli operasyonu yapılıyormuş gibi hissettirdi tüm organlarını bağışlayan 700dfc 770hps ye can veriyor :lol:

Ynt: Ynt: GOBLİN 770 COMPETITION KUTU AÇILIMI VE TOPLAMA SÜRECİ

Muammer Akbulut' Alıntı:
erhan bu resimde birden sanki organ nakli operasyonu yapılıyormuş gibi hissettirdi tüm organlarını bağışlayan 700dfc 770hps ye can veriyor :lol:
Hahaha aynen öyle olmuş

Evet arkadaşlar dün akşam itibari ile kurulum bitti. Açı ayarlarını da yaptım. Boşta palsiz çalıştırdım. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Normalde bendeki Castle CC bec direk 12s pile bağlıydı. Ama şimdi paller büyüdüğü için bec daha fazla yorulcak. Daha fazla güç üretmesi lazım olucak . O yüzden bende bec İ 6s bağladım. 12s 8 Ã alan devamlı akım . 6s de 13a oluyor. Bende 770 é 6s bağlantıyı uygun gördüm. Ama 700 de her hangi bir sıkıntı da yaşamamıştım.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
.... Normalde bendeki Castle CC bec direk 12s pile bağlıydı. Ama şimdi paller büyüdüğü için bec daha fazla yorulcak. Daha fazla güç üretmesi lazım olucak . O yüzden bende bec İ 6s bağladım. 12s 8 Ã alan devamlı akım . 6s de 13a oluyor. Bende 770 é 6s bağlantıyı uygun gördüm. Ama 700 de her hangi bir sıkıntı da yaşamamıştım.
Bence gayet yerinde olmus Erhan :thumbup: bu sekilde hem Akim kapasitesi artiyor hem de motora enerji vermeden bec beslemek mumkun olabiliyor %p

Aynen abi Model şu An itibari ile uçuşa hazır. Tekrar açılar kontrol edildi. ESC yeniden governor ayarlandı.

Bundan sonraki Maiden ve Model hakkındaki düşüncelerini ayrı konu açıp aktarıcam. Herkeze kolay gelsin.

Binbir kere maşallah.

Erhan senin de masallahi var, elin cok hizli :thumbup: o zaman simdiden hayirli maidenler :halay: maiden ucusu ve Ozellikle sonraki performans ucuslarini merakla bekliyoruz %p

Tek kelime ile "Maşallah " Erhan. :bravo: